Komunisti: Jsou aspoň brouky, když ne prasaty?

Autor: Tereza Mátlová | Publikováno: 29.5.2005 | Rubrika: Politika
KSČM

Vepřová kauza „komunisti versus Kočičková a Radiožurnál“ nás obohatila o nová moudra. Především víme, že komunisté nejsou prasata, spíše však, že prasata nejsou komunisty. Vyjde to nastejno. Také jsme se dozvěděli, že v médiu veřejné služby nemají „hrubé výrazy“ místo. Ani v satiře.

Co však netušíme, je, zda by šéfredaktorovi Radiožurnálu „hrubé výrazy“ vadily méně či vůbec, nevystoupil-li by proti nim zástup komunistických potentátů s trestními oznámeními místo mávátek. A pokud by tomu tak bylo, je šéfredaktor zbabělec, nebo diplomat?

Jedno však víme jistě. Komunisté už nejsou, co bývali. Doba, kdy hráli „mrtvé brouky“, přehlíželi narážky a urážky, jejichž byly častými adresáty zejména v době porevoluční, je pryč. Přirovnat komunistu k vepřové hlavě, dejme tomu, před patnácti lety – a nejen v satiře – bylo lidovým folklórem. Folklórem mírnějšího ražení. A ani zbabělci, ani diplomatovi by taková přirovnání nestála za to, aby ze sebe těžkopádně soukal cosi jako omluvu.

Doba se mění a komunisté s ní. Už se cítí silní v kramflecích. A jako před rokem 1948 vykřikují do davů úderná hesla, leckdy na hraně zákona, ale jakmile jim kdosi šlápne na malíček, hned využívají všech výhod i slabin demokratického zřízení a domáhají se svých práv – využívají demokratickou svobodu k manifestaci vlastní síly a politiky tvrdé ruky.

Kvůli vepřové cause už víme že dnešní komunisté jsou mnohem podobnější svým soudruhům z doby před šedesáti lety, než svým kolegům před takovými lety deseti. S čtvrtinovou podporou voličstva se ostatně není čemu divit. Patnáct let umrtvení brouci ožívají a hodlají úročit léta, byť vynucené, trpělivosti v ústraní.

4856 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění