Hejtman Rath si navíc rád stěžuje na svého předchůdce, marnotratníka Petra Bendla. Když se ale podíváte na kauzu Centra akutní medicíny v Kladně, zjistíte, že Rath sám dokáže rozfofrovat takové peníze, že by za ně klidně mohl začít pomýšlet na výstavbu metra z Černého mostu do Nymburka.

Ne že by v tom byl Bendl nevinně, to ani náhodou, on do kladenské nemocnice skutečně objednal nehorázně předražené přístroje, ale Rath v tomto zdravotnickém tunelu zdatně pokračoval, jen se to snažil umně skrýt. Naoko seškrtal zakázku za 300 milionů o osmdesát milionů korun, ovšem neprůhledná a výběrová řízení nezrušil, dodavatele nevyměnil, a ti si oněch osmdesát milionů vesele rozpustili  - řeknu to se smutnou nadsázkou - v nákupu rychlovarných konvic! A mimochodem, i kdyby oněch osmdesát milionů skutečně ušetřil, zůstaly by lékařské přístroje proti katalogovým cenám stejně o polovinu předražené!

Trojnásobně předražené přístroje

Jindy je přitom tak rozhodný, tady se ale zřejmě držel při zdi, dokonce si ani nebyl jist, zda může koupit levněji všechny přístroje - třeba operační stůl Golem 4S, který se dá koupit podle odborníků za 126 000 korun, stál i po důkladné kontrole doktora Ratha kladenskou nemocnici trojnásobek.

Otevření centra akutní medicíny v Kladně mělo být slavnostním okamžikem, pro kraj nesmírně důležitým. Místo toho zůstává v ústech pachuť. Možná se totiž ani pořádně nerozjede, protože v něm nebude mít kdo léčit. Kladenští lékaři váhají se stažením výpovědí. Vím ale, že kladenští lékaři celou dobu volali, že přístroje se dají koupit laciněji, a když nyní vidí, jak miliony skončily v nejrůznějších kapsách, ovšem na jejich výplatních páskách nepřibyl ani desetník…

Chování obou hejtmanů považuji za výsměch všem Středočechům. U Ratha je to ještě děsivější, že sám lékařem je, zřejmě však už v teple draze vybavené hejtmanské kanceláře zapomněl na dlouhé služby, únavu a šílenou zodpovědnost za životy lidí. Je to hanba!

http://radimvyslouzil.blog.idnes.cz/c/178847/Rath-drive-mozna-dobry-lekar-nyni-spatny-hejtman.html