Pokřivená optika socialistů

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 30.10.2010 | Rubrika: Citáty
CSSD_Titanic

 

Spravedlnost a krádež. Pro každého rozumně uvažujícího člověka naprosto jasné pojmy. Ne tak pro naše socialisty.

Je s podivem, jak naši socialisté vnímají realitu. Jako by se snad dívali na svět brýlemi, které vše otočí naruby nebo vzhůru nohama. Příznivci a voliči socialistů tento pohled přejímají prakticky slepě a přispívají tak k neuvěřitelné deformaci reality a pokřivení pojmů.

Pro logicky uvažujícího člověka je spravedlnost pojmem správnosti. Spravedlnost je pro něj měřítkem hodnot a zásadou, která by měla vždy a všude platit. Spravedlnost pro něj znamená rovnost nejen před zákonem, ale i rovné zacházení a nevyvyšování jedněch nad druhé.

Socialisté ale dokázali pojem spravedlnosti zcela pokroutit. V jejich podání je spravedlivé aby například ten, kdo dokáže vydělat hodně měl daleko vyšší daně, aby z nich byli dotováni ti méně schopní a ti, kterým se pracovat nechce.

Naše společnost přešla k  tak zvané rovné dani. Ona to sice není až tak úplně rovná daň, to by každý člověk musel odvádět stejnou částku, ale došlo alespoň k tomu, že se na daních odvádí stejné procento. Socialisté dokázali ve svých obdivovatelích vytvořit dojem, že se tím pádem bohatí obohatili rovnou daní na úkor chudých.

Přívrženci socialistů nechtějí pochopit, že platí-li někdo 15% z daňového základu 12000 a 15% ze 100000, jde o rozdílné částky. V tom prvním případě zaplatí 1800, v tom druhém 15000. Ale podle socialistů to je nespravedlivé a člověk s vyšším uvedeným příjmem by měl platit podstatně víc.

Jakoby ten, kdo vydělává víc, spotřeboval více veřejných služeb. Policie, hasiči i sanitka přijedou k oběma stejně bez ohledu na výdělek, občanku úřad vydá také oběma stejně a pokud druhý člověk jezdí více autem, odvede víc na spotřební dani a DPH. Svou vyšší spotřebu si zaplatí.

Snaha socialistů co nejvíc odřít občany s vyšším výdělkem není spravedlností, ale dá se ve své podstatě považovat za krádež - stát prostřednictvím daní někomu bere víc než ostatním jen na základě toho, kolik si ten dotyčný vydělal a trestá ho za jeho úspěšnost.

Pojem krádež je veskrze negativní. Znamená to, že někdo někomu způsobil nějakou škodu, že někoho o něco připravil. Podle socialistů je krádež, když se nynější vláda rozhodla snížit svou podporu stavebnímu spoření, které je silně zneužíváno.

Je krádež dát někomu méně nebo někomu sebrat více? Je spravedlnost chtít rovné zacházení nebo chtít sebrat vyšší procento výdělku? Logicky a rozumně uvažujícímu člověku nápovědy netřeba. Socialistům vysvětlovat třeba, ale ti se budou logickému vysvětlování zuby nehty bránit, protože oni přeci mají svou socialisty kázanou pravdu, všichni, kdo vydělávají víc jsou zloději a je zapotřebí je za to potrestat a srazit do prachu.

Nevím proč mi tito lidé připomínají hejno kobylek. Je jich spousta a dokážou proměnit úrodné místo v poušť. Socialisté jsou na tom de facto stejně. Chtějí vysát všechny bohatší, srazit je do průměru a plody jejich práce doslova prožrat. Samozřejmě své těžce pracující funkcionáře multimilionáře a jejich výdělečné manželky do této skupiny bohatých nepočítají.

Socialisté dokázali pokřivit význam slov. Krádež vydávají za spravedlnost, snížení státního daru za krádež. Není pak divu, když tvrdí, že dluhy se neplatí a že není třeba šetřit, když máme těžké dluhy, a že se dluhů zbavíme tak, že se zadlužíme ještě víc. Zbývá pár otázek. Přistupují socialisté k pojmu spravedlnost a krádež stejně i doma? Hospodaří doma tak, jak hospodařil stát za jejich vlády?

Pro socialisty platí bohužel jedno heslo: "Čím hůř, tím líp". Proto teď dělají psí kusy okolo státního rozpočtu na příští rok tak, že hrozí rozpočtové provizorium, proto se snaží vzbudit ve svých voličích dojem, že současná vláda krade a přímo je okrádá, aby zastřela podezřelá zbohatnutí svých vlastních členů, proto chtějí, aby stát rozhazoval dál plnými hrstmi to, co vydělá až za rok.

8811 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Dnes je NATO paktem, který svou agresivní politikou, prosazovanou zejména americkými prezidenty, destabilizoval v podstatě celý světPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěteŠéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění