Tak například ministr spravedlnosti Pospíšil při diskusi o novém občanském zákoníku použil argument „nový občanský zákoník  lidem více svobody“. Ne pane ministře, fatálně se mýlíte. Pokud snad půjde tento nový zákon uvedeným směrem, pak jím politici občanům více svobody rozhodně nedají. Je možné, že jim jen kus vrátí do jejich rukou. Vždyť každý zákon má už z principu věci ambici skutečnou svobodu jedince omezit v údajný prospěch celku. Opačné tvrzení je lživé a účelové. Stejně tak je podle mě zcela chybné jeho přesvědčení, že jedině politici cestou státu mohou garantovat občanům jejich práva. Ne, není tomu tak. Člověk se s přirozenými právy už rodí a do konce svého života je o ně současným pojetím státu, jehož představitelé mají zcela chybnou představu o tom, že jsou osvojiteli daňových poplatníků, už jen postupně připravován. 

Nebo takový ministr financí Kalousek. Ten přišel s nápadem, že problém finanční gramotnosti a důchodů vyřeší tím, že občanům přikáže povinně spořit do ryze soukromých penzijních fondů. Ne pane ministře, fatálně se mýlíte. Tímto způsobem nejenže nepomůžete lidem pochopit, co znamená starat se o své peníze (pokud Vám o to opravdu jde, což si nemyslím), ale zároveň vytvoříte opět prostor pro vznik byznysu jen pro některé vyvolené. Jestliže navíc stát občanům skutečně nakonec přikáže, že někam své peníze dávat budou muset, bude jim zase on bude muset garantovat, že o ně nepřijdou. Pokud tedy někdo vytuneluje takový penzijní fond, nezaplatí to občanům nikdo jiný než stát, tedy daňoví poplatníci. Kalousek tyto kroky obhajuje slovy: „Co se týká povinného spoření, TOP 09 ho prosazuje, chceme totiž skutečnou penzijní reformu. Má-li to ovšem vyjít, musí se chovat odpovědně sto procent lidí. Což při vší úctě při dobrovolnosti spoření platit nemusí.“ No a co, pane ministře? Kdo se nebude chovat odpovědně ke svému životu a ke svým penězům, nemá prostě na pomoc nárok. Tečka.

A co třeba takový šéf dopravní policie Tržil. Hodlá zcela zrušit institut osoby blízké, který de facto vychází s ústavních práv občanů a má jenom nahradit žalostně špatnou práci státu při postihování skutečných viníků. Z jeho úst vychází takové perly k diskusi, jako jsou povinné vesty pro chodce nebo povinné přezkušování všech řidičů kvůli několika silničním magorům. Je mimochodem škoda, že při představování těch „špatných statistik“ neposkytnou občanům v televizi také informaci o tom, že v poměru k počtu uskutečněných jízd a ujetých kilometrů celkem každý den v České republice všemi řidiči se jedná o zcela zanedbatelná čísla.


Ve svých návrzích nezaostává ani ministr dopravy Bárta, když chce nový zákon o vyvlastněnísoukromého majetku občanů, který umožní pouhým rozhodnutím státního úředníka, že je něco ve veřejném zájmu, sebrat majetek občanům v České republice, začít na něm ihned stavět a náhradu za majetek nechat až následně na rozhodnutí soudu. Mimochodem, v tzv. veřejném zájmu dochází k největším únikům peněz ze státního rozpočtu. To je skutečný prostor tunelování a převodu peněz ze společného majetku občanů do rukou betonové lobby, která pak s díky sponzoruje politické trachtace. Každá taková snaha, pane ministře, má dvě strany mince. Jednou by mohl dojít v době, až tam nahoře nebudete, nějaký státní byrokrat k přesvědčení, že vyvlastnit ABL je ve veřejném zájmu.

Idiot je člověk postižený těžkou slabomyslností (oligofrenií), tj. s narušenými psychickými funkcemi. Možnosti vzdělávání idiotů jsou omezené. Omlouvám se všem skutečně nemocným, že název jejich choroby užívám v hovorovém smyslu. Politici většinou kroků z lidí ovšem slabomyslné a nevzdělatelné v řadě běžných lidských činností, kterým rozuměli ještě lidé před sto lety, když věděli, z čeho vzniká jejich výplata, dělají. Dělají z lidí nesvéprávné pitomce, které je potřeba vodit za ruku čím dál víc. Bohužel musím konstatovat, že jim to žere stále dost lidí a ještě jim u toho tleskají.

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/174774/Politici-napric-Jste-narodem-idiotu-a-je-treba-vas-vest-za-ruku.html