Maminky jdou do boje

Autor: Odjinud | Publikováno: 18.1.2011 | Rubrika: Humor
žena v kuchyni

S kočárkem na Prahu
 
Máme toho plné zuby, šetří se na dětech. Mateřská dovolená se neúměrně snížila a náklady rostou. Připojili jsme se k SBO a na 25. března nahlásíme blokádu Prahy. Jen v této chvíli máme již podporu 6 000 lidí - maminek, tatínků, dědečků a babiček a přijedeme i s kočárky," informovala server ParlamentníListy.cz Erika Kostlíková, zakladatelka facebookové stránky s názvem "Protest proti ubírání peněz maminkám".
 
Maminky hodlají protestovat i v případě zákazu akce. "Nebudeme na to brát zřetel, na naše potřeby jej evidentně také nikdo nebere," dodala Kostlíková.
 
Mám pistoli u pasu, ale už nemám práva?
 
Nově vzniklá virtuální strana se snaží oslovit všechny státní zaměstnance a jejich rodiny. "Vyzýváme také občany ČR, kterým již není lhostejný stav České republiky. Spojme své hlasy v prozatím virtuální straně SBO. Je čas na změny," stojí ve výzvě. Strana se rychle rozrůstá a za dva dny po vzniku už získala přes 500 členů.
 
Ze vzniku virtuálního politického subjektu bezpečnostních složek má značné obavy politolog Bohumil Doležal. "Nevím, že by se to kdekoliv jinde stalo, a to se nebavím o policistech, ale jen státních zaměstnancích. Ono už je samo o sobě zvláštní, že policisté mají odbory. Ale přímo politická strana, byť jen virtuální? To je extrémně nebezpečné," sdělil ParlamentnímListům.cz Doležal.
 
S jeho názorem ale logicky nesouhlasí předseda Unie bezpečnostních složek Miloš Plechatý, Tomu se nelíbí, že by policisté či vojáci jako součást ozbrojených složek měli být hozeni do škatulky "lidi bez práv". "Není to samozřejmě poslední iniciativa, se kterou jednáme, těch virtuálních nespokojenců je celá řada, chtělo by se to jen ujednotit, prozatím alespoň v té virtuální rovině," doplnil pro ParlamentníListy.cz Plechatý.
 
Policisté a hasiči jsou zákonem o služebním poměru omezeni v některých občanských právech. Nesmějí být členy politických stran ani hnutí a nesmějí stávkovat. Policisté a hasiči mohou být členy odborů, ale toto právo je zase upřeno vojákům.
 
Bublan se virtuální strany ozbrojených složek neobává
 
"Slyšel jsem o založení této virtuální strany, ale na výboru pro obranu a bezpečnost jsme to prozatím neprojednávali," sdělil redakci předseda sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost František Bublan (ČSSD). Ten nepředpokládá, že by strana získala masový charakter. "Zakladatelé této strany jsou členy Unie bezpečnostních složek a jsou trochu radikálnější, než třeba policejní odbory," uzavřel prozatím pro ParlamentníListy.cz Bublan.
 
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/186447.aspx

5411 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění