Stop genocidě křesťanů!

Autor: Odjinud | Publikováno: 20.1.2011 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

 

Úterní demonstraci proti pronásledování křesťanů ve světě podpořili svou účastí mimo jiných i pražský arcibiskup Dominik Duka a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Lidovecký šéf se dnes s výzvou obrátil i na ministra zahraničí Schwarzenberga a vedení České televize.

Nynější pronásledování křesťanů ve světě je podle pražského arcibiskupa Dominika Duky určitou formou plánované likvidace formou genocidy. „Je potřeba usilovat o to, aby tito křesťané mohli svobodně žít svůj život, tak jako ho svobodně mohou žít vyznavači jiných náboženství a ideologií zde mezi námi," uvedl primas český pro ParlamentníListy.cz.

Podle Duky by bylo správné, aby se čeští politici pokusili pomoci křesťanům i na mezinárodní scéně. Jeho výzvu si vzal za svou předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Já osobně pošlu dopis ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, aby se česká diplomacie problematikou zabíjení křesťanů zabývala," řekl ParlamentnímListům.cz Bělobrádek a dodal, že požádá i Českou televizi, aby o problému začala informovat.

Naše zastupitelské úřady by pro křesťany měly být útočištěm

V dnes odeslaném dopise, který Bělobrádek poskytl ParlamentnímListům.cz,  ministru zahraničních věcí Karlu Schwarzenbergovi poukazuje Bělobrádek na to, že nikoho nemohou nechat lhostejným nedávné vražedné útoky proti křesťanům v Iráku, v Egyptě, v Pákistánu či v Súdánu stejně jako soustavná brutální protikřesťanská politika v Číně, Saudské Arábii, Indonésii a v mnoha dalších státech.

„Naše zahraniční politika by se měla na pomoc pronásledovaným křesťanům zaměřit. Česká republika by měla postiženým nabídnout azyl. Naše zastupitelské úřady by měly být pro ohrožené křesťany útočištěm, v němž naleznou pomoc právní, poradenskou i materiální," apeluje předseda KDU-ČSL na šéfa české diplomacie Schwarzenberga.

Místo Expo 2010 by se ČT mohla věnovat pronásledování křesťanů

„Rád bych Vás vyzval, abyste toto téma vzal zasvé. Naše země prokázala, že je schopná pomáhat disidentům na Kubě, v Číně, v Barmě a v dalších nedemokratických zemích. Trpící křesťané jsou také disidenty a zaslouží si ze strany České republiky stejnou pomoc," píše Bělobrádek ministru zahraničí.

V dopise generálnímu řediteli České televize Jiřímu Janečkovi předseda KDU-ČSL uvádí, že veřejnoprávní televize má klíčovou úlohu při informování lidí žijících v České republice. Proto žádá, aby na informačním portále ČT24 vznikla rubrika, která se bude zabývat pronásledováním křesťanů ve světě. „Toto téma pokládám za důležitější a aktuálnější než například Expo 2010," upozornil Bělobrádek na neaktuálnost jedné z rubrik.

Podle vyjádření mluvčího České televize Ladislava Štichy Bělobrádkův dopis generálnímu řediteli Janečkovi ještě nedorazil. 

5734 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Covid-Apartheid pasy: Jak to bude vypadat? Příprava na válku: Je třeba vyzkoušet nové zbraně? Široká fronta proti Rusku

Eurabia.cz

Navalnyj si stěžuje, že ve vězení nedostal KoránBiden chce nakonec s Putinem vyjednávat

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru„Úplná hovadina! Piráti? Komouši jsou proti nim konzervativci.“ Jakl před kamerou. I o údajném návratu Klause
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění