Již od samého začatku jsem formu protestu nemocničních lékařů za vyšší platy považoval za nešťastnou. Poslední fáze neměla daleko k vyděračství a zahrávání si s lidskými životy. Lékaři zkrátka zapomněli na své poslání a soustředili se pouze na peníze. Tento fakt si ostatně uvědomila i česká veřejnost, která nejdřívě lékaře podporovala, ale po vyhrocení kampaně se lidé postavili proti lékařům. S tím však panové Engel, Voleman a Kubek rozhodně nepočítali. Pověstnou poslední kapkou bylo, když lékaři žádali, aby se platy zvyšovaly pouze jim samotným bez ohledu na ostatní zdravotnický personál. Současně s penězi jen pro sebe požadovali lékaři garanci míst, ze kterých chtěli odejít. Je dobře, že na tento požadavek vláda zamítla. Vyděračům se ustupovat nemá. Nejsem zastáncem dohody mezi vládou a lékaři. Vláda neměla ztratit nervy a vyčkat. Osobně bych si rád počkal na celkový počet lékařů, kteří odešli do zahraničí a kteří by se přihlásili na úřad práce. Myslím, že ta druhá varianta by měla jasnou převahu. Oni páni doktoři zjistili, že za hranicemi by na tamější platy ani zdaleka nedosáhli. Možná si uvědomili, že naletěli odborářské představě o lepším zítřku na Západě.

Sám Martin Engel nyní může ukázat, co umí. Vyhrožoval nám odchodem lékařů za hranice pod heslem "Náš exodus, Váš exitus". Ostatně už toto heslo je jasným důkazem hlouposti odborářů. Těžce nemocný člověk jistě toto heslo při vchodu do nemocnice ocenil. Odboráři se snažili silou, hulvátstvím a výhružkami dosáhnout svého. Situace se však obrátila proti nim. Nikdo nedemonstroval za schválení jejich požadavků. Odborům tak nezbylo nic jiného než se s vládou dohodnout. Ustoupit musely obě strany.

Celý protest nemocničních lékařů tak vlastně skončil remízou. Nevyhrál nikdo. Musela ustoupit vláda. Museli ustoupit lékaři. Ti se sice mohou tvářit jako vítězové, ale realita je poněkud jiná. Martin Engel se nyní bude pasovat do role obětního beránka. Nechme mu tu představu. Sklidil jen to, co sám zasel. Jistě nebude mít problém uchytit se v některé rakouské nemocnici. A pány Kubka a Volemana může vzít sebou.

http://jankoucky.blog.idnes.cz/c/178446/Padly-revolucionar-Martin-Engel.html