Jak se má inteligence ke Špidlovi a Talmanové?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 28.10.2010 | Rubrika: Politika
Špidla

 

Kdyby nevítězila hloupost, oba tito kandidáti by v senátních volbách ani nepřipadali v úvahu. Oni samotní byli tak hloupí, že šli na nevyhnutelnou porážku. A nebyli sami...

 

Menší než průměrnou inteligenci (IQ 100) má polovina lidí, přičemž dosažení této hranice stačí tak maximálně na zvládnutí učebního oboru. Navíc IQ pod 90 má asi čtvrtina populace, z tohoto počtu je každý pátý v pásmu imbecility nebo idiocie. Rozumných lidí je tak 15%, opravdu chytrých dalších 10%.

Takže si nic nenamlouvejme, kvalifikaci pro rozumnou volbu pobrala od přírody tak čtvrtina lidí. A demokracie je založena na tom, že o politice rozhoduje většina – většina hlupáků. Proto také má málokdy většina pravdu.

Když se podíváme na předvolební kampaně, je zřejmé, komu - svým zaměřením na první signální soustavu – je určena. Ale pozor! Straníci nejsou v průměru o nic chytřejší než cíl jejich propagace - volič. A když si „demokraticky“ zvolí hloupé vedení, rozumný člověk se pak nestačí divit, jakých sebevražedných zhůvěřilostí jsou schopni.

Předvedli nám to nakonec Paroubek s Topolánkem, které nezachránila ani hloupost voličů. Že i stranická hloupost je nekonečná, nám obě největší strany demonstrovaly v senátních volbách.

Vrcholem vší blbosti ze strany ČSSD byla nominace Vladimíra Špidly. Tento člověk je sám o sobě osobnost natolik rozporuplná, že za normálního by jej označil málokdo. Já jej navíc považuji za nebezpečného fanatika. Ale vzhledem k elektorátu, který socani oslovují, si nemohli vybrat horšího kandidáta než nejbohatšího důchodce v ČR.

Z původně proklamativního askety se Špidla „vypracoval“ na nenažraného papaláše, který by si rád přilepšil ještě v Senátu. I kdyby tomu tak částečně nebylo, volič ČSSD to nemůže vnímat jinak. Proto také Špidla dostal ve volbách na frak, protože po ztrátě levicového voliče se ten pravicový nad tímto zoufalcem maximálně otřese hnusem. Levicová závist a pravicová zodpovědnost mu zákonitě vystavily stopku.

Přitom v Českém Krumlově situace docela přála levicovému kandidátovi. Tím by ovšem nesměl být Špidla. O tom, jak je tento člověk mimo, svědčí jeho výrok, že v Česku řádí konzervativní revoluce a je potřeba ji zarazit. Já jako konzervativní liberál však nevidím v našich zastupitelských sborech jediného konzervativce. Jsou tam kromě socialistů pouze pravicoví oportunisté a konjunkturalisté.

Co byl Špidla pro ČSSD, byla pro ODS Talmanová. Kdo by ji proboha volil? Na svých stránkách brala Senát jako důstojnou derniéru pro svůj odchod z politiky. To, že má komplex z nedůstojného odchodu z politiky svého manžela, jí tedy příliš nepomohlo. Už jako místopředsedkyně Sněmovny byla považována za Topolánkovu tlačenku. Pro všechny zhrzené manželky navíc je cílem jejich odporu. Bylo jen zákonité, že se nedostala ani do druhého kola.

Těch příkladů politické neprozíravosti hraničící s blbostí by bylo více. Julínek už prohrál ODS dvoje volby. Přesto byl stranou znovu nasazen jako kandidát do Senátu. Pozor, já tady nehodnotím, nakolik to bylo zasloužené. Já uvažuji jen pragmaticky z hlediska potenciálních šancí kandidáta ODS.

Blbost ODS kulminovala odstřelením Janáčkové ve druhém kole senátních voleb, která tuto stranu připravila o dva hlasy k radosti všech pseudohumanistů, socialistů a eurohujerů. A masochistickou destrukcí části svého elektorátu možná ODS a ČSSD završí pražskou koalicí. I kdyby k tomu nedošlo, samotné tyto choutky jen ukazují, že blbost snoubící se s chamtivostí je bezbřehá.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7051 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Africký imigrant chtěl upálit děti v autobuse. Podívejte se na videoMultikulturní obohacení v Praze na náplavce. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvodDalší prů*er Vondráčka? Přišel s ním Kalousek. Prý je to ostuda
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění