Lstivý ploskolebý Asiat měl pravdu. Parlament je žvanírna.

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 4.2.2011 | Rubrika: Politika
Lenin

 

Blahé paměti jeden revolucionář později zesnuvší na příjici  (na něhož dodnes stojí fronta na jednom velkém náměstí zvaném Rudé), vypouštěl občas moudra, která jsou nadčasová. Zcela jistě nejsem jeho obdivovatelem.

 

Ovšem po dnešním zasedání našeho parlamentu mi nezbývá, než vzpomenout jeho označení parlamentní demokracie "parlamentní žvanírnou" jako ono pověstné udeření hřebíčku na hlavičku.

Zákony, které by měly být hlavním cílem snažení našich skvěle placených zástupců aby pohledal. A když už, určitě je to nějaký zmetek, což se dříve nebo později projeví, nebo jsou šity na míru lobistům, samozřejmě zcela nezištně. A místo aby poslanci makali jak čerti, mění se parlament v jakousi arénu, kde si pánové vyměňují vtipné repliky osobního charakteru. To by možná ještě nebylo tak hrozné. Ale čeho je moc, toho je příliš. Dnešní smršť rozpoutaná jak jinak panem doktorem Rathem už podle mne přesáhla únosnou míru. Například dnes pan hejtman rozdával malé lahvičky se slivovicí nazvané Kalouskovy abstinenční kapky. Reagoval tak na stížnost pana Kalouska na jeho útok ve věci Kalouskovy opilosti. (Kalousek se samozřejmě nedal, viz jeho někdejší výrok: "Já se občas opiji, vy se chováte jako debil. Já jsem schopen se z toho vyspat.")

Dnes se pan Rath pustil pro změnu do pánů z VV. Ministr John ve Sněmovně vysvětloval, proč stál časopis pro VZP, na jehož vydávání se v minulosti podílel, 120 milionů korun ročně. Hájil se tím, že smlouvu nevyjednával, pouze ji podepsal.

"Vy jste se přiznal, že máme místopředsedu vlády, který hrál bílého koně v kontraktu na 120 milionů. To jste na úrovni bezdomovce, který něco podepíše a potom zmizí a dostane za to zaplacenou večeři," prohlásil Rath.

Johna se zastal Bárta. Pravil, že "bigamista, který žije se dvěma ženami v jedné domácnosti", by si měl nejdřív zamést před vlastním prahem a napadl Ratha z prosazování farmaceutické lobby, neboť jeho přítelkyně byla svázána s různými farmaceutickými firmami a s Českou lékařskou komorou a označil středočeského hejtmana Ratha za ruského gubernátora. Připomněl Rathovi, že si nechává ve své obci stavět školu, jeho někdejší ministerskou návštěvu Saúdské Arábie, na kterou vzal nadřízeného své přítelkyně, která pracuje pro farmaceutickou společnost Zentiva. A označil Rathovo chování za prasárnu.

"Pokud mě pan ministr uráží jako ruského gubernátora, tak mi nezbývá říci, že urážky od Ferdy Mravence neberu vážně," opáčil Rath narážeje na Bártovy šátečky.

V podobném duchu pokračovalo jednání skoro celou hodinu, než řídící schůze pan Zaorálek od sebe rozdurděné kohouty odtrhl.

A teď mi přátelé včetně mých oblíbených diskutérských trollů řekněte. Opravdu je takovéto chování poslanců a ministrů vlády v parlamentu tím, co tam od nich očekáváme?

Propuká aféra za aférou, země se zmítá od průšvihu k průšvihu, vytahuje se špína tu na toho, tu na onoho a to i v rámci koalice a místo aby někdo třískl do stolu a řekl dost, pánové z vedení státu na sebe hážou kameny jako v Knoflíkové válce.

Tak se nedivte, že jednomu přijde na mysl výrok syfilitického lstivého ploskolebého Asiata.

Co tak začít konečně dělat něco pořádného pánové (a dámy taky, abych byl genderově vyvážený)?

Psáno pro blog.iDnes.cz

7466 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

To bylo slávy! A teď… „Dycky Most!“ po seriálu ČT: Útok šutrem. A neskutečné věciVáclav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČT
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění