Kalouskův formální šéf Schwarzenberg je taky pěkný filuta a politický turista, jenž to vzal od ODA přes Zelené až k účelovému slepenci TOP 09.  Přesto se oba nestydí hrát si na zásadové. Gazdík z Horní Dolní jim dělá křoví. Snahy zakazovat nejen KSČM, ale i další politickou konkurenci se objevují stále častěji.

Dnes chce někdo zakazovat komunisty? Po dvaceti letech, kdy nám vládli Čalfové, Dybové, Kočárníci, Dlouzí, Ježkové, Tošovští, Tlustí, Fischerové a podobní prospěcháři? A to už nejmenuji „starokomunisty“ jako byli Pithart, Jičínský, Rychetský nebo Stráský. Se všemi si Kalousek se Schwarzenbergem ve vrcholné politice už zadali.

Kdo je horší? Ten, co byl v KSČ ještě v roce 1989 jako Dlouhý či tam dokonce právě vstupoval jako trapně nepředvídaví bezpáteřníci typu Tlustého a Fischera, anebo dnešní členové KSČM? Já si tedy vážím více těch, kteří nepřevlékli kabáty a hájí své názory. Reprezentují konstantně zhruba 13% českých voličů a demokracie musí jiné názory unést.

K tomu je třeba podotknout, že u nás přesvědčení a poctiví domácí komunisté, kteří měli vizi spravedlivého světa a v prvních řadách bojovali proti fašismu, nikdy nevládli. U nás byl implantován nestvůrný asijský totalitní systém.

Vylučování z politické soutěže nebo dokonce trestní stáhání za slova či názory je koncem demokracie. Ukázal to už zákaz Dělnické strany a snahy stejně zatočit s Národní stranou. Dvacet let po Listopadu se tady vrátil precedent, že stačí někomu přisoudit nálepku extrémismu a je možno zatočit s jakýmkoliv „nepřítelem demokracie“. Ne za trestnou činnost, ale za názory, slova, texty, symboly, gesta a dokonce i písně. Ti správní ideologové nám řeknou, co je společensky škodlivé.

A ne dosti na tom, svou úlohu v těchto politických procesech hraje i to, kdo s kým je „propojen“. Strašné! Vrací se mi vzpomínky, jak nebylo záhodno znát nikoho, kdo mohl být označen za imperialistu nebo nepřítele socialismu.

Chtějí překročit Rubikon, za nímž už nám „demokracii" dnešních elitářů nikdo rozvracet nebude. Kapři opevňují rybník, protože dobře vědí, že jsou dobré důvody pro jeho zahnívání a že berou ostatním životní prostor a svobodu. A o tu tady především jde! Jak ukázal politický proces s Vondrákem a Dupovou, lze se dočkat kriminálu jen za vylepování „závadných=nekorektních“ samolepek.

Schwarzenberg se paktuje se zločinci a mafiány typu Thaciho či Saakašviliho, do poslední chvíle hájil tyrana a teroristu Kaddáfího, ale doma si chce hrát na zásadového. Asi proto, aby bez povšimnutí prošly lumpárny, které chystá Kalousek s Drábkem (viz mé nedávné články o DPH a důchodové „reformě“).

http://streit.blog.idnes.cz/c/179549/Kalousku-ja-bych-zakazal-prevlekace-kabatu-a-politicke-turisty.html