Šmucler: Zdravotnictví? Privatizovat!

Autor: Odjinud | Publikováno: 17.1.2011 | Rubrika: Ostatní
zdravotnictvi

 

Nápady ode zdi ke zdi a nakonec již naprostá bezradnost inspirovaly politickou reprezentaci v Karlovarském kraji k různým kuriózním řešením. V případě hrozícího masového odchodu desítek lékařů ze zdejších nemocnic se například chtějí také obrátit i na své kolegy v Německu.

Může tak nastat situace, že se český pacient velikou oklikou dostane ke stejnému lékaři, jako by byl doma. Není totiž žádným tajemstvím, že většina lékařů, kteří se rozhodli dát na Západě Čech výpověď v rámci akce Děkujeme, odcházíme, míří do Německa.

Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) toto možné řešení záleží na našich pojišťovnách. A také radní kraje Václav Larva (ČSSD) je toho názoru, že by právě zdravotní pojišťovny a vláda měly vzniklou situaci řešit především. V souvislosti s tím vyčíslil, kolik by kraj stálo, kdyby měl suplovat roli státu a vyhověl požadavkům lékařů a sester. Celková suma by dosáhla 420 milionů korun.

Zázrak zvaný Ostrov

Zatímco si vláda a hejtmani donekonečna a bezvýsledně přehazují horký problém, je zajímavé, že přes veškerou mediální explozi, týkající se odchodu lékařů, je minimální pozornost věnována stavu, který panuje v soukromých nemocnicích. Odtud totiž lékaři neutíkají, ti prozíraví již dávno ze státních zařízení zamířili do privátu. 

To je i případ nemocnice v Ostrově nad Ohří (na snímku), která slaví jeden úspěch za druhým a podařilo se jí získat část špičkových lékařů z karlovarské nemocnice, včetně bývalého ředitele Jiřího Štefana. „Od nás lékaři neodcházejí", potvrdila nám tisková mluvčí Andrea Zvolánková. 

Ostrovská nemocnice, kterou provozuje firma Nemos plus, se řídí jasnou vizí: Chceme být vyhledávaným zařízením, poskytujícím kvalitní a vyhledávanou péči v příjemném prostředí. A to se jí bezesporu daří. Již při vstupu do areálu na člověka dýchne domácí atmosféra, nebývalá vlídnost a ochota. Nabízí se otázka, jak je možné, že na pouhé vzdálenosti několika kilometrů funguje zdravotnické zařízení bez problémů a v Karlových Varech se pod taktovkou krajských úředníků zmítá v krizi?

Šmuclerův recept

Také podle názoru Romana Šmuclera (TOP 09) je pronájem nemocnic soukromým subjektům řešením nekonečných problémů v českém zdravotnictví a čekání na reformu, které se táhne dvacet let. 

On sám by neváhal a ihned si pronajal nemocnici v Karlových Varech, kdyby takovou nabídku dostal. Je totiž přesvědčen, že si na sebe tato nemocnice stoprocentně vydělá. Šmucler dobře ví, o čem mluví, již totiž v kraji provozuje řadu zdravotnických zařízení, vedle několika poboček své kliniky Asklepion je také spolumajitelem nemocnice v Mariánských Lázních a má zájem o další, vedle Karlových Varů také například v Chebu.

V jednom se ale Šmucler s politiky kraje shoduje, a to s rolí pojišťoven. Na účtech pojišťoven leží miliardy, dvě z nich by ihned poslal nemocnicím na platy lékařů.

6059 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvodHrubost a arogance Sommerové! Většinu voličů má za debily a nebyla by asi proti, aby byli zbaveni hlasovacího práva. Petr Žantovský je ohromen mediálním vystoupením režisérky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění