Jak se má inteligence ke Špidlovi a Talmanové?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 28.10.2010 | Rubrika: Politika
Špidla

 

Kdyby nevítězila hloupost, oba tito kandidáti by v senátních volbách ani nepřipadali v úvahu. Oni samotní byli tak hloupí, že šli na nevyhnutelnou porážku. A nebyli sami...

 

Menší než průměrnou inteligenci (IQ 100) má polovina lidí, přičemž dosažení této hranice stačí tak maximálně na zvládnutí učebního oboru. Navíc IQ pod 90 má asi čtvrtina populace, z tohoto počtu je každý pátý v pásmu imbecility nebo idiocie. Rozumných lidí je tak 15%, opravdu chytrých dalších 10%.

Takže si nic nenamlouvejme, kvalifikaci pro rozumnou volbu pobrala od přírody tak čtvrtina lidí. A demokracie je založena na tom, že o politice rozhoduje většina – většina hlupáků. Proto také má málokdy většina pravdu.

Když se podíváme na předvolební kampaně, je zřejmé, komu - svým zaměřením na první signální soustavu – je určena. Ale pozor! Straníci nejsou v průměru o nic chytřejší než cíl jejich propagace - volič. A když si „demokraticky“ zvolí hloupé vedení, rozumný člověk se pak nestačí divit, jakých sebevražedných zhůvěřilostí jsou schopni.

Předvedli nám to nakonec Paroubek s Topolánkem, které nezachránila ani hloupost voličů. Že i stranická hloupost je nekonečná, nám obě největší strany demonstrovaly v senátních volbách.

Vrcholem vší blbosti ze strany ČSSD byla nominace Vladimíra Špidly. Tento člověk je sám o sobě osobnost natolik rozporuplná, že za normálního by jej označil málokdo. Já jej navíc považuji za nebezpečného fanatika. Ale vzhledem k elektorátu, který socani oslovují, si nemohli vybrat horšího kandidáta než nejbohatšího důchodce v ČR.

Z původně proklamativního askety se Špidla „vypracoval“ na nenažraného papaláše, který by si rád přilepšil ještě v Senátu. I kdyby tomu tak částečně nebylo, volič ČSSD to nemůže vnímat jinak. Proto také Špidla dostal ve volbách na frak, protože po ztrátě levicového voliče se ten pravicový nad tímto zoufalcem maximálně otřese hnusem. Levicová závist a pravicová zodpovědnost mu zákonitě vystavily stopku.

Přitom v Českém Krumlově situace docela přála levicovému kandidátovi. Tím by ovšem nesměl být Špidla. O tom, jak je tento člověk mimo, svědčí jeho výrok, že v Česku řádí konzervativní revoluce a je potřeba ji zarazit. Já jako konzervativní liberál však nevidím v našich zastupitelských sborech jediného konzervativce. Jsou tam kromě socialistů pouze pravicoví oportunisté a konjunkturalisté.

Co byl Špidla pro ČSSD, byla pro ODS Talmanová. Kdo by ji proboha volil? Na svých stránkách brala Senát jako důstojnou derniéru pro svůj odchod z politiky. To, že má komplex z nedůstojného odchodu z politiky svého manžela, jí tedy příliš nepomohlo. Už jako místopředsedkyně Sněmovny byla považována za Topolánkovu tlačenku. Pro všechny zhrzené manželky navíc je cílem jejich odporu. Bylo jen zákonité, že se nedostala ani do druhého kola.

Těch příkladů politické neprozíravosti hraničící s blbostí by bylo více. Julínek už prohrál ODS dvoje volby. Přesto byl stranou znovu nasazen jako kandidát do Senátu. Pozor, já tady nehodnotím, nakolik to bylo zasloužené. Já uvažuji jen pragmaticky z hlediska potenciálních šancí kandidáta ODS.

Blbost ODS kulminovala odstřelením Janáčkové ve druhém kole senátních voleb, která tuto stranu připravila o dva hlasy k radosti všech pseudohumanistů, socialistů a eurohujerů. A masochistickou destrukcí části svého elektorátu možná ODS a ČSSD završí pražskou koalicí. I kdyby k tomu nedošlo, samotné tyto choutky jen ukazují, že blbost snoubící se s chamtivostí je bezbřehá.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7190 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Boris Bruselu necouvne, to raději skončí jako mrtvola v příkopu. Doktor Rogozov a novinky z Brexitem zmítané Británie, které vám Bohumil Vostal neřekneZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění