Šmucler: Zdravotnictví? Privatizovat!

Autor: Odjinud | Publikováno: 17.1.2011 | Rubrika: Ostatní
zdravotnictvi

 

Nápady ode zdi ke zdi a nakonec již naprostá bezradnost inspirovaly politickou reprezentaci v Karlovarském kraji k různým kuriózním řešením. V případě hrozícího masového odchodu desítek lékařů ze zdejších nemocnic se například chtějí také obrátit i na své kolegy v Německu.

Může tak nastat situace, že se český pacient velikou oklikou dostane ke stejnému lékaři, jako by byl doma. Není totiž žádným tajemstvím, že většina lékařů, kteří se rozhodli dát na Západě Čech výpověď v rámci akce Děkujeme, odcházíme, míří do Německa.

Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) toto možné řešení záleží na našich pojišťovnách. A také radní kraje Václav Larva (ČSSD) je toho názoru, že by právě zdravotní pojišťovny a vláda měly vzniklou situaci řešit především. V souvislosti s tím vyčíslil, kolik by kraj stálo, kdyby měl suplovat roli státu a vyhověl požadavkům lékařů a sester. Celková suma by dosáhla 420 milionů korun.

Zázrak zvaný Ostrov

Zatímco si vláda a hejtmani donekonečna a bezvýsledně přehazují horký problém, je zajímavé, že přes veškerou mediální explozi, týkající se odchodu lékařů, je minimální pozornost věnována stavu, který panuje v soukromých nemocnicích. Odtud totiž lékaři neutíkají, ti prozíraví již dávno ze státních zařízení zamířili do privátu. 

To je i případ nemocnice v Ostrově nad Ohří (na snímku), která slaví jeden úspěch za druhým a podařilo se jí získat část špičkových lékařů z karlovarské nemocnice, včetně bývalého ředitele Jiřího Štefana. „Od nás lékaři neodcházejí", potvrdila nám tisková mluvčí Andrea Zvolánková. 

Ostrovská nemocnice, kterou provozuje firma Nemos plus, se řídí jasnou vizí: Chceme být vyhledávaným zařízením, poskytujícím kvalitní a vyhledávanou péči v příjemném prostředí. A to se jí bezesporu daří. Již při vstupu do areálu na člověka dýchne domácí atmosféra, nebývalá vlídnost a ochota. Nabízí se otázka, jak je možné, že na pouhé vzdálenosti několika kilometrů funguje zdravotnické zařízení bez problémů a v Karlových Varech se pod taktovkou krajských úředníků zmítá v krizi?

Šmuclerův recept

Také podle názoru Romana Šmuclera (TOP 09) je pronájem nemocnic soukromým subjektům řešením nekonečných problémů v českém zdravotnictví a čekání na reformu, které se táhne dvacet let. 

On sám by neváhal a ihned si pronajal nemocnici v Karlových Varech, kdyby takovou nabídku dostal. Je totiž přesvědčen, že si na sebe tato nemocnice stoprocentně vydělá. Šmucler dobře ví, o čem mluví, již totiž v kraji provozuje řadu zdravotnických zařízení, vedle několika poboček své kliniky Asklepion je také spolumajitelem nemocnice v Mariánských Lázních a má zájem o další, vedle Karlových Varů také například v Chebu.

V jednom se ale Šmucler s politiky kraje shoduje, a to s rolí pojišťoven. Na účtech pojišťoven leží miliardy, dvě z nich by ihned poslal nemocnicím na platy lékařů.

6666 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

„Kojící člověk“ je nový genderově inkluzivní výraz místo "matka" v britských nemocnicíchZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněží

Eurabia.cz

Astra Zeneca: 29-letá Rakušanka po mrtviciTřetí nejsilnější strana Německa požaduje vystoupení z EU

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Prohra? Výhra! Manželka Petříčka oslovila Česko. A pak to začaloKotrba: Dvořák zničil ČT? Naopak. Investor Kellner. Ale plivance Fridrichové, štvavý Wollner. Lipovská je mimo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění