Galieo v Praze? Hotová bomba

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 14.12.2010 | Rubrika: Politika
Evropská unie

Tak nám soudruzi z Eurosajuzu vymysleli projekt Galileo. (Hrozně se mi líbí, jak má každý starost, o kolik je předražený 1 km naší dálnice.) Ne že by nebyl, ale je z našeho, kdežto na Galilea peníze Unie získá tak, že o ně obere své členy, kterým pak chybí v domácím rozpočtu.

A vráží je do jakéhosi dle mne zbytečného projektu, který bude stát místo původních 1,8 mld EUR celých 3,4 mld EUR. Projekt měl být realizován jako PPP, soukromí investoři však od něho odstoupili. Na co si soudruzi hrají? Na konkurenci Ameriky a jejího GPS?

Někteří říkají, že má být přesnější a hlavně, nemají ho pod palcem Amíci. Nevím. Ale mám v autě to, co provozují ti proklatí Amíci a jejich GPS mne vždy dovezla kam bylo třeba i v neznámém terénu.
(Mimochodem, kdo neví co je GPS, tak to prý dva Valaši po flaši slivovice zabloudili v lese a když se ráno vzbudili, povídá jeden: "Gde p*ča su?")

Ale zpět ke Galileovi. Úžasný succes. Budeme tu mít plný barák kanceláří plných euroúřednictva. A dali jsme jim nádherný palác za pusu, pardon za 1 Euro. To je ta měna, co za ni za chvíli nekoupte ani ň.

Signifikantní pro chod tohoto aparátu EU je, že už dnes mělo lítat 30 satelitů a lítají 2 - slovy dva. To rozhodně potřebuje palác jako hrad a neutuchající bitvu na všech diplomatických frontách. Jestli naše zastupitelské úřady nemají na práci nic důležitějšího, než udat zadarmo tak by jich kníže vážně mohl ješte ze pár rozpustit.

Hlavně, že naše média mají opět "kanónfutr", jako bychom vyhráli jackpot v nějaké šílené loterii. Kdyby hrdý Galileo co nechtěl odvolat vstal z hrobu, asi by někoho nakopal do .... no prostě tam kam se nakopává. A už je jedno, jestli  někoho z EU či z ČR.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

3707 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Srbové v Kosovu organizovali genocidu. Zeman má možná špatné svědomí. Ozval se Jiří Pehe, tehdy pravá ruka Václava HavlaZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění