Peheho CESTA nikam

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.2.2011 | Rubrika: Politika
socialismus

Přiznám se, že rád čtu úderné levičácké agitky politologa Peheho. Nejsou sice tak přesvědčivé jako buřičská pojednání jeho kolegy ve zbrani Kellera, ale přesto drží prapor socialistické internacionály pěkně vysoko. Jen mě občas zlobí, že se Peheho kritické texty týkají pouze dvou témat – kritiky kapitalismu a Klause. Současný kapitalismus je podle něj krystalickým zlem, které zotročuje milióny lidí po celém světě. Prezident Klaus je zase satanášem a hlavní  ikonou představující právě onen zlotřilý kapitalismus v českých luzích a hájích.

Při kvantitě Peheho textů na první zmiňované téma mám strach, aby se nám ten náš malý český kapitalismus pod tíhou jeho přesvědčivých argumentů nezhroutil jako domeček z karet. Občas i o prezidentství Václava Klause mám obavy. Peheho úderné texty se nezastaví před ničím a před nikým. Politolog Pehe neustále tepe, nastavuje zrcadla a vytahuje kostlivce ze skříně. Škoda jen, že svá témata loví pouze „napravo“.

Roztomilé blábolení na stále stejné téma, žádné nabízené řešení, pouze recyklování stále stejných myšlenek, které socialisté po celém světě jako kafemlejnek opakují více než 100 let.

Ve svém posledním výkřiku do tmy Pehe označuje český kapitalismus v odborné terminologii zkušeného politologa za mafiánský. Ano, zvykli jsme český kapitalismus nazývat mafiánským. Všichni tuzemští politici jsou mafiáni. Přesně tak mluví i chlapi v hospodě u nás na vsi. Dají si pět piv a začnou včíl mudrovat. Klaus je zloděj. Nečas je zloděj. Bárta je zloděj. John je hlupák atd. A samozřejmě nechybí kouzelné slůvko „mafián“. Jen ten obyčejný český člověk je pracovitý a čestný. Škoda, že mu vládnou takoví lumpové. Kde bychom mohli být, kdybychom si tak vládli sami?

Proč ne. Je to takový národní kolorit neustále svádět svoji neschopnost a pasivitu na politiky. Od politologa Peheho bych však očekával přeci jen trochu víc.

Letos v lednu ostatně založil s kolegou Klepárnikem a Bohuslavem Sobotkou (člen nemafiánské ČSSD) středo-levicový institut CESTA. Jen mě trochu udivuje, že (ne)mafiánské praktiky socialistických politiků nechávají pana Peheho naprosto klidným. Alespoň spojení se Sobotkou tomu napovídá.  Je snad levicový mafián lepší než ten pravicový?

Pevně věřím, že s pomocí pánů Bělohradského či Kellera (kteří jsou samozřejmě členy poradního výboru) ve výzkumném institutu CESTA (Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii) vybádají a řádně svůj pohled na levicové a pravicové mafiánství zdůvodní.

Možná páni výzkumníci přijdou s novým světovým řádem, který zachrání lidstvo od krutého kapitalismu, jenž vykořisťuje pracující lid. Možná se z malé České republiky rozšíří poznatky CESTY do celého světa. konečně tak budeme mít vedle piva a zlatých českých ručiček důvod být na sebe pyšní. Socialismo o Muerte!

7610 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění