V posledních parlamentních volbách kandidovala jediná strana s programem na omezení přerozdělování a tím pádem i možné korupce. Byla to strana Svobodní (předseda Petr Mach) a získala méně něž 40 000 hlasů! Všechny ostatní strany měly v programu bud nárůst daní a role státu (levice - tj Socani, KOmunisté a radikální ekologické strany jako Zelení) a tedy i nárůst korupce. Další měly v čele lidi s takovou minulostí, že u nichž boj proti korupci vyvolává dojem žertu, či naprostého cynismu.

Vzkazuji proto prosím všem, kteří halasně křičí o boji proti korupci! Přístě podle toho volte, nebo nás ostatní neotravujte planými nářky! Jiná cesta, než malý stát k omezení korupce nevedla a nevede!

Ještě drobná poznámka k roli médií a tématu korupce. Mnohá česká média se zcela účelově snaží vyvolat dojem, že CR je na tom s korupcí jako Afrika, či Asie. Jako člověk trochu světa znalý musím konstatovat, že to nemá s realitou nic společného. Beru tedy česká média jako komunikační nástroj určitých zájmových skupin, nikoliv jako zdroj nezávislých informací a objektivních názorů. Viz poslední pseudo aféry ministrů ODS Drobila a Vondry, vzláště když se vedle peče třeba ekozakázka....ale i zde mám řešení, prostě je nesledujme, nečtěme a nekupujme, ona časem zmizí a nahradí je nová a třeba lepší... trh to zařídí!

http://jansky.blog.idnes.cz/c/167615/Jediny-lek-na-korupci-je-maly-stat-Lepe-volte-nebo-mlcte.html