Jak mě vyloučili ze strany Věci veřejné

Autor: Odjinud | Publikováno: 26.11.2010 | Rubrika: Politika
Veci verejne

12 rozhněvaných mužů a žen spojuje společný příběh jejich politické kariéry ve straně Věci veřejné. Scénář je totožný s mým příběhem, a tak poslyšte story o tom, jak se malá strana rychle učí plivat na občany.

Píše se březen 2010 - padl mi do oka časopis strany Věci veřejné. Říkám si: "Hmm, nová strana, nové tváře, celkem mladí lidé - nazatížení minulostí..aspoň chvíli by mohli hrát fair hru. Co takhle přestat nadávat na poměry u televize a začít aktivně pracovat v politice?...tak jo"

Vstupuji do strany. Mám trochu divný pocit. Nikdy jsem nechtěla být "ve straně". Vždycky mi to tak nějak evokovalo soudruhy ze seriálu Okres na severu..ale VV je přece nová moderní strana...tak kuš! pryč s pochybnostmi.

Má první schůze politického klubu VV. Rozpačitý mladý předseda (nu, což, všichni se teprve učíme). Schůze se nesměle rozbíhá a já ve své začátečnické naivitě přehlížím několik varovných signálů:

- předseda si sám řekl o předsednickou funkci

-místopředseda suverénně vypráví o úžasném spojenectví s občanskými sdruženími a jedním dechem mluví o spojení třeba s čertem (rozuměj s komunisty) pro potlačení "modrého moru"(rozuměj ODS) - tady mi sice trochu bliká červené barevné světýlko..ale co..je to první schůze a tohle je jeden nějaký pomatený člověk

Parlamentní volby se blíží. Konečně nějaká akce. Kontaktní kampaň k volbám. Jsem připravena hájit barvy VV do roztrhání těla..Ale co to? Ten pomatený kolega ze schůze napadá slušně vyhlížejícího občana, že je "ódeesák". Pán je rozčilen. Kolega na něj nechutně doráží arogantními výkřiky o modré totalitě. Je mi trapně. Snažím se situaci zachránit, ale pán odchází znechucen se slovy: " Tak VV nikdy volit nebudu!"

Úspěch VV ve volbách. Euforie, radost. Těším se na komunální volby. Mám spoustu plánů, jak oslovit voliče. Sestavujeme kandidátku. Dívám se na jména..Kdo to je? Co je to za lidi? Ty, kteří chodí na schůze přece znám...Ptáme se předsedy, o koho to jde? Prý zasloužilí členové občanských sdružení..skvělí lidé. Tak proč je neznáme?

Hlasujeme o pořadí na kandidátce. Logické je pořadí člen VV - čekatel VV - nezávislí (tj. všichni ti "cizí", které jsme nikdy neviděli). Hlasování dopadlo dobře. Pořadí je schváleno. Na poslední chvíli. Po neděli už změny dělat nejdou.

Po neděli se jdu pokochat kandidátkou na stránky VV. Ale co to??? Co to je???!! Jak to, že je tam ta původní?? Místopředseda odevzdal původní kandidátku bez ohledu na naše hlasování, ignoroval naše rozhodnutí a udělal to, na čem se dohodl se svými soudruhy z občanských sdružení.

Jsme konsternováni. Svoláváme mimořádnou schůzi a zveme i členy širšího vedení VV. A já žasnu! Nejen, že se dostaví ti dosud neznámí soudruzi a jsou arogantní tak, že by se za to nemuseli stydět i ostřílení hoši z parlamentu, ale co víc? Vyjde najevo, že ještě před měsícem kandidovali za úplně jiné strany než je VV!!! Jsou to prostě přeběhlíci, kteří obíhají horečně politické strany, aby našli nějaké volné korýtko. Lžou mi přímo do očí!! I zástupce vedení je překvapen. Netušil nic o jejich minulosti.

Tak jsme je odhalili! Uf..určitě budou vedením vyzváni, aby odstoupili z kandidátky. Přece nebudou VV podporovat lháře a kariéristy. Ale co to?? Co se to děje!! Nejsou vyzváni k odstoupení. Naopak!! Mě a dalším 11ti členům je doporučeno, aby ruku v ruce s těmito zmetky kandidovali do komunálních voleb. Ale pro tohle jsem do politiky nešla!!

Ještě několikrát zoufale voláme po podpoře vedení, snažíme se vysvětlit, že tudy cesta nevede..Všechno marné.

Opouštím kandidátku. Je to mé zákonné právo a zároveň má morální povinnost. S lháři a podvodníky kandidovat nebudu.

Ne, nečekám odměnu za pevný (podle mnohých z vás možná naivní) postoj. Ale ona přišla..přišla mi odměna. Ve formě emailu z vedení Věcí veřejných:

"Dobrý den, dovolte mi Vás informovat o tom, že dne 16. 11. 2010 zasedla Rada Věcí veřejných a usnesla se na zrušení Vašeho členství. Důvodem zrušení Vašeho členství je odstoupení z kandidátní listiny.          S pozdravem  Věci veřejné "

Napsala Jaroslava Výborná pro http://www.blog.idnes.cz

7208 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění