Jak mě vyloučili ze strany Věci veřejné

Autor: Odjinud | Publikováno: 26.11.2010 | Rubrika: Politika
Veci verejne

12 rozhněvaných mužů a žen spojuje společný příběh jejich politické kariéry ve straně Věci veřejné. Scénář je totožný s mým příběhem, a tak poslyšte story o tom, jak se malá strana rychle učí plivat na občany.

Píše se březen 2010 - padl mi do oka časopis strany Věci veřejné. Říkám si: "Hmm, nová strana, nové tváře, celkem mladí lidé - nazatížení minulostí..aspoň chvíli by mohli hrát fair hru. Co takhle přestat nadávat na poměry u televize a začít aktivně pracovat v politice?...tak jo"

Vstupuji do strany. Mám trochu divný pocit. Nikdy jsem nechtěla být "ve straně". Vždycky mi to tak nějak evokovalo soudruhy ze seriálu Okres na severu..ale VV je přece nová moderní strana...tak kuš! pryč s pochybnostmi.

Má první schůze politického klubu VV. Rozpačitý mladý předseda (nu, což, všichni se teprve učíme). Schůze se nesměle rozbíhá a já ve své začátečnické naivitě přehlížím několik varovných signálů:

- předseda si sám řekl o předsednickou funkci

-místopředseda suverénně vypráví o úžasném spojenectví s občanskými sdruženími a jedním dechem mluví o spojení třeba s čertem (rozuměj s komunisty) pro potlačení "modrého moru"(rozuměj ODS) - tady mi sice trochu bliká červené barevné světýlko..ale co..je to první schůze a tohle je jeden nějaký pomatený člověk

Parlamentní volby se blíží. Konečně nějaká akce. Kontaktní kampaň k volbám. Jsem připravena hájit barvy VV do roztrhání těla..Ale co to? Ten pomatený kolega ze schůze napadá slušně vyhlížejícího občana, že je "ódeesák". Pán je rozčilen. Kolega na něj nechutně doráží arogantními výkřiky o modré totalitě. Je mi trapně. Snažím se situaci zachránit, ale pán odchází znechucen se slovy: " Tak VV nikdy volit nebudu!"

Úspěch VV ve volbách. Euforie, radost. Těším se na komunální volby. Mám spoustu plánů, jak oslovit voliče. Sestavujeme kandidátku. Dívám se na jména..Kdo to je? Co je to za lidi? Ty, kteří chodí na schůze přece znám...Ptáme se předsedy, o koho to jde? Prý zasloužilí členové občanských sdružení..skvělí lidé. Tak proč je neznáme?

Hlasujeme o pořadí na kandidátce. Logické je pořadí člen VV - čekatel VV - nezávislí (tj. všichni ti "cizí", které jsme nikdy neviděli). Hlasování dopadlo dobře. Pořadí je schváleno. Na poslední chvíli. Po neděli už změny dělat nejdou.

Po neděli se jdu pokochat kandidátkou na stránky VV. Ale co to??? Co to je???!! Jak to, že je tam ta původní?? Místopředseda odevzdal původní kandidátku bez ohledu na naše hlasování, ignoroval naše rozhodnutí a udělal to, na čem se dohodl se svými soudruhy z občanských sdružení.

Jsme konsternováni. Svoláváme mimořádnou schůzi a zveme i členy širšího vedení VV. A já žasnu! Nejen, že se dostaví ti dosud neznámí soudruzi a jsou arogantní tak, že by se za to nemuseli stydět i ostřílení hoši z parlamentu, ale co víc? Vyjde najevo, že ještě před měsícem kandidovali za úplně jiné strany než je VV!!! Jsou to prostě přeběhlíci, kteří obíhají horečně politické strany, aby našli nějaké volné korýtko. Lžou mi přímo do očí!! I zástupce vedení je překvapen. Netušil nic o jejich minulosti.

Tak jsme je odhalili! Uf..určitě budou vedením vyzváni, aby odstoupili z kandidátky. Přece nebudou VV podporovat lháře a kariéristy. Ale co to?? Co se to děje!! Nejsou vyzváni k odstoupení. Naopak!! Mě a dalším 11ti členům je doporučeno, aby ruku v ruce s těmito zmetky kandidovali do komunálních voleb. Ale pro tohle jsem do politiky nešla!!

Ještě několikrát zoufale voláme po podpoře vedení, snažíme se vysvětlit, že tudy cesta nevede..Všechno marné.

Opouštím kandidátku. Je to mé zákonné právo a zároveň má morální povinnost. S lháři a podvodníky kandidovat nebudu.

Ne, nečekám odměnu za pevný (podle mnohých z vás možná naivní) postoj. Ale ona přišla..přišla mi odměna. Ve formě emailu z vedení Věcí veřejných:

"Dobrý den, dovolte mi Vás informovat o tom, že dne 16. 11. 2010 zasedla Rada Věcí veřejných a usnesla se na zrušení Vašeho členství. Důvodem zrušení Vašeho členství je odstoupení z kandidátní listiny.          S pozdravem  Věci veřejné "

Napsala Jaroslava Výborná pro http://www.blog.idnes.cz

6925 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká Lípa

euPortal.cz

Sluníčkáři se už začínají bát úspěchu vlastenců v eurovolbách, protože vlastenecké strany budou moci udělat v Bruselu zemětřeseníAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Šéf pražských muslimů vyzval české muslimy, aby se ozbrojili. Máme se bát teroristických útoků ze strany českých muslimů?Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyníSpisovatel Kimla: Česká politika je divadlo plné mizerných herců. Když si pustím ČT24, bezpečně vím, že na mě během chvíle vykoukne Kalousek
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění