Absurdita dne: Tejc brání Langera před Johnem

Autor: Odjinud | Publikováno: 6.1.2011 | Rubrika: Politika
Veci verejne

V úterý se mezi Věcmi veřejnými a ODS rozhořela mediální přestřelka, když předseda véček a ministr vnitra Radek John napadl premiéra předsedu ODS Petr Nečase, že mrzačí jím zpracovanou strategii boje proti korupci. John přitom zaútočil bez toho, aby vyčkal na středeční jednání vlády právě nad touto strategií.

Pár hodin před jednáním vlády pak John zašel ještě dál, když v ranním vysílání Českého rozhlasu a České televize napadl v této souvislosti ODS i z toho, že ovlivňují chod policie prostřednictvím exministra Ivana Langera.

„Z vyšetřování pana Michálka vynesl Langer tajné materiály ze spisu, vynesl je do Eura. Pan Langer má vliv na vyšetřování. Policie je řízená a ovlivňovaná Langerem. I ze spisu, kde je pan Langer obviněn, že pere špinavé peníze, má informace. Co pak ta policie má vyšetřit," rozohnil se John.

John s Bártou trpí paranoiou

„Já nemohu posoudit, zda pan Langer vynáší, či nevynáší tajné materiály z vyšetřovacích spisů. Ale osobně si myslím, že nejen u pana Johna, ale i u Víta Bárty jde spíše o paranoiu," uvedl pro ParlamentníListy.cz Tejc.

„Usuzuji tak z výroku obou, jaké odměny jsou podle nich vypisované na jejich likvidaci, nebo kolik dostávají novináři, aby je diskreditovali," glosoval Tejc.

„Tehdy pan John prohlásil, že přinese důkazy. Nic se ale nestalo," konstatoval a dodal, že  John už vynesl celou řadu obvinění bez důkazů. Podle opozičního poslance by si Bárta s Johnem měli vzít dovolenou. „Na té by si oba měli promyslet, zda hodlají takto destabilizovat vládu a policii," sdělil.

Johnovy mediální výstupy nepřímo, přesto důrazně odmítl pro ParlamentníListy.cz i místopředseda třetí koaliční strany TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek, když v úterý prohlásil: „Protikorupční balíček je jedním z klíčových úkolů této vlády, bude na jejím zasedání projednáván zítra. Projednávat ho v médiích den před tím, je ten nejlepší způsob, jak tuto snahu zhatit."

Policisté ví, že John resortu nerozumí

Zda mohou Johnovi výroky o tom, že Langer řídí policii, destabilizovat její složky, jsme se zeptali exministra vnitra a poslance ČSSD Františka Bublana.

„Policii už nelze destabilizovat, ta už destabilizovaná je," odpověděl Bublan se smíchem.

„Ale vážně, policisté vědí, že John problematice nerozumí, že resort řídí především Bárta a jeho náměstci. A ty výroky, že Langer řídí policii, jsou samozřejmě nesmyslné," míní Bublan.

Podle něj Langer patrně má nějaké vazby v policii, „ale že by jí řídil, to je nesmysl". Podle Bublana se John podobnými výroky spíše snaží odvrátit pozornost od řady svých nešťastných výroků. 

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/185335.aspx

7067 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaEvropská unie je diktát a tyranie!

Eurabia.cz

Anketa: Jak jste vnímali na ČT moderování Z. Tvarůžkové o Rusech ve Vrběticích?Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto se s informacemi nenakládá. Jestli to chtějí vyhrotit, tak to fakt není sranda, obává se generál BlaškoPříběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění