„Popravou“ Liany Janáčkové si ODS nadělala do vlastního hnízda

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 26.10.2010 | Rubrika: Politika
ODS

 

Volby ODS prohrála i proto, že stále zůstává politicky korektní, multikulturní, eurofilní, (eko)alarmistickou – prostě oportunní, nikoliv pravicově liberální, stranou.

Je schopna kolaborovat i s ideovým protivníkem (ČSSD), od něhož se liší jen v akcentu, pokud se týká kategorizace občanů podle příjmů, ne už podle vztahu ke svobodě.

A tak se nemůžeme divit, že proti svým zájmům podpořila v senátních volbách na ostravsku socialistu Maštalíře právě proti své bývalé člence Janáčkové. A to přesto, že její vítězství by pravici přineslo dva hlasy v Senátu.

Kvůli tomu přijde třeba Přemysl Sobotka o křeslo předsedy. Ne, že by je tento pokrytec zasloužil, ale když to srovnáme, že by druhou nejvyšší funkci ve státě mohla obsadit třeba Gajdůšková...nedostává se mi slov. Nakonec i Škromach by byl dobrý reprezentant vinného sklípku, ale státu?

Bylo dobře, když někdo v Senátu narušoval tu hyperkorektní atmosféru. Nemůžeme se divit, že tato situace tam člověka staví do role jakéhosi kverulanta a pomalu extrémisty. Nemůžeme se divit, že jako starostka, obklíčená cikánskými problémy, nešla pro slovo daleko. Nakonec nevěděla, že byla cílem provokace a nahrávek.

Pokud mohu ze zpráv a z internetu soudit, občané v jejím obvodu docela její práci oceňovali. Navíc mám rád lidi, kteří mluví jak myslí. Tlučhubové s diplomatickým slovníkem, opatrníci a chameleóni typu P. Sobotky ještě žádný problém nevyřešili; pouze svou kariéru.

Navíc Janáčková nekandidovala na žádnou vedoucí funkci. Když si uvědomím, že do Senátu se dostal takový Štětina, tak mi osobně tam bude Janáčková chybět. A bude chybět jako hlas hlavně těm, co se v Česku vydávají za pravici. A to raději nebudu komentovat, kdo se místo ní do Senátu dostal.

I ten Nečas pochopil, že ODS Janáčkovou v Senátu potřebuje. To, že musel stáhnout ocas mezi nohy, svědčí o tom, jak je to ve skutečnosti s vnitřní změnou ODS.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

6858 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nechtějí Evropu, nechtějí Západ. A mají funkce, jak je to možné? Bakalův novinář zděšen v ČTKarty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění