Gross umravňuje rozhádanou ĆSSD

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.2.2011 | Rubrika: Humor
Gross

 

Řinčení zbraní v podobě ostrých slovních výpadů provází atmosféru v sociální demokracii před blížícím se sjezdem, který rozhodne o novém předsedovi strany. Stanislav Gross, který ji vedl po Vladimíru Špidlovi a před Jiřím Paroubkem, tvrdí, že nynější rozhádaností dělá ČSSD radost svým oponentům. Reakce současných představitelů strany na expremiérova slova ParlamentníListy.cz zjišťují.

Dva nejvážnější kandidáti na nového předsedu ČSSD Bohuslav Sobotka a Michal Hašek momentálně rozdělují stranu a především jejich stoupenci si ve výpadech proti rivalům neberou žádné servítky. „Máme páté kolony v podobě těch, co chtějí dělat zákulisní dohody a obchody s vládními stranami.a mají tendenci osobní prospěch povýšit nad zájmy našich voličů. Je to vlastně i přístup Michala Haška," ostře zaútočil ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz David Rath ze Sobotkova křídla.

„Co říká Rath mě celkem nezajímá, ale mělo by to zajímat Sobotku, protože ho to podle mého názoru poškozuje. Ale poškozuje to i celou sociální demokracii," opáčil místopředseda strany Milan Urban, který patří k Haškovým stoupencům. Stupňující se napětí určitě souvisí s tím, že oba dva kandidáti získali z konferencí po sedmi nominacích a jejich vyhlídky na šéfovský post tak jsou zcela vyrovnané.

Po sjezdu by ČSSD měla znovu znít jedním hlasem

„Rozumím tomu, že před volebním sjezdem dochází v sociální demokracii k určitému dělení a vzájemnému vymezování se jednotlivých představitelů. Občas mám ale pocit, že to zachází dál, než je zdrávo," snaží se reakcí pro ParlamentníListy.cz vnést trochu uklidnění do stranických řad bývalý předseda Stanislav Gross.

Ten se obává, že voliči sociální demokracie musí být z neustálých půtek už poněkud rotrpčeni a že už se nemohou dočkat, až bude po sjezdu a ČSSD přestane dělat rozhádaností radost svým oponentům. „Pevně věřím tomu, že toto období sjezd ukončí a po něm bude znít sociální demokracie jedním hlasem a veškerou svou kapacitu bude věnovat úspěchu v nadcházejícím období a přípravě na převzetí odpovědnosti za vývoj v ČR," domnívá se Gross.

Sociální demokracii neprospívají ani konflikty s bývalými šéfy

Bývalý premiér Gross začátkem tohoto roku požádal o přerušení členství v ČSSD, když se v souvislosti s privatizací menšinového státního podílu v Mostecké uhelné v roce 1999 objevily nyní informace, že několika lidem blízkým Grossovi přitekly ze zahraničí na účty miliony korun v souvislosti s touto privatizací.

Kromě vzájemných útoků na konkurenty ať už ze Sobotkova či Haškova tábora neprospívá ČSSD ani to, jak si ústecká krajská organizace vyřizuje účty s posledním předsedou strany Paroubkem. Vůbec šéfové sociální demokracie nemají ve straně na růžích ustláno. Ještě před deseti lety ji vedl Miloš Zeman, po něm přišli Vladimír Špidla, Stanislav Gross a Jiří Paroubek. Z nich jsou v ČSSD už jen dva, a to ještě jeden z nich se ocitá v čím dál větší izolaci.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/188401.aspx

5492 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění