Schwarzenberg prezidentem? To raději Karel Gott

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 18.11.2010 | Rubrika: Politika
Schwarzenberg

Nejsem šípková růženka, abych se měl ocitnout ve spícím království. Proto ani nečekám, že by mě měl vysvobodit (nedejbože polibkem) nějaký princ z Bilderbergu.

Schwarzeberg se vyjádřil, že v případě, že budou přímé volby prezidenta, tak by o tom prý uvažoval. Bože můj pohanský! Pak by mohl být Kalousek rovnou ombudsmanem.

Schwarzenberg je populární, médii - v područí zahraničních vlastníků - vygenerovaná figura. Je to taková rázovitá postava, kerá se vymyká mediálnímu obrazu normálních politiků. Co na tom, že mu mnohdy není rozumět? Co na tom, že na jednáních dříme? Co na tom, že je stranickým turistou? Co na tom, že v jeho stínu vystrkuje drápy Kalousek? Co na tom, že je švýcarským občanem s manželkou žijící v Rakousku? Co na tom, že je restituentem a privatizátorem s pochybnou historií? Co na tom, že se přiznal k podplácení? Co na tom, že v OSN hlasoval proti zjišťování dopadu použití zbraní s ochuzeným uranem? Co na tom, že se zasadil o uznání mafiánského státu Kosovo?  Co na tom, že je pohrobkem havlovské kosmopolitní a čecháčkovské politiky? Co na tom, že jeho rodové zájmy nejsou spojeny s existencí suverénní České republiky?

Je miláčkem jako byl Fischer (majitel zkrachovalé cestovky), Tošovský (spolupracovník StB, guvernér ČNB a premiér), Gross (premiér a „investor“), Fischer (premiér), nebo třeba Karel Gott. Jenže Schwarzenberg se řadí, byť jinými metodami, někde na úroveň seriálových hvězdiček nebo Hanychové. Provokuje, a dočasně mu to - mezi Bleskem promořenou populací - i vychází.

Pro mnoho lidí je celebritou. Ale ne každá celebrita si své postavení odpracovala jako třeba Karel Gott (jehož hudbu mimochodem neposlouchám). Zatímco Schwarzenberg se dobře narodil, Gott se prosadil vlastní pílí.

Zatímco Schwarzenberg žil v cizině, Gott neemigroval, ačkoliv by se třeba v Německu skvěle uživil.

Když poslouchám Schwarzenberga a Gotta, tak má navrch – bohužel pro politiku – zpěvák. U Gotta lze postřehnout i zdravý rozum. A hlavně jej považuji za většího vlastence.

S tím Gottem to je nadsázka. Nejsme v Americe, kde si zvolili Reagana nebo Schwarzeneggera. Ale podívejte se, v konkurenci s politiky nebyli vůbec neúspěšní.

Takže kdybych měl na výběr mezi Schwarzenbergem a Gottem, volil bych jednoznačně Gotta :-)

11802 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Václav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČTDěti, neklikejte: Zatím nejdrsnější obhajoba Václava Klause ml.
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění