Politické krytí všeho schopných diletantů – WikiLeaks

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 22.12.2010 | Rubrika: Polemika
wikileaks_logo

A týká se to i aktérů v politice. Ve svém článku „Politické krytí všeho schopných diletantů – Drobil“ jsem se svěřil, že přesto, že jsem se považoval za realistu, šokovala mě skutečná úroveň politiků. Dokonce jsem dospěl k názoru, že jsou mentálně nezpůsobilí něco dlouhodobě pokradmu připravovat, tedy že jakékoliv konspirační teorie by přesahovaly jejich schopnosti.

WikiLeaks mě přesvědčila, že ve světě je to stejné. Samozřejmě jsou tam mocné zájmy. Samozřejmě, že silné státy mohou dokonce rozpoutat válku a také to někdy dělají. Ale – tím jsem si jist – není v tom nějaké koherentní a koordinované jednání za promyšleným cílem. Je to takové bezkoncepční pletichaření případ od případu.

WikiLeaks jsem nijak podrobně nestudoval. Nepovažuji ani za nutné se těmi plevami brodit. To, co vím, mi však stačí k závěru, že svět neřídí profesionálové, ale hochštapleři pochybné úrovně. Některé dokumenty z nejvyšších míst prokazují úroveň pavlačových drbů.

Jen si vezměte: Vždy jsem si lámal hlavu, který dement mohl takovým způsobem destabilizovat Irák. Kdyby Bush nebyl úplný trouba, nenechal by si to v zájmu struktur napojených na vojenský komplex nakukat. A kdyby Blair nebyl odporný kolaborant, nepomáhal by zlu pod smyšlenými záminkami, které by muselo prohlédnout i malé dítě.

Irák sice neměl demokracii západního střihu, ale tu nebude mít nikdy. Jenže byl tam relativní klid, který držel zkrátka šíitské fundamentalisty. Také byl hrází proti Íránu jakožto muslimské hrozbě. To všechno se rozpadlo. V Iráku je bordel a šiítská většina používá teroristických metod. Írán posílil, protože ztratil silného nepřítele, ba navíc získal spojence mezi muslimy přímo v Iráku.

A to už nemluvím o statisících obětí na životě a zdraví, natož o kvalitě života v rozvrácené zemi. USA nevědí, jak z toho vycouvat. Zpět to už vzít nelze a škody nikdo nezahladí. Přitom existují odpovědní hlupáci, kteří tyto hrůzy, škodlivé pro stav světa, způsobili. A něco podobného se děje v Afghánistánu. Ještě nikdo tam nikdy úspěchu nedosáhnul. Je to sakra „drahý“ boj s větrnými mlýny.

Druhým příkladem zcela nepochopitelné hlouposti bylo rozvrácení Jugoslávie a zejména licoměrné odtržení Kosova od Srbska a jeho uznání. Styďme se! Božemůj pohanský, v čím zájmu mohlo být vybudování předpolí muslimům přímo v Evropě? Kdo mohl podporovat narkomafii, aby infikovala Evropu? Kdo se mohl paktovat se zločinci, kteří masově vraždili pro orgány? Kdo mohl tohleto všechno pustit do Schengenského prostoru?

Vím, že mohlo jít o zkoušku proti zájmům Ruska. Mohlo jít také o plynovod nebo o hliník. Ale to jen dokládá, jak generálové či byznysmeni mají na vařené nudli ty hloupé politiky, kteří si nevidí ani na špičku nosu.

A ti nám chtějí integrovat Evropu? K smíchu! Napadá mě nerudovské: „Nechť chci co chci, za krátký čas se všechno jinak zvrtne zas - mám já to bídu s vámi!“

Není to dobré. Svět je v rukou nezpůsobilých diletantů...

http://streit.blog.idnes.cz/c/169271/Politicke-kryti-vseho-schopnych-diletantu-WikiLeaks.html

3843 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění