Zase měl ten Klaus pravdu

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 15.2.2011 | Rubrika: Politika
Klaus

 

V posledních dnech se předhánějí lídři Eurosajuzu v prohlášeních, za něž by každý jiný byl ještě před chvílí kamenován. Evropa pohřbívá multi-kulti. Projekt padl, shodli se státníci Merkelová, Cameron a naposledy i Napoleon, pardon, Sarkozy.

Ten byl sice poslední, zato tomu dal korunu, když pravil:  "Tolik jsme se zajímali o identitu příchozího, že jsme nevěnovali pozornost identitě země, která ho přijímá," prohlásil v rozhovoru pro francouzskou televizi a dodal, že projekt multikulturalismu v zemi naprosto selhal. To německá šéfka řekla jen že zemi, kde žijí čtyři miliony muslimů, se  nepodařilo najít strategii, která by lidem z různého kulturního prostředí umožnila žít vedle sebe, aniž se integrovali.

Jak je tedy možné, že nově přicházející (hlavně z Afriky a Asie) kteří měli přinášet svoji vlastní kulturu, která by obohacovala tu stávající tak nečinili? Obě kultury se měly samozřejmě vzájemně respektovat a ono nic? Je to prosté. Přivandrovalci kašlou na srůstání identity, žijí nadále ve svém kulturním světě. Nenaučili se ani příliš jazyk přijímající země a žijí si nadále po svém. A dokonce se pokoušejí třeba i násilně prosadit svoje zvyky.

A tak evropští státnící objevili Ameriku. Nedá mi nevzpomenout řev, který se zvedl po výroku Václava Klause někdy z roku 2009. Ten tehdy pravil, že multikulturní koktejl povede k frustracím a konfliktům. Podle něho  současná ideologie multikulturalismu, si implicitně klade za cíl setřít přirozené, staletým vývojem vzniklé rozdíly a odlišnosti mezi národy, státy, etniky, celými kontinenty a kulturními a civilizačními okruhy. To vše ve jménu jednoho „globálního“ univerzálního lidstva, řízeného jedinou „planetární“ vládou, která nahradí demokratický kapitalistický systém. Je to v novém, modernizovaném a módním – tzn. politicky korektním – převleku obdobná myšlenka, obdobná ideologie, jakou se řídili otcové radikálního bolševismu při konstrukci sovětského imperia, či která vedla Mao Ce-tunga k vyhlášení jeho zničující „kulturní revoluce“.

Na konci této ideologie má být člověk, obec či stát pouhou šedivou nerozeznatelnou částečkou jednoho obřího, z jednoho místa ovládaného a manipulovaného celku. V něm se všechny přirozené kulturní odlišnosti a staletými zkušenostmi vzniklé tradice rozpustí, „rozmixují“ a vznikne koktejl všeobecného „dobra“. Tradice a kulturní odlišnosti se pak už jen formálně zachovají ve skanzenech či v souborech lidových písní a tanců, jak jsme to zažívali dlouhá desetiletí v době totality.

Ukazuje se, že koktejl, o nějž multikulturalisté usilovali se stal  nestravitelný a vede k novým hlubokým frustracím a k narůstání napětí mezi odlišnými kulturními a civilizačními okruhy.

A tak jsem zvědav, kdo najde konečně odvahu rozvinout ono čerstvě deklarované poznání o selhání multikulturalismu k řešení, které bych si troufl definovat asi takto. Hodláš milý imigrante přijmout společenská a kulturní pravidla chování země do níž jsi přišel? Nehodláš? Tak mazej zpátky domů. Nikdo tě sem nenutil.

Psáno pro blog.iDnes.cz

6961 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Vodečka, pívo, víno, rumíček, stříček, koktejly… Šéf Sněmovny Vondráček a další svědectví, které jiní novináři radši nevydají
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění