O obnažené pochybné děvy nemám zájem!

Autor: Vojtěch Štorkán | Publikováno: 5.6.2005 | Rubrika: Reakce

Vojtěch Štrokán, předseda Sdružení Nového Města pražského, reaguje na text Zuzany Štefánkové "Sexshopy a bordýlky zůstávají, černoši musí zmizet", publikovaném na ePortal.cz dne 5. 6. 2005. Jen dodáváme, že text byl původně otištěn na stránkách MF Dnes v rubrice Hyde Park a my jsme jej přetiskli.

Vážená slečno Štefánková,

jsem občanem Prahy 1 a předsedou Sdružení Nového Města pražského, které si klade za cíl regulaci resp. eliminaci negativních jevů v centru města a jedním z takových cílů je i eliminace prostituce v centru, která je pro nás, občany Prahy 1, ale i podnikatele a vlastníky nemovitostí, neúnosná. Cítím se Vaším "názorem" dotčen stejně jako další občané Prahy 1. Lehkým perem si píšete o něčem, s čím se my musíme denně potýkat a vyhlášku o zákazu erotické reklamy jsme přijali jako požehnání.

Každý má právo na názor, to jistě. To, co jste ovšem v uvedeném článku napsala, plně odráží zjevnou absolutní neinformovanost o problému, jeho zlehčování a jakési pseudoamatérskopublicistické rozmýšlení a hraní si na bystrou mysl, která vidí do jádra problému jako Bystrozraký. Takto se seriózní novinařina skutečně dělat nedá a tím je to horší, pokud Vaše teorie otiskne tak renomovaný deník, jako je MF Dnes. Stalo se, my, občané Prahy 1, kterým jste se ve svém příspěvku téměř vysmála, že si vůbec dovolujeme cokoliv dělat proti jevům, které nás obtěžují, si můžeme leda povzdychnout.

Ano, je to tak: Vy řešíte nějaké "neliberální" a "populistické" kroky magistrátu, ale vůbec nevíte, kdo celou dobu tlačil na magistrát a na MČ Praha 1, aby již byla konečně regulována reklama na erotické podniky, jelikož se k ní váže obrovské množství problému, počínaje omezováním osobnostních práv prostitutek, hospodářskými pletichami z důvodu generování obrovských nezdanitelných zisků jejich "činností", setkávání závadových osob v prostorách klubů, nepořádek plynoucí z povalování odhozených letáků na zemi a zejména, že každý večer již od odpoledne stojí na Václavském náměstí několik desítek podivných osob různé pleti, které distribuují závadné materiály i lidem, kteří o ně nestojí. Byli jsme to my, občané, podnikatelé a vlastníci nemovitostí, kdo palčivě žádal o tyto kroky a naštěstí nakonec systém zafungoval v náš prospěch.

Mluvíte o pokrytectví. Pokrytecká jste vy - zjevně tu nebydlíte a dovolujete si psát o něčem, o čem nevíte nic, ani jste si problematiku neprostudovala, ani jste nezvedla zadek od stolu, abyste se na vlastní oči podívala, jak vypadá to "nevinné" rozdávání letáků s erotickým obsahem. Nezeptala jste se, co si o problému myslí občané, policisté na Praze 1, kteří se musí potýkat s uvedenými jevy. Zcela narovinu, ač jsme často kritičtí, plně v této věci nové vyhlášky podporujeme Magistrát Hl. M. Prahy a nebojím se říct, že nyní hovořím za významnou část Prahy 1.

Komu jste tím chtěla prospět? Co jste si myslela? Podle Vás je to všechno legrace, že o tom můžete takto demagogicky psát? Obtěžoval Vás někdy rozdavač letáků na koncert? Mně nikdy. A rozdavači na Václaváku? Večer, jdete-li jako muž po tomto náměstí, minimálně deset Vám jich strčí do ruky vulgární materiál. Nemám o to zájem, natož zájem o obnažené pochybné děvy! Nezajímá je to. Je mi úplně jedno, zda jsou bílí či černí. Brigádníky toleruji, ale azylanty z afrických zemí, kteří zneužívají nažeho azylového systému nikoliv. Ano, je to tak. To nejsou žádní studenti, ale parazité na nažem azylovém resp. sociálním systému a navíc si mnoho z nich přivydělává prodejem drog. Věřte, nebo nevěřte.

Je mi opravdu líto, že k něčemu takovému došlo. Není to nic osobního, ale jen Vám chci sdělit, že Váš článek byl úlet! Jak jsem viděl na Internetu, zjevně nikoliv Váš novinářsky první :-(

S pozdravem

Vojtěch Štorkán, předseda

Sdružení Nového Města pražského

11481 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění