Absurdita dne: Tejc brání Langera před Johnem

Autor: Odjinud | Publikováno: 6.1.2011 | Rubrika: Politika
Veci verejne

V úterý se mezi Věcmi veřejnými a ODS rozhořela mediální přestřelka, když předseda véček a ministr vnitra Radek John napadl premiéra předsedu ODS Petr Nečase, že mrzačí jím zpracovanou strategii boje proti korupci. John přitom zaútočil bez toho, aby vyčkal na středeční jednání vlády právě nad touto strategií.

Pár hodin před jednáním vlády pak John zašel ještě dál, když v ranním vysílání Českého rozhlasu a České televize napadl v této souvislosti ODS i z toho, že ovlivňují chod policie prostřednictvím exministra Ivana Langera.

„Z vyšetřování pana Michálka vynesl Langer tajné materiály ze spisu, vynesl je do Eura. Pan Langer má vliv na vyšetřování. Policie je řízená a ovlivňovaná Langerem. I ze spisu, kde je pan Langer obviněn, že pere špinavé peníze, má informace. Co pak ta policie má vyšetřit," rozohnil se John.

John s Bártou trpí paranoiou

„Já nemohu posoudit, zda pan Langer vynáší, či nevynáší tajné materiály z vyšetřovacích spisů. Ale osobně si myslím, že nejen u pana Johna, ale i u Víta Bárty jde spíše o paranoiu," uvedl pro ParlamentníListy.cz Tejc.

„Usuzuji tak z výroku obou, jaké odměny jsou podle nich vypisované na jejich likvidaci, nebo kolik dostávají novináři, aby je diskreditovali," glosoval Tejc.

„Tehdy pan John prohlásil, že přinese důkazy. Nic se ale nestalo," konstatoval a dodal, že  John už vynesl celou řadu obvinění bez důkazů. Podle opozičního poslance by si Bárta s Johnem měli vzít dovolenou. „Na té by si oba měli promyslet, zda hodlají takto destabilizovat vládu a policii," sdělil.

Johnovy mediální výstupy nepřímo, přesto důrazně odmítl pro ParlamentníListy.cz i místopředseda třetí koaliční strany TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek, když v úterý prohlásil: „Protikorupční balíček je jedním z klíčových úkolů této vlády, bude na jejím zasedání projednáván zítra. Projednávat ho v médiích den před tím, je ten nejlepší způsob, jak tuto snahu zhatit."

Policisté ví, že John resortu nerozumí

Zda mohou Johnovi výroky o tom, že Langer řídí policii, destabilizovat její složky, jsme se zeptali exministra vnitra a poslance ČSSD Františka Bublana.

„Policii už nelze destabilizovat, ta už destabilizovaná je," odpověděl Bublan se smíchem.

„Ale vážně, policisté vědí, že John problematice nerozumí, že resort řídí především Bárta a jeho náměstci. A ty výroky, že Langer řídí policii, jsou samozřejmě nesmyslné," míní Bublan.

Podle něj Langer patrně má nějaké vazby v policii, „ale že by jí řídil, to je nesmysl". Podle Bublana se John podobnými výroky spíše snaží odvrátit pozornost od řady svých nešťastných výroků. 

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/185335.aspx

6554 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

To bylo slávy! A teď… „Dycky Most!“ po seriálu ČT: Útok šutrem. A neskutečné věciVáclav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČT
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění