Nadávejte komunistům, ne Klausovi, zastává se primář

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.1.2011 | Rubrika: Polemika
Bolsevici

Senátorka a lékařka Alena Dernerová z Mostu (Severočeši.cz) prezidenta ani trochu nepochválila za jeho novoroční výtky vůči lékařům. Serveru ParlamentniListy.cz řekla, že právě prezident republiky ještě v roli premiéra dostal lékaře do velmi obtížné situace. Najdou se ovšem i lékaři, kterým se projev prezidenta republiky v zásadě líbil. Jedním z nich je MUDr. Jan Marušiak, PhD., který pracuje jako primář Oddělení cévní a rekonstrukční chirurgie v Krajské nemocnici v Liberci. Lékař na podzim kandidoval do Senátu v obvodě Liberec za TOP 09.

Bez reforem se neobejdou ani lékaři

Doktoru Marušiakovi se Klausův projev líbil, protože v něm zazněla podpora pokračování dalších vládních reforem. Z tohoto hlediska označil primář prezidentův projev za pozitivní.

„Na prezidentovi je, jak se zdá, vidět, že mu povolební politické složení vlády konvenuje a odmítá nekonstruktivní škarohlídství a kritiku z úst zapšklých lidí, kteří jsou nespokojeni takzvaně za každého režimu," pochválil prezidenta cévní chirurg.

Požadavek rovnostářství je hořkým dědictvím komunismu

Prezidentova nepřímá kritika lékařů libereckého primáře nepřekvapila, Klaus si jen dál stojí za tím, co hlásá posledních 20 let. Marušiak ovšem připomíná i vliv zkažené komunistické ideologie, která české občany zatěžovala čtyřicet let a ovlivňuje nálady ve společnosti i dnes.

„Naše země a její občané, prezidenta nevyjímaje, jsou již z dob komunistického režimu velmi rovnostářského založení, to během jedné generace nevymizí. Intelektuálové, osobnosti a lidé tzv. študovaní se stále moc nenosí. I když 52 procent občanů lékařské požadavky považuje za oprávněné, druhá část ještě i dnes stále opakuje to komunistické, že přece vyštudovali za naše peníze, tak co chtějí. To je ta dřeň toho komunismu v nás," povzdechl si dále Marušiak.

Lékařský stav a lidé vysokoškolsky vzdělaní musí podle Marušiaka velmi bedlivě střežit svoje pozice ve společnosti a dbát na to, aby jak vzdělávací postgraduální systém, tak jejich finanční ohodnocení i přiměřené pracovní zatížení odpovídalo stavu, který je v zemích Evropské unie či USA.

„V tomto svém snažení samozřejmě jsou, a dlouho ještě budou, osamělými bojovníky a nemohou naivně čekat od současné hlavy státu podporu. To je jasné jako křišťálová voda v horské studánce," vzkazuje prostřednictvím ParlamentníchListů.cz nejen lékařům Marušiak.

Domnívá se, že to bude ještě běh na dlouhou trať, ale jeho ovoce se dříve či později dostaví. Běžci jsou prý tak v polovině, to ani v maratonu nebývají příjemné chvilky i pro trénované běžce.

http://www.parlamentnilisty.cz/kraje/liberecky/185131.aspx

10858 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

„Kojící člověk“ je nový genderově inkluzivní výraz místo "matka" v britských nemocnicíchZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněží

Eurabia.cz

Astra Zeneca: 29-letá Rakušanka po mrtviciTřetí nejsilnější strana Německa požaduje vystoupení z EU

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Papoušek.“ Stropnický sejmul Petříčka: Vztek. Hvězda Respektu puklaKotrba: Dvořák zničil ČT? Naopak. Investor Kellner. Ale plivance Fridrichové, štvavý Wollner. Lipovská je mimo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění