Více než 40 let komunistického režimu spolehlivě křivilo nejen charaktery velké části naší populace, ale také platy zaměstnanců, pracujících ve všech oblastech „vyspělé socialistické“ společnosti. Vzhledem k tomu v jakém stavu se celá naše společnost nacházela po skončení komunistické diktatury, zůstávají jak platy, tak bohužel i charaktery mnohde pokřiveny dodnes.

Nikdo nezpochybňuje, že na západ od Šumavy jsou lékaři mnohem lépe placeni než u nás doma. Jenže nejen lékaři, ale i učitelé profesoři, inženýři... Jenže vykřikují jen ti lékaři. A to zdaleka ne všichni. Spíš jen ta hlučná a tudíž viditelnější menšina.

Lékaři, kteří by rádi měli platy jako na západě, jen z prostého faktu, že jsou lékaři, se sdružují v nátlakové organizaci, která se jmenuje LOK – Lékařský odborový klub. Jako každý správný odborářský spolek prosazuje, aby jeho členové a stoupenci měli vyšší platy, aniž by odváděli této mzdě odpovídající výkony.

Druhou myší, která řve, je jakýsi Svaz českomoravských okresních nemocnic. Ten sdružuje doktory skomírajících malých nemocnic, které mají sice vybavení pomalu jako klinika Mayo, ale zejí prázdnotou.

Tyto spolky loni vymyslely akci „Děkujeme, odcházíme“, která měla metodou vydírání donutit stát, aby lékaři (sdružení v LOK a celou akci podporující) měli platy, které by se jim líbily a které oni sami považují za správné. Trošku jen zapomínají, že jejich hospodaření je v průměru 3x nákladnější než je tomu u soukromých zdravotnických zařízení. Oni totiž mají na své plýtvání právo.

Svolavatelé celé akce očekávali, že si stát před nimi sedne na zadek, okamžitě uvolní požadované prostředky, aby se páni lékařští odboráři měli dobře a ještě je budou prosit. Leč nestalo se a zřejmě se ani nestane. Naopak, tato akce zřejmě konečně umožní nastartovat razantní zdravotnickou reformu, která bude samozřejmě znamenat rušení a privatizaci neefektivních nemocnic a dalších zařízení. To se samozřejmě soudruhům odborářům pranic nelíbí. Proto denodenně přesvědčují veřejnost, že odchod hrstky vyděračů způsobí kolaps našeho zdravotnictví. Jenže on nezpůsobí, naopak jen ukáže že se systém bez těchto vydřiduchů v pohodě obejde a z ušetřených peněz bude moci jednak zlepšit stávající péči, ale i lépe ohodnotit ty slušné lékaře.

Nikoliv kolapsu zdravotnictví, ale tohoto se různí Kubkové či Engelové nejvíce bojí

http://simonik.blog.idnes.cz/c/173829/Vydirani-ktere-jaksi-nevyslo.html