Zase měl ten Klaus pravdu

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 15.2.2011 | Rubrika: Politika
Klaus

 

V posledních dnech se předhánějí lídři Eurosajuzu v prohlášeních, za něž by každý jiný byl ještě před chvílí kamenován. Evropa pohřbívá multi-kulti. Projekt padl, shodli se státníci Merkelová, Cameron a naposledy i Napoleon, pardon, Sarkozy.

Ten byl sice poslední, zato tomu dal korunu, když pravil:  "Tolik jsme se zajímali o identitu příchozího, že jsme nevěnovali pozornost identitě země, která ho přijímá," prohlásil v rozhovoru pro francouzskou televizi a dodal, že projekt multikulturalismu v zemi naprosto selhal. To německá šéfka řekla jen že zemi, kde žijí čtyři miliony muslimů, se  nepodařilo najít strategii, která by lidem z různého kulturního prostředí umožnila žít vedle sebe, aniž se integrovali.

Jak je tedy možné, že nově přicházející (hlavně z Afriky a Asie) kteří měli přinášet svoji vlastní kulturu, která by obohacovala tu stávající tak nečinili? Obě kultury se měly samozřejmě vzájemně respektovat a ono nic? Je to prosté. Přivandrovalci kašlou na srůstání identity, žijí nadále ve svém kulturním světě. Nenaučili se ani příliš jazyk přijímající země a žijí si nadále po svém. A dokonce se pokoušejí třeba i násilně prosadit svoje zvyky.

A tak evropští státnící objevili Ameriku. Nedá mi nevzpomenout řev, který se zvedl po výroku Václava Klause někdy z roku 2009. Ten tehdy pravil, že multikulturní koktejl povede k frustracím a konfliktům. Podle něho  současná ideologie multikulturalismu, si implicitně klade za cíl setřít přirozené, staletým vývojem vzniklé rozdíly a odlišnosti mezi národy, státy, etniky, celými kontinenty a kulturními a civilizačními okruhy. To vše ve jménu jednoho „globálního“ univerzálního lidstva, řízeného jedinou „planetární“ vládou, která nahradí demokratický kapitalistický systém. Je to v novém, modernizovaném a módním – tzn. politicky korektním – převleku obdobná myšlenka, obdobná ideologie, jakou se řídili otcové radikálního bolševismu při konstrukci sovětského imperia, či která vedla Mao Ce-tunga k vyhlášení jeho zničující „kulturní revoluce“.

Na konci této ideologie má být člověk, obec či stát pouhou šedivou nerozeznatelnou částečkou jednoho obřího, z jednoho místa ovládaného a manipulovaného celku. V něm se všechny přirozené kulturní odlišnosti a staletými zkušenostmi vzniklé tradice rozpustí, „rozmixují“ a vznikne koktejl všeobecného „dobra“. Tradice a kulturní odlišnosti se pak už jen formálně zachovají ve skanzenech či v souborech lidových písní a tanců, jak jsme to zažívali dlouhá desetiletí v době totality.

Ukazuje se, že koktejl, o nějž multikulturalisté usilovali se stal  nestravitelný a vede k novým hlubokým frustracím a k narůstání napětí mezi odlišnými kulturními a civilizačními okruhy.

A tak jsem zvědav, kdo najde konečně odvahu rozvinout ono čerstvě deklarované poznání o selhání multikulturalismu k řešení, které bych si troufl definovat asi takto. Hodláš milý imigrante přijmout společenská a kulturní pravidla chování země do níž jsi přišel? Nehodláš? Tak mazej zpátky domů. Nikdo tě sem nenutil.

Psáno pro blog.iDnes.cz

7083 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Místopředseda ČSSD Veselý o Zemanově milosti pro Babiše: Tak proto před ním vždycky změkne jak máslo...Pirát Ferjenčík se pohrabal v rozpočtu na příští rok a toto zjistil: Třeba nějaká akce na výstavišti v Letňanech...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění