Špidla hasí požár benzínem a porodnost je stále nízká

Autor: Martin Horák | Publikováno: 2.6.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Špidla

Nadzvihnul mě článek „Nechceme mít děti: Odborníci řeší, co s tím.“ V MFDnes 24.5.2005. Jako odborníci tam byli uvedeni: Jiřina Kocourková z Univerzity Karlovy, která mj. říká: „Důležité je víc zapojit do péče o děti a o domácnost otce“ a eurokomisař Špidla s výrokem: „I já vidím řešení v rovnosti mužů a žen.“

Dovoluji si tvrdit, že pokud budou populační implozi řešit odborníci výše uvedeného typu, pak bude výsledek horší, než kdyby to neřešil vůbec nikdo. Skoro samo se nabízí přísloví o hašení požáru benzínem.

Češi se množí již hezkých pár staletí. Až do 2. poloviny 20. století nastávaly populační regrese pouze v časech epidemií, hladomorů či vleklých válek. První zásadní problémy s (ne)reprodukcí obyvatelstva nastaly v 50. a 60. letech minulého století v důsledku komunistické politiky co nejvyšší zaměstnanosti žen. Připomeňme, že v té době ženy, které se rozhodly dostát plně svému mateřskému poslání – ke kterému patří i být s dětmi doma, dokud jsou malé –, bývávaly navštěvovány uličními důvěrníky či jinými jim podobnými bolševiky a významně dotazovány, proč nepracují. Péče o děti a domácnost nebyla tehdy soudruhy považována za práci hodnou pokrokově uvědomělé ženy – a jiné se dle usnesení strany a vlády v zemi vyskytovat neměly.

Teprve po té, co soudruzi zjistili, že jim takto dost brzy vymřou poddaní, začali měnit názor a zavedli mateřskou dovolenou a dětské přídavky a s požadavky pracovní rovnosti strašili o hodně méně. To je to, co se dnes v liberálních kruzích interpretuje tak, že komunisti podporovali rodinu, zatímco my, svobodomyslní, to dělat nebudeme.

V každé tržně založené společnosti je známo, že chceme-li dosáhnout efektivity, pak je třeba, aby každý dělal to, čemu nejlépe rozumí. Říká se tomu specializace. „Rovný“ model dělby práce, kdy každý zaměstnanec bude dělat trochu od všeho, počínaje výrobou přes administrativu a marketing až po úklid, nutně vyústí v nízkou produktivitu. Ostatně již staří Čechové říkali „devatero řemesel, desátá bída“.

A v případě rodiny je nám předkládáno k věření, že nejefektivnějí bude, když si muž i žena rozdělí materiální zabezpečení rodiny, vyřizování nejrůznějších záležitostí, shánění čehokoliv i péči o děti a domácnost pěkně půl na půl.

Vůbec nezpochybňuji těžký úděl ženy, která je nucena se naplno angažovat v zaměstnání (protože by ji muž vyčetl, že málo vydělává) a současně zvládat i „druhou směnu“, čili péči o děti a domácnost. Jenomže v rozporu s míněním výše uvedených spatřuji skutečný problém nikoliv ve směně druhé, nýbrž v té první. Jestliže se žena vdá a povine muži dítka, pak má plné právo na to, aby ji tento muž také živil, zařídil bydlení apod. Jestliže se přesto rozhodne, poté, co děti trochu odrostou, jít do práce, pak je tato prostě jejím koníčkem a plat více méně jejím kapesným. Muže, který po ní žádá stejný příspěvek do rodinného rozpočtu, je třeba označit za negalantního hulváta.

Pravda, je zde ještě jedna námitka proti mé argumentaci – co když se manželé rozvedou – on bude pokračovat v kariéře, zatímco ona bude těžko shánět místo. To se ovšem dá řešit úplně jinak, než navrhují tito „odborníci“. V prvé řadě podstatným zkomplikováním rozvodu – např. čekací lhůtou na rozvod v řádu roků, důkladné zvažování jeho důvodů soudy a soudní řízení směřující k výroku o vině. Šlo by i uzákonit, aby v případě, že je na vině manžel, musel tento doživotně vyrovnávat životní úroveň své bývalé manželce.

To by to ovšem nesměli řešit levičáci, kteří řešení vidí v tom, že muž bude v polovičním počtu případů rovnat nádobí do myčky. Skutečnost je při tom taková, že i kdyby se všichni feminističtí takyodborníci postavili na hlavu a odstrkovali se ušima, průměrná žena má lepší předpoklady pro péči o malé děti a domácnost než průměrný muž. A hlavně – muž nebude nikdy ani těhotný, ani nebude rodit či kojit a tyto činnosti se navíc dají těžko zvládnout při plném nasazení v zaměstnání.

Tudíž pokud pod pojmem rovnost mužů a žen budeme rozumět především stejné uplatnění v zaměstnání či podnikání, potom těhotenství a mateřství vždy vyjde jako nespravedlivý handicap pro ženu. A jediný způsob, jak ho odstranit, bude maximální omezení, ne-li naprostá eliminace rození dětí. Což se již dnes masově děje. A „odborníci“ se vyjadřují a vyjadřují… Bůh nás před nimi ochraňuj.

4575 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění