Mafiánská Republika aneb kam s Bartákem?

Autor: Odjinud | Publikováno: 16.11.2010 | Rubrika: Politika
Vlajka - Česká Republika

 

V žebříčcích zemí dle míry korupce se naše země /kupodivu:)/ umisťuje stále hůře. A není se co divit, v některých chvílích si zde člověk přijde mnohem více jako v Palermu než uprostřed Evropy. Ale o již zcela mafiánském přistupu k řešení "problému" až na úplném konci.

Jen chci upozornit všechny úchylné milovníky "starých časů", že tento blog není stestkem po starých pořádcích. Naopak, vše zlé, co v této společnosti je, je pouze výsledkem 40 let vlády komunistických mongoloidů. Korupci a podvodům se tento národ naučil v době, kdy si nemohl bez úplatku koupit téměř ani zachodový papír.

Máme tedy vládu "boje proti korupci". Tomu samozřejmě nikdo nemůže věřit. Pokud by tato vláda byla opravdu vládou boje proti korupci, museli by někteří její členové zatknout sami sebe. A to není asi příliš reálné. Kauza Barták v plné nahotě odhaluje do jaké špíny česká politika za posledních 20 let zabředla. Premiér a Ministr financí si jako horký brambor přehazují pana Bartáka. Nikdo s ním ale nemůže nic dělat. Ví toho totiž velmi mnoho a oba pány by mohl zničit. Zoufalství s kterým se tato vláda pustila do protikorupčního tažení ilustruje několik příkladů. Ministr John, který vede stranu jež je v PS hlavně díky ostré předvolební protikorupční rétorice, předloží návrh protikorupčních opatření, které nejspíše ani on sám nemyslí vážně. Pokud Bárta z MD vyhodí zkorumpované úředníky, jsou obratem přijmuti na Ministerstvo zemědělství. Osvědčené to místo, plně v režii té nejhorší části ODS. Ministr Vondra "vyhazuje" zkorumpované úředníky z vlastního ministerstva tím způsobem, že je přeřazuje na jiné, skoro stejné pozice. Vyhodit je nemůže, co kdyby začali mluvit... Ministr Kalousek, který ve vládě vyniká tím, že je koupený jak zbrojařskou tak i sázkařskou mafií, navrhuje změny v loterijním zákoně, které budou platit od roku 2013. Proč se ty změny budou připravovat 3 roky ví asi jen on a ty 4 miliardy, které sázkařské mafie ročně vyperou a z kterých křesťan Kalousek jistě uvidí alespoň malý kousek.

Voliči v podzimních volbách jasně řekli, koho nechtějí ve vedeních měst. To, ale tito lidé neslyší a jsou ochotni se spojit i s ďáblem, jen aby si koryta udrželi. Vědí velmi dobře, že pro "pány podnikatele" budou v opozičních lavicích bezcenní. Alespoň že v těch nejkřiklavějších případech měst a radnic v Praze se podařilo tyto "politiky" odstavit od moci.

Samozřejmě, že ani opozice by nenabídla jiná lepší řešení. Je zajimavé, že zatím jen Bohuslav Sobotka měl jakousi snahu získat body na této, pro vládu, extrémě nebezpečné situaci. ČSSD ví velmi dobře kam až vedou chapadla mafie z Ministerstva vnitra a nemá žádný zájem na otevírání starých kauz. Slovo Pandur či Gripen způsobuje mnoha socialistům silnou vyrážku. Ani se nikdo nechce hrabat v nákupu poslanců, jež shodili vládu. Nikdo nechce řešit Pallasův penzion či Rathův povinný "příspěvek" na časopis. Oranžovomodrou bratrskou mafii jež tyto 2 strany vytvořily v hlavním městě nebo třeba v Ústeckém kraji a které mají na svědomí miliardy rozkutálené ze státních peněz.

 Závěrem malý bonbónek. Firma FINEP chce postavit na Praze 12 velkou / ale opravdu velmi velkou:) / budovu. Místním se to kupodivu nelíbí. Koupená radnice ale samozřejmě rozhodla ve prospěch developera. Místním, kteří proti stavbě protestují nejhlasitěji, se začali dít divné věci. Jeden pán přišel o vůz, protože mu ho někdo vyhodil do povětří. Jednu paní vytlačovala v profesionální rojnici 3 auta ze silnice atd. Už je to tak trochu za hranou dobrého vkusu, že?

Napsal Jan Kolář pro http://www.blog.idnes.cz

8320 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění