Půjčky: Všivák podnikatel nebo hlupák věřitel?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 5.1.2011 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Moudrého pohledat a blbce jako by z nebe rozhazovali.

O co jde? O to, že lidičky si berou půjčky od podivných nebankovních společností za podmínek, které jsou schopny je zničit. Pak se ukáže, že pověstný Paroubkův "obyčejný člověk" si ani nepřečte co podepsal a končí v exekuci či u soudu. A tuto obyčejnou lidskou hloupost potom senzacechtivá media rozpitvávají s jednoznačným závěrem, že ta či ona "vyčuraná" společnost či všivák podnikatel okradla chudáka.

Houby okradla. Zapracovala s obyčejnou lidskou hloupostí. Neříkám, že tomu fandím. Ale ony půjčovací spolky dělají jenom to, co jim legislativa a ona zmíněná lidská hloupost umožní.

Nutí snad někdo někoho aby si kupoval prapodivné vlněné deky s doživotní zárukou, sady nožů či nádobí za desítky tisíc? Mířil na onoho koupěchtivého občana při podpisu smlouvy někdo kalašnikovem?

Nutí snad někdo někoho půjčovat si na úrok v desítkách či stovkách procent na nejnovější televizi, která nakonec skončí stejně oblepená žlutou nálepkou?

Nutí snad někdo někoho brát si hypotéku, po jejímž zaplacení mu nezbývá na plyn, elektřinu nebo na stravu?

Nutí snad někdo někoho po povodni si opravit z obskurní půjčky znovu barák na tom samém místě a pak se divit, že poté co mu ho pojišťovna nepojistila, a on mu uplaval podruhé, že je bez peněz a na ulici?

Opravdu jsou to problémy vzniklé tím, že nějaký všivák kapitalista půjčil takovémuto prosťáčkovi peníze za takových podmínek, že mu pak majetek tohoto chudáka padne do chřtánu?

Nikoliv. Na vině je opravdu jen a jen obyčejná lidská hloupost. A takovýto človíček pak jde a v internetové diskuzi vylévá svou frustraci na kdeco a kdekoho, jakoby právě pisatel článku byl příčinou jeho neštěstí.

A tak si myslím, že místo nadávání na všiváky podnikatele co poskytují nebankovní půjčky za nekřesťanských podmínek by se měla media věnovat tomu, aby ti prosťáčci jichž se zastávají si kupovali jen a jen to nač mají. Protože opakování je matkou moudrosti.

A oni dlužníci by se měli (místo braní podpory vylepšené báječnou nebankovní půjčkou) snažit najít si pořádnou práci. Protože je plno podnikatelů, kteří jim  místo lumpácké půjčky poskytnou zaměstnání.

Protože ne každý podnikatel je všivák těžící z ekonomické nevzdělanosti obyčejných lidí, jak říkával jistý pan Jiří.

9000 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění