Jak se má inteligence ke Špidlovi a Talmanové?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 28.10.2010 | Rubrika: Politika
Špidla

 

Kdyby nevítězila hloupost, oba tito kandidáti by v senátních volbách ani nepřipadali v úvahu. Oni samotní byli tak hloupí, že šli na nevyhnutelnou porážku. A nebyli sami...

 

Menší než průměrnou inteligenci (IQ 100) má polovina lidí, přičemž dosažení této hranice stačí tak maximálně na zvládnutí učebního oboru. Navíc IQ pod 90 má asi čtvrtina populace, z tohoto počtu je každý pátý v pásmu imbecility nebo idiocie. Rozumných lidí je tak 15%, opravdu chytrých dalších 10%.

Takže si nic nenamlouvejme, kvalifikaci pro rozumnou volbu pobrala od přírody tak čtvrtina lidí. A demokracie je založena na tom, že o politice rozhoduje většina – většina hlupáků. Proto také má málokdy většina pravdu.

Když se podíváme na předvolební kampaně, je zřejmé, komu - svým zaměřením na první signální soustavu – je určena. Ale pozor! Straníci nejsou v průměru o nic chytřejší než cíl jejich propagace - volič. A když si „demokraticky“ zvolí hloupé vedení, rozumný člověk se pak nestačí divit, jakých sebevražedných zhůvěřilostí jsou schopni.

Předvedli nám to nakonec Paroubek s Topolánkem, které nezachránila ani hloupost voličů. Že i stranická hloupost je nekonečná, nám obě největší strany demonstrovaly v senátních volbách.

Vrcholem vší blbosti ze strany ČSSD byla nominace Vladimíra Špidly. Tento člověk je sám o sobě osobnost natolik rozporuplná, že za normálního by jej označil málokdo. Já jej navíc považuji za nebezpečného fanatika. Ale vzhledem k elektorátu, který socani oslovují, si nemohli vybrat horšího kandidáta než nejbohatšího důchodce v ČR.

Z původně proklamativního askety se Špidla „vypracoval“ na nenažraného papaláše, který by si rád přilepšil ještě v Senátu. I kdyby tomu tak částečně nebylo, volič ČSSD to nemůže vnímat jinak. Proto také Špidla dostal ve volbách na frak, protože po ztrátě levicového voliče se ten pravicový nad tímto zoufalcem maximálně otřese hnusem. Levicová závist a pravicová zodpovědnost mu zákonitě vystavily stopku.

Přitom v Českém Krumlově situace docela přála levicovému kandidátovi. Tím by ovšem nesměl být Špidla. O tom, jak je tento člověk mimo, svědčí jeho výrok, že v Česku řádí konzervativní revoluce a je potřeba ji zarazit. Já jako konzervativní liberál však nevidím v našich zastupitelských sborech jediného konzervativce. Jsou tam kromě socialistů pouze pravicoví oportunisté a konjunkturalisté.

Co byl Špidla pro ČSSD, byla pro ODS Talmanová. Kdo by ji proboha volil? Na svých stránkách brala Senát jako důstojnou derniéru pro svůj odchod z politiky. To, že má komplex z nedůstojného odchodu z politiky svého manžela, jí tedy příliš nepomohlo. Už jako místopředsedkyně Sněmovny byla považována za Topolánkovu tlačenku. Pro všechny zhrzené manželky navíc je cílem jejich odporu. Bylo jen zákonité, že se nedostala ani do druhého kola.

Těch příkladů politické neprozíravosti hraničící s blbostí by bylo více. Julínek už prohrál ODS dvoje volby. Přesto byl stranou znovu nasazen jako kandidát do Senátu. Pozor, já tady nehodnotím, nakolik to bylo zasloužené. Já uvažuji jen pragmaticky z hlediska potenciálních šancí kandidáta ODS.

Blbost ODS kulminovala odstřelením Janáčkové ve druhém kole senátních voleb, která tuto stranu připravila o dva hlasy k radosti všech pseudohumanistů, socialistů a eurohujerů. A masochistickou destrukcí části svého elektorátu možná ODS a ČSSD završí pražskou koalicí. I kdyby k tomu nedošlo, samotné tyto choutky jen ukazují, že blbost snoubící se s chamtivostí je bezbřehá.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7674 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Kosovo je... Albánie? Na stole v Bruselu přistál papír, ke kterému se nikdo nezná Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění