Peheho CESTA nikam

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 10.2.2011 | Rubrika: Politika
socialismus

Přiznám se, že rád čtu úderné levičácké agitky politologa Peheho. Nejsou sice tak přesvědčivé jako buřičská pojednání jeho kolegy ve zbrani Kellera, ale přesto drží prapor socialistické internacionály pěkně vysoko. Jen mě občas zlobí, že se Peheho kritické texty týkají pouze dvou témat – kritiky kapitalismu a Klause. Současný kapitalismus je podle něj krystalickým zlem, které zotročuje milióny lidí po celém světě. Prezident Klaus je zase satanášem a hlavní  ikonou představující právě onen zlotřilý kapitalismus v českých luzích a hájích.

Při kvantitě Peheho textů na první zmiňované téma mám strach, aby se nám ten náš malý český kapitalismus pod tíhou jeho přesvědčivých argumentů nezhroutil jako domeček z karet. Občas i o prezidentství Václava Klause mám obavy. Peheho úderné texty se nezastaví před ničím a před nikým. Politolog Pehe neustále tepe, nastavuje zrcadla a vytahuje kostlivce ze skříně. Škoda jen, že svá témata loví pouze „napravo“.

Roztomilé blábolení na stále stejné téma, žádné nabízené řešení, pouze recyklování stále stejných myšlenek, které socialisté po celém světě jako kafemlejnek opakují více než 100 let.

Ve svém posledním výkřiku do tmy Pehe označuje český kapitalismus v odborné terminologii zkušeného politologa za mafiánský. Ano, zvykli jsme český kapitalismus nazývat mafiánským. Všichni tuzemští politici jsou mafiáni. Přesně tak mluví i chlapi v hospodě u nás na vsi. Dají si pět piv a začnou včíl mudrovat. Klaus je zloděj. Nečas je zloděj. Bárta je zloděj. John je hlupák atd. A samozřejmě nechybí kouzelné slůvko „mafián“. Jen ten obyčejný český člověk je pracovitý a čestný. Škoda, že mu vládnou takoví lumpové. Kde bychom mohli být, kdybychom si tak vládli sami?

Proč ne. Je to takový národní kolorit neustále svádět svoji neschopnost a pasivitu na politiky. Od politologa Peheho bych však očekával přeci jen trochu víc.

Letos v lednu ostatně založil s kolegou Klepárnikem a Bohuslavem Sobotkou (člen nemafiánské ČSSD) středo-levicový institut CESTA. Jen mě trochu udivuje, že (ne)mafiánské praktiky socialistických politiků nechávají pana Peheho naprosto klidným. Alespoň spojení se Sobotkou tomu napovídá.  Je snad levicový mafián lepší než ten pravicový?

Pevně věřím, že s pomocí pánů Bělohradského či Kellera (kteří jsou samozřejmě členy poradního výboru) ve výzkumném institutu CESTA (Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii) vybádají a řádně svůj pohled na levicové a pravicové mafiánství zdůvodní.

Možná páni výzkumníci přijdou s novým světovým řádem, který zachrání lidstvo od krutého kapitalismu, jenž vykořisťuje pracující lid. Možná se z malé České republiky rozšíří poznatky CESTY do celého světa. konečně tak budeme mít vedle piva a zlatých českých ručiček důvod být na sebe pyšní. Socialismo o Muerte!

6572 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdyStrach z migrace a nemocí, málo peněz, zničená krajina, cikáni... Z malé obce, kterou navštívil Zeman. Toto trápí místní
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění