Lstivý ploskolebý Asiat měl pravdu. Parlament je žvanírna.

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 4.2.2011 | Rubrika: Politika
Lenin

 

Blahé paměti jeden revolucionář později zesnuvší na příjici  (na něhož dodnes stojí fronta na jednom velkém náměstí zvaném Rudé), vypouštěl občas moudra, která jsou nadčasová. Zcela jistě nejsem jeho obdivovatelem.

 

Ovšem po dnešním zasedání našeho parlamentu mi nezbývá, než vzpomenout jeho označení parlamentní demokracie "parlamentní žvanírnou" jako ono pověstné udeření hřebíčku na hlavičku.

Zákony, které by měly být hlavním cílem snažení našich skvěle placených zástupců aby pohledal. A když už, určitě je to nějaký zmetek, což se dříve nebo později projeví, nebo jsou šity na míru lobistům, samozřejmě zcela nezištně. A místo aby poslanci makali jak čerti, mění se parlament v jakousi arénu, kde si pánové vyměňují vtipné repliky osobního charakteru. To by možná ještě nebylo tak hrozné. Ale čeho je moc, toho je příliš. Dnešní smršť rozpoutaná jak jinak panem doktorem Rathem už podle mne přesáhla únosnou míru. Například dnes pan hejtman rozdával malé lahvičky se slivovicí nazvané Kalouskovy abstinenční kapky. Reagoval tak na stížnost pana Kalouska na jeho útok ve věci Kalouskovy opilosti. (Kalousek se samozřejmě nedal, viz jeho někdejší výrok: "Já se občas opiji, vy se chováte jako debil. Já jsem schopen se z toho vyspat.")

Dnes se pan Rath pustil pro změnu do pánů z VV. Ministr John ve Sněmovně vysvětloval, proč stál časopis pro VZP, na jehož vydávání se v minulosti podílel, 120 milionů korun ročně. Hájil se tím, že smlouvu nevyjednával, pouze ji podepsal.

"Vy jste se přiznal, že máme místopředsedu vlády, který hrál bílého koně v kontraktu na 120 milionů. To jste na úrovni bezdomovce, který něco podepíše a potom zmizí a dostane za to zaplacenou večeři," prohlásil Rath.

Johna se zastal Bárta. Pravil, že "bigamista, který žije se dvěma ženami v jedné domácnosti", by si měl nejdřív zamést před vlastním prahem a napadl Ratha z prosazování farmaceutické lobby, neboť jeho přítelkyně byla svázána s různými farmaceutickými firmami a s Českou lékařskou komorou a označil středočeského hejtmana Ratha za ruského gubernátora. Připomněl Rathovi, že si nechává ve své obci stavět školu, jeho někdejší ministerskou návštěvu Saúdské Arábie, na kterou vzal nadřízeného své přítelkyně, která pracuje pro farmaceutickou společnost Zentiva. A označil Rathovo chování za prasárnu.

"Pokud mě pan ministr uráží jako ruského gubernátora, tak mi nezbývá říci, že urážky od Ferdy Mravence neberu vážně," opáčil Rath narážeje na Bártovy šátečky.

V podobném duchu pokračovalo jednání skoro celou hodinu, než řídící schůze pan Zaorálek od sebe rozdurděné kohouty odtrhl.

A teď mi přátelé včetně mých oblíbených diskutérských trollů řekněte. Opravdu je takovéto chování poslanců a ministrů vlády v parlamentu tím, co tam od nich očekáváme?

Propuká aféra za aférou, země se zmítá od průšvihu k průšvihu, vytahuje se špína tu na toho, tu na onoho a to i v rámci koalice a místo aby někdo třískl do stolu a řekl dost, pánové z vedení státu na sebe hážou kameny jako v Knoflíkové válce.

Tak se nedivte, že jednomu přijde na mysl výrok syfilitického lstivého ploskolebého Asiata.

Co tak začít konečně dělat něco pořádného pánové (a dámy taky, abych byl genderově vyvážený)?

Psáno pro blog.iDnes.cz

8047 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Moderna zas tak účinná není...Ministr zahraničí: Přesouvání vojsk USA a NATO k ruským hranicím ohrožuje mír a mezinárodní bezpečnost

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

FOTO Zde leží vaše peníze: ,,To je bordel, co?" Je. ,,Do*ebaní gádžové" v bytovkách hrůzyVenčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění