To, že teolog(sic!) Halík neopomněl do Klause také kopnout vůbec nepřekvapuje. Ten zase  pro změnu přirovnal názory prezidenta České republiky Václava Klause k myšlenkovému světu „fašizujících maloměšťáků". Jsou-li tato nenávistná a znevažující slova na adresu prezidenta České republiky Václava Klause stanoviskem církve, potěš naše věřící sám Pán Bůh. A co na to pan Duka?

Další kvikot se ozval jak jinak od vševěda jménem Pehe. Ten uveřejnilo jak jinak (Rudé) Právo. Podle Peheho Václav Klaus kdysi začínal po boku Václava Havla, Tomáše Ježka, Valtra Komárka a Jiřího Dienstbiera, později Josefa Zieleniece. Dnes lze jeho jméno přiřadit k Adamu Bartošovi (ano tomu, který vypracoval panem prezidentem pochválený seznam nenapravitelných pravdoláskařských petentů), Janě Bobošíkové, Ladislavu Jaklovi, Petru Hájkovi, a nyní i k Ladislavu Bátorovi. Opravdu smutný konec.

Proč smutný, pane Pehe? Já bych řekl, že několik českých novinářů, a spolu s nimi i někteří politici, vyvolali kauzu Bátora, jako zástupnou, druhoplánovou. Prvním plánem je jak jinak (jak lze ostatně vidět i z uvedených reakcí) plivnout opět slinu na Václava Klause. Zřejmě je vytočila Klausova věta: "Co je či není politicky korektní, navíc definuje – zcela samozvaně – jedna skupina lidí, která si vydobyla zcela neuvěřitelnou pozici v médiích a která nám suverénně a autoritativně říká, co smíme a co nesmíme. Je to fenomén celosvětový, evropský i český. Kdo se mu odvažuje vzdorovat, stihne ho lavina ataků, které vedou k jeho společenskému znemožnění, často i ztrátě zaměstnání, i k osobní ostrakizaci. Přesně to se u nás dnes děje s Ladislavem Bátorou."

Samozřejmě, nemůže chybět ani Jindřich Šídlo z Bakalových HN, třeskutý komentátor z Higlightu naší-vaší ČT. Už dlouho nebude trvat a přiřadí se k velikánům jako je Moravcová, Drtina, Jílek a další. Z jeho svěžího dílka vyjímám:  "Prezident má před sebou poslední dva roky v úřadu. Až skončí, bude mu jedenasedmdesát a při jeho činorodosti nelze očekávat, že by se odebral na odpočinek. Klaus, který je svými nejbližšími léta přesvědčován o jedinečnosti každého slova, jež vysloví, nepotřebuje, a asi ani nechce bojovat o další pozice uvnitř uskupení, kde mají lidé rozdílné názory. Existuje tu ale ještě jedna možnost: postavit se do čela zástupů věrných, které poctivě šikují již zmiňovaná Jana Bobošíková a aktivisté kolem národně konzervativní iniciativy D.O.S.T., již Bátora zakládal a jejíž každou demonstraci svými zdravicemi oživují Klausovi muži. Místo na trhu tu je."

Takže vážení zmínění politologové a jiní intelektuálové. Jsem nadšen kvikotem který zase taťka Klaus vyvolal. Konečně jsem porozuměl co je to ta Pravda a Láska ordinovaná z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu. :-) A tak mi nezbývá, než se připojit k neznámému autorovi z FB: Liberalismus v pojetí některých novinářů bohužel zdegeneroval: namísto, aby některé výstřelky a jinakosti byly tolerovány, jsme ve jménu pravdy a lásky nuceni je dokonce vyzdvihovat. A kdo močí proti tomuto proudu jako Klaus, je účelově označován za extremistu. Nikoliv Klaus, ale takovéto názory mohou společnost vést k napětí a konfliktu. Ona se z toho stává u některých jedinců v ČR halt taková móda označovat každý názor, který se nehodí: extremistická je NS, KSČM, Hájek, Klaus, Bátora..omezování demokracie, nálepkování a zakazování? Děkuji, nechci..“

Kam oko pohlédne, šavle hore a Venca se potutelně usmívá pod fousy. A obyčejní lidé(to není můj termín) by ho přitom v přímé volbě zvolili v prvním kole. A já taky. Inu, občas pan profesor rýpne do mraveniště slouhů čtvrté říše a to je pak veselo.

Psáno pro blog.iDnes.cz