Šmucler: Zdravotnictví? Privatizovat!

Autor: Odjinud | Publikováno: 17.1.2011 | Rubrika: Ostatní
zdravotnictvi

 

Nápady ode zdi ke zdi a nakonec již naprostá bezradnost inspirovaly politickou reprezentaci v Karlovarském kraji k různým kuriózním řešením. V případě hrozícího masového odchodu desítek lékařů ze zdejších nemocnic se například chtějí také obrátit i na své kolegy v Německu.

Může tak nastat situace, že se český pacient velikou oklikou dostane ke stejnému lékaři, jako by byl doma. Není totiž žádným tajemstvím, že většina lékařů, kteří se rozhodli dát na Západě Čech výpověď v rámci akce Děkujeme, odcházíme, míří do Německa.

Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) toto možné řešení záleží na našich pojišťovnách. A také radní kraje Václav Larva (ČSSD) je toho názoru, že by právě zdravotní pojišťovny a vláda měly vzniklou situaci řešit především. V souvislosti s tím vyčíslil, kolik by kraj stálo, kdyby měl suplovat roli státu a vyhověl požadavkům lékařů a sester. Celková suma by dosáhla 420 milionů korun.

Zázrak zvaný Ostrov

Zatímco si vláda a hejtmani donekonečna a bezvýsledně přehazují horký problém, je zajímavé, že přes veškerou mediální explozi, týkající se odchodu lékařů, je minimální pozornost věnována stavu, který panuje v soukromých nemocnicích. Odtud totiž lékaři neutíkají, ti prozíraví již dávno ze státních zařízení zamířili do privátu. 

To je i případ nemocnice v Ostrově nad Ohří (na snímku), která slaví jeden úspěch za druhým a podařilo se jí získat část špičkových lékařů z karlovarské nemocnice, včetně bývalého ředitele Jiřího Štefana. „Od nás lékaři neodcházejí", potvrdila nám tisková mluvčí Andrea Zvolánková. 

Ostrovská nemocnice, kterou provozuje firma Nemos plus, se řídí jasnou vizí: Chceme být vyhledávaným zařízením, poskytujícím kvalitní a vyhledávanou péči v příjemném prostředí. A to se jí bezesporu daří. Již při vstupu do areálu na člověka dýchne domácí atmosféra, nebývalá vlídnost a ochota. Nabízí se otázka, jak je možné, že na pouhé vzdálenosti několika kilometrů funguje zdravotnické zařízení bez problémů a v Karlových Varech se pod taktovkou krajských úředníků zmítá v krizi?

Šmuclerův recept

Také podle názoru Romana Šmuclera (TOP 09) je pronájem nemocnic soukromým subjektům řešením nekonečných problémů v českém zdravotnictví a čekání na reformu, které se táhne dvacet let. 

On sám by neváhal a ihned si pronajal nemocnici v Karlových Varech, kdyby takovou nabídku dostal. Je totiž přesvědčen, že si na sebe tato nemocnice stoprocentně vydělá. Šmucler dobře ví, o čem mluví, již totiž v kraji provozuje řadu zdravotnických zařízení, vedle několika poboček své kliniky Asklepion je také spolumajitelem nemocnice v Mariánských Lázních a má zájem o další, vedle Karlových Varů také například v Chebu.

V jednom se ale Šmucler s politiky kraje shoduje, a to s rolí pojišťoven. Na účtech pojišťoven leží miliardy, dvě z nich by ihned poslal nemocnicím na platy lékařů.

6192 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Gretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsouMigrant v Německu vzal kojence jako rukojmí, aby zůstal v EU

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Omlouvejte dětem stávkové pátky a ještě více učte o zelených tématech. Z dopisu pražského radního školám se některým učitelů dělá nevolnoZločiny státních zastupitelství. Prezident má právo zasáhnout proti nekalostem páchaným v talárech, vzkazuje bouřící opozici ústavní právník
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění