Půjčky: Všivák podnikatel nebo hlupák věřitel?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 5.1.2011 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Moudrého pohledat a blbce jako by z nebe rozhazovali.

O co jde? O to, že lidičky si berou půjčky od podivných nebankovních společností za podmínek, které jsou schopny je zničit. Pak se ukáže, že pověstný Paroubkův "obyčejný člověk" si ani nepřečte co podepsal a končí v exekuci či u soudu. A tuto obyčejnou lidskou hloupost potom senzacechtivá media rozpitvávají s jednoznačným závěrem, že ta či ona "vyčuraná" společnost či všivák podnikatel okradla chudáka.

Houby okradla. Zapracovala s obyčejnou lidskou hloupostí. Neříkám, že tomu fandím. Ale ony půjčovací spolky dělají jenom to, co jim legislativa a ona zmíněná lidská hloupost umožní.

Nutí snad někdo někoho aby si kupoval prapodivné vlněné deky s doživotní zárukou, sady nožů či nádobí za desítky tisíc? Mířil na onoho koupěchtivého občana při podpisu smlouvy někdo kalašnikovem?

Nutí snad někdo někoho půjčovat si na úrok v desítkách či stovkách procent na nejnovější televizi, která nakonec skončí stejně oblepená žlutou nálepkou?

Nutí snad někdo někoho brát si hypotéku, po jejímž zaplacení mu nezbývá na plyn, elektřinu nebo na stravu?

Nutí snad někdo někoho po povodni si opravit z obskurní půjčky znovu barák na tom samém místě a pak se divit, že poté co mu ho pojišťovna nepojistila, a on mu uplaval podruhé, že je bez peněz a na ulici?

Opravdu jsou to problémy vzniklé tím, že nějaký všivák kapitalista půjčil takovémuto prosťáčkovi peníze za takových podmínek, že mu pak majetek tohoto chudáka padne do chřtánu?

Nikoliv. Na vině je opravdu jen a jen obyčejná lidská hloupost. A takovýto človíček pak jde a v internetové diskuzi vylévá svou frustraci na kdeco a kdekoho, jakoby právě pisatel článku byl příčinou jeho neštěstí.

A tak si myslím, že místo nadávání na všiváky podnikatele co poskytují nebankovní půjčky za nekřesťanských podmínek by se měla media věnovat tomu, aby ti prosťáčci jichž se zastávají si kupovali jen a jen to nač mají. Protože opakování je matkou moudrosti.

A oni dlužníci by se měli (místo braní podpory vylepšené báječnou nebankovní půjčkou) snažit najít si pořádnou práci. Protože je plno podnikatelů, kteří jim  místo lumpácké půjčky poskytnou zaměstnání.

Protože ne každý podnikatel je všivák těžící z ekonomické nevzdělanosti obyčejných lidí, jak říkával jistý pan Jiří.

8366 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Africký imigrant chtěl upálit děti v autobuse. Podívejte se na videoMultikulturní obohacení v Praze na náplavce. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Další prů*er Vondráčka? Přišel s ním Kalousek. Prý je to ostuda„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění