Předseda LOK: Hejtman Rath říká nesmysly

Autor: Odjinud | Publikováno: 5.1.2011 | Rubrika: Polemika
Rath_David

Připomeňme, že Rath média informoval o tom, že hejtmanství hledá modely fungování jednotlivých nemocnic a podle něj není situace s odchody lékařů „nijak zdrcující." V praxi prý počítá s uzavíráním dlouhodobě nevyužívaných oddělení, dokonce i s tím, že ne všichni lékaři, kteří si nakonec výpověď rozmyslí, musejí být přijati zpět. „Ve finále mohou být výpovědi pro některá oddělení přínosné," konstatoval Rath.


Co to plácá?

„Vyjádření pana Ratha my nepřijde příliš inteligentní, pokud potřeboval ke zjištění, že nemocnice budou odchodem lékařů fungovat racionálněji, výpovědi lékařů v akci Děkujeme odcházíme. To snad jako dozorující orgán nad nemocnicemi měl zjistit už dávno, pokud by to byla pravda," uvedl pro ParlamentniListy.cz Engel.

„Nicméně jsem rád, že pan Rath svými výroky proti odchodům lékařů jasně naznačil, že naše akce není v režii nějakých vyšších politických zájmů či politických stran, jak nám bylo často podsouváno," doplnil předseda LOK.


Výpovědi trvají, rozmyslel se málokdo

Engel současně odmítl, že by stahování výpovědí lékařů bylo nějakou hromadnou záležitostí. "Velmi mě překvapila dezinformnace z nemocnice, kde pracuji, kde rozhodně nemáme zprávy, jak je uvádí tisková mluvčí nemocnice na Vinohradech.

Podle mluvčí nemocnice Jany Jelínkové totiž výpověď na Vinohradech podalo 81 lékařů, "ale pět z nich už ji stáhlo". „Já nemám rozhodně od svých předsedů zprávy, že by stahování výpovědí bylo nějakou masívní záležitostí, jak by se mohlo zdát podle prostoru, který tématu věnují média," reagoval pro ParlamentníListy.cz Engel. "Možná jsou zde jednotlivé případy, ale nic víc," dodal s tím, že tak rozhodně platí 3830 podaných výpovědí.

Rath dává volnou ruku ředitelům nemocnic

Rath už jednal s řediteli nemocnic o krizovém scénáři pro další období. Je připraven jednat i s lékaři, zda by své výpovědi nestáhli. Ne všude ale kraj může vzít lékaře zpátky. Například v Kladně už je předjednán vznik nového týmu v čele s novým primářem pro oddělení ARO, který během února původní lékaře nahradí. "Bude záležet na ředitelích nemocnic, jak to vyhodnotí. Já nevylučuji, že některá oddělení mohou být zredukována, protože jim dlouhodobě scházejí pacienti," dodal hejtman.

Podle lékařských odborů dalo výpověď celkem 3 837 lékařů. Někteří lékaři ale už výpovědi stahují, například v Praze. Ředitelé nemocnic také mluví o tom, že všechny doktory v březnu znovu nezaměstnají.

Nemocnice a kraje se začínají na odchody lékařů připravovat. Vyjednávací maratony a krizová plánování se rozeběhly. Ministerstvo zdravotnictví lékařům, kteří chtějí značně navýšit mzdy, ale ustoupit nehodlá.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/185255.aspx

5548 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastPozdně komunistický režim nás chránil před jinými totalitami - ekologickou a multikulturní. Na konci socialistického režimu ale došlo k tomu, že estébácké kádry se dokázaly dohodnout se Sorosovými lidmi

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Plukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbitA Petříček mlčí! Tereza Spencerová žaluje Západ za jatka, o kterých se mlčí. Jde i o Trumpa. A o vás
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění