Gross umravňuje rozhádanou ĆSSD

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.2.2011 | Rubrika: Humor
Gross

 

Řinčení zbraní v podobě ostrých slovních výpadů provází atmosféru v sociální demokracii před blížícím se sjezdem, který rozhodne o novém předsedovi strany. Stanislav Gross, který ji vedl po Vladimíru Špidlovi a před Jiřím Paroubkem, tvrdí, že nynější rozhádaností dělá ČSSD radost svým oponentům. Reakce současných představitelů strany na expremiérova slova ParlamentníListy.cz zjišťují.

Dva nejvážnější kandidáti na nového předsedu ČSSD Bohuslav Sobotka a Michal Hašek momentálně rozdělují stranu a především jejich stoupenci si ve výpadech proti rivalům neberou žádné servítky. „Máme páté kolony v podobě těch, co chtějí dělat zákulisní dohody a obchody s vládními stranami.a mají tendenci osobní prospěch povýšit nad zájmy našich voličů. Je to vlastně i přístup Michala Haška," ostře zaútočil ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz David Rath ze Sobotkova křídla.

„Co říká Rath mě celkem nezajímá, ale mělo by to zajímat Sobotku, protože ho to podle mého názoru poškozuje. Ale poškozuje to i celou sociální demokracii," opáčil místopředseda strany Milan Urban, který patří k Haškovým stoupencům. Stupňující se napětí určitě souvisí s tím, že oba dva kandidáti získali z konferencí po sedmi nominacích a jejich vyhlídky na šéfovský post tak jsou zcela vyrovnané.

Po sjezdu by ČSSD měla znovu znít jedním hlasem

„Rozumím tomu, že před volebním sjezdem dochází v sociální demokracii k určitému dělení a vzájemnému vymezování se jednotlivých představitelů. Občas mám ale pocit, že to zachází dál, než je zdrávo," snaží se reakcí pro ParlamentníListy.cz vnést trochu uklidnění do stranických řad bývalý předseda Stanislav Gross.

Ten se obává, že voliči sociální demokracie musí být z neustálých půtek už poněkud rotrpčeni a že už se nemohou dočkat, až bude po sjezdu a ČSSD přestane dělat rozhádaností radost svým oponentům. „Pevně věřím tomu, že toto období sjezd ukončí a po něm bude znít sociální demokracie jedním hlasem a veškerou svou kapacitu bude věnovat úspěchu v nadcházejícím období a přípravě na převzetí odpovědnosti za vývoj v ČR," domnívá se Gross.

Sociální demokracii neprospívají ani konflikty s bývalými šéfy

Bývalý premiér Gross začátkem tohoto roku požádal o přerušení členství v ČSSD, když se v souvislosti s privatizací menšinového státního podílu v Mostecké uhelné v roce 1999 objevily nyní informace, že několika lidem blízkým Grossovi přitekly ze zahraničí na účty miliony korun v souvislosti s touto privatizací.

Kromě vzájemných útoků na konkurenty ať už ze Sobotkova či Haškova tábora neprospívá ČSSD ani to, jak si ústecká krajská organizace vyřizuje účty s posledním předsedou strany Paroubkem. Vůbec šéfové sociální demokracie nemají ve straně na růžích ustláno. Ještě před deseti lety ji vedl Miloš Zeman, po něm přišli Vladimír Špidla, Stanislav Gross a Jiří Paroubek. Z nich jsou v ČSSD už jen dva, a to ještě jeden z nich se ocitá v čím dál větší izolaci.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/188401.aspx

5598 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Vědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojujíVíce než polovina Poláků (58 %) si myslí, že Německo by jejich zemi mělo vyplatit odškodnění za škody napáchané za druhé světové války. České republice Německo dluží až patnáct tisíc miliard korun

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění