Vláda mafiánů: Rudý komisař Kolář bude dál zneužívat odposlechy!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 11.6.2005 | Rubrika: Politika

Vláda odmítla návrh tří poslanců ODS (Pospíšil, Langer, Bílý), podle nějž by se měl stát nepovolený odposlech trestným činem. Legislativní situace je dnes taková, že tak silný zásah do soukromí občana trestným činem, ale ani přestupkem, není.

Přitom je jasné, že nelegální odposlech je stejným zločinem jako otevírání cizích dopisů. Tajemství přepravované zprávy je tajemstvím bez ohledu na druh používaného média. Nelegální odposlechy, ať již telefonních hovorů či prostorové, nejsou ovšem jenom abstraktním zásahem do lidské integrity a občanských práv. Na tento zásah se totiž nabaluje i dnes zákonem definovaná trestná činnost, ať již násilného, majetkového či jiného charakteru. Ostatně nelegálními odposlechy by se dalo vysvětlit i mnohé podezřelé jednání, které se obecně vysvětluje korupcí. Stačí být s odposlechovou aparaturou ve správnou chvíli na správném místě.

Vládě ovšem v tuto chvíli nešlo o to, zda bude návrhem postižen soukromoprávní subjekt či konkrétní občan. Ostatně o to jí ani v jejím odmítavém stanovisku k poslaneckému návrhu nejde. Sama s obdobným paragrafem počítá v předloženém trestním zákoně.

Důvodem odmítnutí je jiná část iniciativy. Poslanci totiž navrhují, aby policie informovala do měsíce o tom, že je odposlouchávala, ty občany, u nichž se neprokázala žádná trestná činnost. Jestliže má být nepřípustné špehování soukromých osob navzájem, co potom říci o tom, když to samé provádí stát? Pochopitelně se všemi mocenskými nástroji, které může vůči občanovi použít.

Zneužívání odposlechů postbolševickou policií řízenou rudým komisařem Kolářem a úřadem, jak se zdá, zkorumpovaným chartistou Bublanem se stalo pitoreskní součástí českého koloritu. Přesto, nebo vlastně právě proto, si vláda dovolila říci, že podobná povinnost, která alespoň částečně nahradí občanovi vzniklou újmu, je podkopáním autority státu. Jestliže však něco skutečně podrývá autoritu státu, pak je to naopak vláda, chovající se a jednající jako banda mafiánů.

4983 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění