Heger se dohodl s odbory na memorandu. Lékaři zuří.

Autor: Odjinud | Publikováno: 15.2.2011 | Rubrika: Ostatní
zdravotnictvi

 

Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera z TOP 09 se rýsuje dohoda mezi státem a protestujícími lékaři. Domluvili se na memorandu. První reakce lékařů na internetu jsou ale silně odmítavé. „My jsme udělali pokrok v tom, že jsme se shodli na návrhu memoranda," řekl na pondělní tiskové konferenci Heger. „To jednání bylo dlouhé, ale musím říct, že jsme dopěli k pokroku a jsme na cestě k závěru, budu-li, trošku optimistický," zhodnotil ministr po téměř pětihodinovém jednání.


Sestry mají smůlu

Dvě miliardy korun uvolněné na posílení mezd ve zdravotnictví nakonec poputují do peněženek lékařů, na zdravotní sestry pravděpodobně finance nezbydou. „V příštím roce už budeme brát sestry v úvahu," slíbil dodatečně Heger.

V letošním roce tak dojde k navýšení lékařských platů o 5 až 8 tisíc korun, v roce 2012 dojde k dalšímu nárůstu o 10 procent a o rok pozděni bude naplněn odborářský požadavek na platy doktorů ve výši 1,5 až trojnásobku průměrné mzdy v ČR.

Speciální tabulka

Finance se budou do jednotlivých zdravotnických zařízení rozdělovat podle počtu lékařů a konkrétní výši mezd stanoví speciální platová tabulka. Ta se bude vztahovat i na lékaře záchranné služby a jejich kolegy v léčebnách dlouhodobě nemocných.


„Návrh dohody pochopitelně neuspokojuje představy ani jedné z jednajících stran, ale tak už to u dohod bývá," řekl na pondělní tiskové konferenci šéf České lékařské komory ČLK Milan Kubek. Ten se také podle vlastních slov bude snažit lékaře přesvědčit, aby dohodu akceptovali.

K tomu ministr Leoš Heger doplnil, že lékaři nyní budou mít „nebývalé podmínky," díky čemuž by nyní měli svou nátlakovou akci Děkujeme, odcházíme ukončit.

Návrh dohody nyní budou muset odhlasovat jak zákonodárci, tak i lékaři ve své odborové organizaci. 

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/189023.aspx

5777 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění