Otřesné „vládnutí“ českých komunistů: Kříží Čínou, aby ukázali sílu

Autor: Luděk Konopáč | Publikováno: 2.6.2005 | Rubrika: Politika
KSČM

V nedělním diskusním pořadu na Nově, kterého se zúčastnili PhDr. Miloslav Ransdorf, CSc. s JUDr. Cyrilem Svobodou, přes poklidnou atmosféru došlo k několika zajímavým situacím. Přesto, že komunistům nefandím, tak členy této strany, Ransdorfa spolu s Dolejšem mám v úctě pro jejich vystupování a inteligenci. Měl bych ale spíše použít slovo měl.

Dlouho jsem nechápal, jak může být poradcem komunisty Dolejše pan Gočev, člověk, který nedokáže formulovat názory a ani něco obhajovat. Po posledním velkém rozhovoru pro tisk Ing. Jiřího Dolejše jsem však pochopil, že kolem sebe potřebuje i tu duševně chudší část, aby věděl, jak na takové lidi působit. Dolejš přiznal, že hraje minimálně na dvě strany, aby uspokojil většinu spektra voličské struktury KSČM. Přiznal, že nehraje čistě, ale účelově. Politiku strany označil za vykalkulovaný program bez jasných pravidel. Potvrdil pouze slova p. Gočeva, že pro stranu není důležitý program, ale pouze voličské hlasy za každou cenu.

U Ransdorfa nebudu podsouvat nikomu, že si na něm zkouší svoje názory, protože lidi okolo něho neznám. Když po posledním telefonickém rozhovoru s jeho poslaneckou kanceláří si nemohu být jist, jestli ho tam vůbec znají. Navíc z jeho vystoupení bylo víc než jasné, že svoje myšlenkové pochody formuloval pod vlivem dané situace. Jeho několikanásobný kotrmelec se ale nedal přehlédnout.

Ransdorf v Sedmičce překonal všechna očekávání. K jeho inteligenci mi připadlo pochlebování ministru zahraničí jako vypočítavost nejvyššího řádu. V okamžiku, kdy Svoboda prohlásí, že ví o dopise velvyslance Kmoníčka a že na něj úmyslně neodpověděl, začne Ransdorf omlouvat ministra, že o tom dopise nevěděl a že pouze špatně pracuje aparát ministerstva zahraničí. Myslí si snad, že znovu zahrnou KDU-ČSL do Národní fronty?

Prohlášení Ransdorfa před statisíci diváků, že Komunistická strana se znovu nemůže distancovat od svých předlistopadových názorů, jak to požadoval jeho kolega Dolejš, zdůvodnil tím, že část KSČM na nich stále staví. Chtěl se tím vysmát národu a nebo našemu právnímu řádu? Spíše se vysmíval našemu právnímu řádu, protože jinak by neprohlásil, že KSČM bude balancovat na hraně zákona, aby změnila společnost k obrazu svému.

Na druhou stranu se vydával za absolutního demokrata. Krásně to působilo ve spojitosti s jeho obhajobou režimu v Severní Koreji a jeho údajného útlaku ze strany USA a jejich přisluhovačů. Zapomněl, nebo nechtěl uvést, že naše politická scéna má v těchto dnech dokonce dvě reprezentace v Číně. Jedná tam Parlamentní delegace hospodářského výboru s poslancem za KSČM Jaroslavem Gongolem a delegaci KSČM s poslancem a členem zahraničního výboru Václavem Exnerem. Cesta obou delegací je paradoxně naplánována tak, že se jejich cesty nejen kříží, ale dokonce se setkávají v jednom místě. Je to úmysl a nebo neschopnost. Podle všeho, ale spíše úmysl a snaha KSČM svojí politikou vytvářet dojem, že jejich politický vliv neustále stoupá a stávají se nepostradatelnou silou v České republice.

Jak Ransdorf, tak Dolejš ve svých vystoupeních na obhajobu, takzvaně demokratické strany, popřeli její právo na existenci, na demokratické scéně jakéhokoliv státu. Omluvu Ransdorf odmítl se zdůvodněním, že by nebyla věrohodná, protože by všichni věděli, že by nebyla založena na pravdě. Řekl, že jeho strana stále ve svých řadách toleruje členy, kteří stále propagují předlistopadové pořádky a chtěli by jejich návrat. Těmito několika svými výroky posunul svoji stranu za tu pomyslnou hranu zákona, do oblasti, která se už označuje za protiprávní.

Je s podivem, že orgány činné v trestním řízení se ještě nezačali zabývat těmito veřejnými mediálními výroky. Ještě stále je zde výklad práva účelový. Okamžitě mělo být započato řízení na zrušení a zákaz KSČM.

3533 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Africký imigrant chtěl upálit děti v autobuse. Podívejte se na videoMultikulturní obohacení v Praze na náplavce. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Další prů*er Vondráčka? Přišel s ním Kalousek. Prý je to ostuda„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění