Kalousek si vyšlápnul na Paroubkova "pohrobka" Bendu

Autor: Odjinud | Publikováno: 26.12.2010 | Rubrika: Ostatní

Audity ministerstva financí v Krajské zdravotní a. s. končí trestním oznámením. Kontroloři potvrdili předchozí - ovšem dosud neprokázaná - podezření na pochybné nákupy. A ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) se obrátil na polici.

Všichni si nyní ukazují na známého politika z ČSSD Petra Bendu, šéfa akciovky, která spravuje a nakupuje zařízení pro síť zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji. Ten ale zůstává v klidu.

„Velice mě mrzí, když tyto spekulace zastiňují dobrou práci, kterou odvádí vedení i zaměstnanci," řekl serveru ParlamentníListy.cz Benda, šéf ústecké ČSSD a blízký spolupracovník a spojenec expředsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka.

Jsou to spekulace

Benda se dosud proti podezřením hájil tím, že žádný z předchozích auditů pochybení v hospodaření nezjistil. Také nyní, kdy kriminalisté budou hledat neznámého pachatele, který může za údajně předražené smlouvy, poslanec věří, že vyšetřování vedení Krajské zdravotní očistí.

"Osobně věřím, že i díky této cestě se podaří vyvrátit spekulace, které jsou s Krajskou zdravotní, a. s. spojovány," dodal Benda. V něco jiného ale doufá ministerstvo.

O nákupy údajně předražené lékařské techniky za miliony korun se zajímala sněmovní kontrolní komise i vedení Ústeckého kraje.

"K panu Bendovi i ke Krajské zdravotní mám celou řadu výhrad, o kterých jsem již hovořil na zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD," řekl již dříve pro ParlamentníListy.cz bývalý ústecký hejtman sociálních demokratů Jaroslav Foldyna.

Kalousek: Došlo ke spáchání trestných činů

Ovšem až audity provedené na žádost ministerstva financí daly Kalouskovi do ruky podklady k trestnímu oznámení.

"Podle našeho názoru tam došlo ke spáchání třech trestných činů," řekl šéf resortu minulý týden serveru iDnes.cz.

Kromě kriminalistů se bude situací v Krajské zdravotní zabývat také ministerstvo a antimonopolní úřad. Tyto instituce také ještě řeknou, zda na uskutečněné nákupy robotického centra či 128řadého CT uvolní evropské dotace či nikoli.

Krajská zdravotní je akciovou společností, jejímž stoprocentním vlastníkem je Ústecký kraj. V současnosti zaměstnává asi 6 300 lidí, z toho jen zdravotních sester je 2 800 a lékařů 820. Smlouvu Krajské zdravotní s dodavateli na první část nákupu zdravotní techniky financované z dotací evropského regionálního operačního programu zveřejnil na internetu server PirateLeaks, který provozuje Pirátská strana a navazuje na zveřejňování informací sítí Wikileaks.

Cílem projektu PirateLeaks je prý snaha odstranit přemíru utajování na úřadech a otevřít jejich chod včetně jejich financí veřejné kontrole. "Díky projektu PirateLeaks má teď každý občan prostředek, jak popíchnout úřady k tomu, aby přestaly závažné informace zamlčovat," uvádí se na stránkách PirateLeaks.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/184498.aspx

8735 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění