Rath hodlá držet Buzkovou zkrátka, navzdory Haškovi

Autor: Odjinud | Publikováno: 21.1.2011 | Rubrika: Politika
Rath_David

 

Mezi Davidem Rathem a Michalem Haškem to opět zajiskřilo. Tentokrát kvůli exministryni školství Petře Buzkové, která se stala poradkyní jihomoravského hejtmana Haška. Rath odmítá z krajského rozpočtu dát na její služby ani korunu.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek serveru ParlamentníListy.cz už před časem přiznal, že mu Petra Buzková radí. Že jí ale jeho Asociace krajů ČR zadává i právní zakázky, to se ukázalo až nyní.

Podle Haška blokuje práci ostatních krajů

Hašek se ve středu do Ratha pořádně opřel. „Kolega Rath zatím nepodpořil jako jediný z hejtmanů rozpočet Asociace krajů ČR, připomenu i výpověď kanceláře z prostor Středočeského kraje. Každý si odpoví na otázku, zda je to vnitrostanický boj, můj však ne. Rozhodně budu jednat s krajem, aby jediný člověk neblokoval rozpočet takovým destruktivním způsobem. Pokud panu Rathovi tolik chybí v miliardovém rozpočtu kraje roční příspěvek Asociaci ve výši 700 tisíc korun, budeme s chladnou hlavou hledat nějakou dohodu," sdělil Hašek.

Podle něho Rath zatím námitku proti Buzkové nikdy nepoužil. Považuji to jen za záminku. „Reálný důvod blokovat rozpočet a práci všech ostatních hejtmanů nemá," míní dále Hašek, podle kterého Rath vysílá zajímavý obrázek dovnitř sociální demokracie.

Ty peníze nedáme

Rath se netají tím, že mu vyplácení Petry Buzkové z peněz Asociace krajů vadí. „Já odmítám, aby nějaká vnitrostranická aktivita byla placena z rozpočtu našeho kraje. Paní Buzková jezdí po krajských konferencí a tam pracuje pro Michala Haška, vlastně jej tam přímo zastupuje. Středočeská organizace podporuje Bohouše Sobotku," sdělil ParlamentnímListům Rath.

"Nejde jen o Petru Buzkovou, ale i o peníze, které dostává Karel Machovec, jenž úzce spolupracoval s bývalým investičním náměstkem středočeských nemocnic Filipem Bušinou," stěžoval si hejtman také pro iDnes.cz. Podle serveru ale sám Machovec spolupráci s kraji odmítá. "Nemám žádnou smlouvu s Asociací krajů, pan Rath neříká pravdu. A pokud jde o pana Bušinu, měl by si zamést před svým prahem. Nebyl jsem to já, kdo ho do té funkce jmenoval," dodal .

Hejtman Středočeského kraje zatím odmítá peníze pro asociaci uvolnit. „Dokud se ta sitauce nevyjasní, tak prostě nemůžeme ty peníze dát. Chceme vědět a doložit, kam putují. Já mám pocit, že v souvislosti s vyplácením Petry Buzkové existuje podezření na zneužívání financí asociace na předvolební kampaň. Rád si o tom s Michalem promluvím a věřím, že se nám podaří nějak sitauci vyřešit," řekl ParlamentnímListům.cz Rath.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/186731.aspx

4919 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění