Půjčky: Všivák podnikatel nebo hlupák věřitel?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 5.1.2011 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Moudrého pohledat a blbce jako by z nebe rozhazovali.

O co jde? O to, že lidičky si berou půjčky od podivných nebankovních společností za podmínek, které jsou schopny je zničit. Pak se ukáže, že pověstný Paroubkův "obyčejný člověk" si ani nepřečte co podepsal a končí v exekuci či u soudu. A tuto obyčejnou lidskou hloupost potom senzacechtivá media rozpitvávají s jednoznačným závěrem, že ta či ona "vyčuraná" společnost či všivák podnikatel okradla chudáka.

Houby okradla. Zapracovala s obyčejnou lidskou hloupostí. Neříkám, že tomu fandím. Ale ony půjčovací spolky dělají jenom to, co jim legislativa a ona zmíněná lidská hloupost umožní.

Nutí snad někdo někoho aby si kupoval prapodivné vlněné deky s doživotní zárukou, sady nožů či nádobí za desítky tisíc? Mířil na onoho koupěchtivého občana při podpisu smlouvy někdo kalašnikovem?

Nutí snad někdo někoho půjčovat si na úrok v desítkách či stovkách procent na nejnovější televizi, která nakonec skončí stejně oblepená žlutou nálepkou?

Nutí snad někdo někoho brát si hypotéku, po jejímž zaplacení mu nezbývá na plyn, elektřinu nebo na stravu?

Nutí snad někdo někoho po povodni si opravit z obskurní půjčky znovu barák na tom samém místě a pak se divit, že poté co mu ho pojišťovna nepojistila, a on mu uplaval podruhé, že je bez peněz a na ulici?

Opravdu jsou to problémy vzniklé tím, že nějaký všivák kapitalista půjčil takovémuto prosťáčkovi peníze za takových podmínek, že mu pak majetek tohoto chudáka padne do chřtánu?

Nikoliv. Na vině je opravdu jen a jen obyčejná lidská hloupost. A takovýto človíček pak jde a v internetové diskuzi vylévá svou frustraci na kdeco a kdekoho, jakoby právě pisatel článku byl příčinou jeho neštěstí.

A tak si myslím, že místo nadávání na všiváky podnikatele co poskytují nebankovní půjčky za nekřesťanských podmínek by se měla media věnovat tomu, aby ti prosťáčci jichž se zastávají si kupovali jen a jen to nač mají. Protože opakování je matkou moudrosti.

A oni dlužníci by se měli (místo braní podpory vylepšené báječnou nebankovní půjčkou) snažit najít si pořádnou práci. Protože je plno podnikatelů, kteří jim  místo lumpácké půjčky poskytnou zaměstnání.

Protože ne každý podnikatel je všivák těžící z ekonomické nevzdělanosti obyčejných lidí, jak říkával jistý pan Jiří.

8496 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

Eurabia.cz

Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafinerií

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Emir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičákůEU je ekonomická supervelomoc, vykládal před lidmi Niedermayer. Jen je škoda, že nemá společnou zahraniční politiku
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění