Předseda LOK: Hejtman Rath říká nesmysly

Autor: Odjinud | Publikováno: 5.1.2011 | Rubrika: Polemika
Rath_David

Připomeňme, že Rath média informoval o tom, že hejtmanství hledá modely fungování jednotlivých nemocnic a podle něj není situace s odchody lékařů „nijak zdrcující." V praxi prý počítá s uzavíráním dlouhodobě nevyužívaných oddělení, dokonce i s tím, že ne všichni lékaři, kteří si nakonec výpověď rozmyslí, musejí být přijati zpět. „Ve finále mohou být výpovědi pro některá oddělení přínosné," konstatoval Rath.


Co to plácá?

„Vyjádření pana Ratha my nepřijde příliš inteligentní, pokud potřeboval ke zjištění, že nemocnice budou odchodem lékařů fungovat racionálněji, výpovědi lékařů v akci Děkujeme odcházíme. To snad jako dozorující orgán nad nemocnicemi měl zjistit už dávno, pokud by to byla pravda," uvedl pro ParlamentniListy.cz Engel.

„Nicméně jsem rád, že pan Rath svými výroky proti odchodům lékařů jasně naznačil, že naše akce není v režii nějakých vyšších politických zájmů či politických stran, jak nám bylo často podsouváno," doplnil předseda LOK.


Výpovědi trvají, rozmyslel se málokdo

Engel současně odmítl, že by stahování výpovědí lékařů bylo nějakou hromadnou záležitostí. "Velmi mě překvapila dezinformnace z nemocnice, kde pracuji, kde rozhodně nemáme zprávy, jak je uvádí tisková mluvčí nemocnice na Vinohradech.

Podle mluvčí nemocnice Jany Jelínkové totiž výpověď na Vinohradech podalo 81 lékařů, "ale pět z nich už ji stáhlo". „Já nemám rozhodně od svých předsedů zprávy, že by stahování výpovědí bylo nějakou masívní záležitostí, jak by se mohlo zdát podle prostoru, který tématu věnují média," reagoval pro ParlamentníListy.cz Engel. "Možná jsou zde jednotlivé případy, ale nic víc," dodal s tím, že tak rozhodně platí 3830 podaných výpovědí.

Rath dává volnou ruku ředitelům nemocnic

Rath už jednal s řediteli nemocnic o krizovém scénáři pro další období. Je připraven jednat i s lékaři, zda by své výpovědi nestáhli. Ne všude ale kraj může vzít lékaře zpátky. Například v Kladně už je předjednán vznik nového týmu v čele s novým primářem pro oddělení ARO, který během února původní lékaře nahradí. "Bude záležet na ředitelích nemocnic, jak to vyhodnotí. Já nevylučuji, že některá oddělení mohou být zredukována, protože jim dlouhodobě scházejí pacienti," dodal hejtman.

Podle lékařských odborů dalo výpověď celkem 3 837 lékařů. Někteří lékaři ale už výpovědi stahují, například v Praze. Ředitelé nemocnic také mluví o tom, že všechny doktory v březnu znovu nezaměstnají.

Nemocnice a kraje se začínají na odchody lékařů připravovat. Vyjednávací maratony a krizová plánování se rozeběhly. Ministerstvo zdravotnictví lékařům, kteří chtějí značně navýšit mzdy, ale ustoupit nehodlá.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/185255.aspx

6357 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

To je gól: Mynářův dopis na obranu Slavie čtou i v USANěmcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění