Kalousek si vyšlápnul na Paroubkova "pohrobka" Bendu

Autor: Odjinud | Publikováno: 26.12.2010 | Rubrika: Ostatní

Audity ministerstva financí v Krajské zdravotní a. s. končí trestním oznámením. Kontroloři potvrdili předchozí - ovšem dosud neprokázaná - podezření na pochybné nákupy. A ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) se obrátil na polici.

Všichni si nyní ukazují na známého politika z ČSSD Petra Bendu, šéfa akciovky, která spravuje a nakupuje zařízení pro síť zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji. Ten ale zůstává v klidu.

„Velice mě mrzí, když tyto spekulace zastiňují dobrou práci, kterou odvádí vedení i zaměstnanci," řekl serveru ParlamentníListy.cz Benda, šéf ústecké ČSSD a blízký spolupracovník a spojenec expředsedy sociálních demokratů Jiřího Paroubka.

Jsou to spekulace

Benda se dosud proti podezřením hájil tím, že žádný z předchozích auditů pochybení v hospodaření nezjistil. Také nyní, kdy kriminalisté budou hledat neznámého pachatele, který může za údajně předražené smlouvy, poslanec věří, že vyšetřování vedení Krajské zdravotní očistí.

"Osobně věřím, že i díky této cestě se podaří vyvrátit spekulace, které jsou s Krajskou zdravotní, a. s. spojovány," dodal Benda. V něco jiného ale doufá ministerstvo.

O nákupy údajně předražené lékařské techniky za miliony korun se zajímala sněmovní kontrolní komise i vedení Ústeckého kraje.

"K panu Bendovi i ke Krajské zdravotní mám celou řadu výhrad, o kterých jsem již hovořil na zasedání Krajského výkonného výboru ČSSD," řekl již dříve pro ParlamentníListy.cz bývalý ústecký hejtman sociálních demokratů Jaroslav Foldyna.

Kalousek: Došlo ke spáchání trestných činů

Ovšem až audity provedené na žádost ministerstva financí daly Kalouskovi do ruky podklady k trestnímu oznámení.

"Podle našeho názoru tam došlo ke spáchání třech trestných činů," řekl šéf resortu minulý týden serveru iDnes.cz.

Kromě kriminalistů se bude situací v Krajské zdravotní zabývat také ministerstvo a antimonopolní úřad. Tyto instituce také ještě řeknou, zda na uskutečněné nákupy robotického centra či 128řadého CT uvolní evropské dotace či nikoli.

Krajská zdravotní je akciovou společností, jejímž stoprocentním vlastníkem je Ústecký kraj. V současnosti zaměstnává asi 6 300 lidí, z toho jen zdravotních sester je 2 800 a lékařů 820. Smlouvu Krajské zdravotní s dodavateli na první část nákupu zdravotní techniky financované z dotací evropského regionálního operačního programu zveřejnil na internetu server PirateLeaks, který provozuje Pirátská strana a navazuje na zveřejňování informací sítí Wikileaks.

Cílem projektu PirateLeaks je prý snaha odstranit přemíru utajování na úřadech a otevřít jejich chod včetně jejich financí veřejné kontrole. "Díky projektu PirateLeaks má teď každý občan prostředek, jak popíchnout úřady k tomu, aby přestaly závažné informace zamlčovat," uvádí se na stránkách PirateLeaks.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/184498.aspx

8857 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění