Nadávejte komunistům, ne Klausovi, zastává se primář

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.1.2011 | Rubrika: Polemika
Bolsevici

Senátorka a lékařka Alena Dernerová z Mostu (Severočeši.cz) prezidenta ani trochu nepochválila za jeho novoroční výtky vůči lékařům. Serveru ParlamentniListy.cz řekla, že právě prezident republiky ještě v roli premiéra dostal lékaře do velmi obtížné situace. Najdou se ovšem i lékaři, kterým se projev prezidenta republiky v zásadě líbil. Jedním z nich je MUDr. Jan Marušiak, PhD., který pracuje jako primář Oddělení cévní a rekonstrukční chirurgie v Krajské nemocnici v Liberci. Lékař na podzim kandidoval do Senátu v obvodě Liberec za TOP 09.

Bez reforem se neobejdou ani lékaři

Doktoru Marušiakovi se Klausův projev líbil, protože v něm zazněla podpora pokračování dalších vládních reforem. Z tohoto hlediska označil primář prezidentův projev za pozitivní.

„Na prezidentovi je, jak se zdá, vidět, že mu povolební politické složení vlády konvenuje a odmítá nekonstruktivní škarohlídství a kritiku z úst zapšklých lidí, kteří jsou nespokojeni takzvaně za každého režimu," pochválil prezidenta cévní chirurg.

Požadavek rovnostářství je hořkým dědictvím komunismu

Prezidentova nepřímá kritika lékařů libereckého primáře nepřekvapila, Klaus si jen dál stojí za tím, co hlásá posledních 20 let. Marušiak ovšem připomíná i vliv zkažené komunistické ideologie, která české občany zatěžovala čtyřicet let a ovlivňuje nálady ve společnosti i dnes.

„Naše země a její občané, prezidenta nevyjímaje, jsou již z dob komunistického režimu velmi rovnostářského založení, to během jedné generace nevymizí. Intelektuálové, osobnosti a lidé tzv. študovaní se stále moc nenosí. I když 52 procent občanů lékařské požadavky považuje za oprávněné, druhá část ještě i dnes stále opakuje to komunistické, že přece vyštudovali za naše peníze, tak co chtějí. To je ta dřeň toho komunismu v nás," povzdechl si dále Marušiak.

Lékařský stav a lidé vysokoškolsky vzdělaní musí podle Marušiaka velmi bedlivě střežit svoje pozice ve společnosti a dbát na to, aby jak vzdělávací postgraduální systém, tak jejich finanční ohodnocení i přiměřené pracovní zatížení odpovídalo stavu, který je v zemích Evropské unie či USA.

„V tomto svém snažení samozřejmě jsou, a dlouho ještě budou, osamělými bojovníky a nemohou naivně čekat od současné hlavy státu podporu. To je jasné jako křišťálová voda v horské studánce," vzkazuje prostřednictvím ParlamentníchListů.cz nejen lékařům Marušiak.

Domnívá se, že to bude ještě běh na dlouhou trať, ale jeho ovoce se dříve či později dostaví. Běžci jsou prý tak v polovině, to ani v maratonu nebývají příjemné chvilky i pro trénované běžce.

http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/liberecky/185131.aspx

10002 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění