Kalousek si vyšlápnul na Paroubkova "pohrobka" Bendu

Autor: Odjinud | Publikováno: 26.12.2010 | Rubrika: Ostatní

Audity ministerstva financí v Krajské zdravotní a. s. končí trestním oznámením. Kontroloři potvrdili předchozí - ovšem dosud neprokázaná - podezření na pochybné nákupy. A ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) se obrátil na polici.

Všichni si nyní ukazují na známého politika z ČSSD Petra Bendu, šéfa akciovky, která spravuje a nakupuje zařízení pro síť zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji. Ten ale zůstává v klidu.

„Velice mě mrzí, když tyto spekulace zastiňují dobrou práci, kterou odvádí vedení i zaměstnanci," řekl serveru ParlamentníListy.cz Benda, šéf ústecké ČSSD a blízký spolupracovník a spojenec expředsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka.

Jsou to spekulace

Benda se dosud proti podezřením hájil tím, že žádný z předchozích auditů pochybení v hospodaření nezjistil. Také nyní, kdy kriminalisté budou hledat neznámého pachatele, který může za údajně předražené smlouvy, poslanec věří, že vyšetřování vedení Krajské zdravotní očistí.

"Osobně věřím, že i díky této cestě se podaří vyvrátit spekulace, které jsou s Krajskou zdravotní, a. s. spojovány," dodal Benda. V něco jiného ale doufá ministerstvo.

O nákupy údajně předražené lékařské techniky za miliony korun se zajímala sněmovní kontrolní komise i vedení Ústeckého kraje.

"K panu Bendovi i ke Krajské zdravotní mám celou řadu výhrad, o kterých jsem již hovořil na zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD," řekl již dříve pro ParlamentníListy.cz bývalý ústecký hejtman sociálních demokratů Jaroslav Foldyna.

Kalousek: Došlo ke spáchání trestných činů

Ovšem až audity provedené na žádost ministerstva financí daly Kalouskovi do ruky podklady k trestnímu oznámení.

"Podle našeho názoru tam došlo ke spáchání třech trestných činů," řekl šéf resortu minulý týden serveru iDnes.cz.

Kromě kriminalistů se bude situací v Krajské zdravotní zabývat také ministerstvo a antimonopolní úřad. Tyto instituce také ještě řeknou, zda na uskutečněné nákupy robotického centra či 128řadého CT uvolní evropské dotace či nikoli.

Krajská zdravotní je akciovou společností, jejímž stoprocentním vlastníkem je Ústecký kraj. V současnosti zaměstnává asi 6 300 lidí, z toho jen zdravotních sester je 2 800 a lékařů 820. Smlouvu Krajské zdravotní s dodavateli na první část nákupu zdravotní techniky financované z dotací evropského regionálního operačního programu zveřejnil na internetu server PirateLeaks, který provozuje Pirátská strana a navazuje na zveřejňování informací sítí Wikileaks.

Cílem projektu PirateLeaks je prý snaha odstranit přemíru utajování na úřadech a otevřít jejich chod včetně jejich financí veřejné kontrole. "Díky projektu PirateLeaks má teď každý občan prostředek, jak popíchnout úřady k tomu, aby přestaly závažné informace zamlčovat," uvádí se na stránkách PirateLeaks.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/184498.aspx

9340 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s Ruskem„Trapná nenávist k Rusku.“ Klaus účtuje za Vrbětice: Kdo z toho těží
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění