Úřadující šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v nedělních Otázkách Václava Moravce rozhovořil o osobě exšéfa strany Jiřího Paroubka.

Ten je podle něj ještě "v šoku" z květnových voleb a právě jeho duševní rozpoložení prý ovlivňuje i jeho současné počínání. Sám Paroubek přes ParlamentníListy.cz Sobotkovi poděkoval za starost ohledně svého duševního zdraví, zároveň jej však upozornil, že se má starat spíše sám o sebe.

Sobotka má prý katastrofální vyhlídky

"Spíše nežli o mě, by se měl starat o to, jak povzbudí své katastrofálně klesající vyhlídky na zvolení předsedou ČSSD," sdělil ParlamentnímListům.cz Paroubek s tím, že oproti minulým měsícům je však i současné Sobotkovo vyjádření pokrok.

Sobotka v České televizi ale také uvedl, že s Paroubkem pro budoucnost počítá, jeho budoucí politické uplatnění by mohlo být například v partajní diplomacii. Paroubek ale víceméně popřel, že by o podobné místo měl zájem. "S žádnou nabídkou od pana Sobotky nepočítám," zdůraznil Paroubek.

Právě Sobotka se bude spolu s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem na březnovém sjezdu strany ucházet o post šéfa partaje. Zatím na krajské nominace vede Hašek 7:4 nad Sobotkou.
 

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/187040.aspx