Absurdita dne: Tejc brání Langera před Johnem

Autor: Odjinud | Publikováno: 6.1.2011 | Rubrika: Politika
Veci verejne

V úterý se mezi Věcmi veřejnými a ODS rozhořela mediální přestřelka, když předseda véček a ministr vnitra Radek John napadl premiéra předsedu ODS Petr Nečase, že mrzačí jím zpracovanou strategii boje proti korupci. John přitom zaútočil bez toho, aby vyčkal na středeční jednání vlády právě nad touto strategií.

Pár hodin před jednáním vlády pak John zašel ještě dál, když v ranním vysílání Českého rozhlasu a České televize napadl v této souvislosti ODS i z toho, že ovlivňují chod policie prostřednictvím exministra Ivana Langera.

„Z vyšetřování pana Michálka vynesl Langer tajné materiály ze spisu, vynesl je do Eura. Pan Langer má vliv na vyšetřování. Policie je řízená a ovlivňovaná Langerem. I ze spisu, kde je pan Langer obviněn, že pere špinavé peníze, má informace. Co pak ta policie má vyšetřit," rozohnil se John.

John s Bártou trpí paranoiou

„Já nemohu posoudit, zda pan Langer vynáší, či nevynáší tajné materiály z vyšetřovacích spisů. Ale osobně si myslím, že nejen u pana Johna, ale i u Víta Bárty jde spíše o paranoiu," uvedl pro ParlamentníListy.cz Tejc.

„Usuzuji tak z výroku obou, jaké odměny jsou podle nich vypisované na jejich likvidaci, nebo kolik dostávají novináři, aby je diskreditovali," glosoval Tejc.

„Tehdy pan John prohlásil, že přinese důkazy. Nic se ale nestalo," konstatoval a dodal, že  John už vynesl celou řadu obvinění bez důkazů. Podle opozičního poslance by si Bárta s Johnem měli vzít dovolenou. „Na té by si oba měli promyslet, zda hodlají takto destabilizovat vládu a policii," sdělil.

Johnovy mediální výstupy nepřímo, přesto důrazně odmítl pro ParlamentníListy.cz i místopředseda třetí koaliční strany TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek, když v úterý prohlásil: „Protikorupční balíček je jedním z klíčových úkolů této vlády, bude na jejím zasedání projednáván zítra. Projednávat ho v médiích den před tím, je ten nejlepší způsob, jak tuto snahu zhatit."

Policisté ví, že John resortu nerozumí

Zda mohou Johnovi výroky o tom, že Langer řídí policii, destabilizovat její složky, jsme se zeptali exministra vnitra a poslance ČSSD Františka Bublana.

„Policii už nelze destabilizovat, ta už destabilizovaná je," odpověděl Bublan se smíchem.

„Ale vážně, policisté vědí, že John problematice nerozumí, že resort řídí především Bárta a jeho náměstci. A ty výroky, že Langer řídí policii, jsou samozřejmě nesmyslné," míní Bublan.

Podle něj Langer patrně má nějaké vazby v policii, „ale že by jí řídil, to je nesmysl". Podle Bublana se John podobnými výroky spíše snaží odvrátit pozornost od řady svých nešťastných výroků. 

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/185335.aspx

6672 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercíchHnusný! Pitomost, Babiši. Aňa Geislerová se neudržela
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění