„Popravou“ Liany Janáčkové si ODS nadělala do vlastního hnízda

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 26.10.2010 | Rubrika: Politika
ODS

 

Volby ODS prohrála i proto, že stále zůstává politicky korektní, multikulturní, eurofilní, (eko)alarmistickou – prostě oportunní, nikoliv pravicově liberální, stranou.

Je schopna kolaborovat i s ideovým protivníkem (ČSSD), od něhož se liší jen v akcentu, pokud se týká kategorizace občanů podle příjmů, ne už podle vztahu ke svobodě.

A tak se nemůžeme divit, že proti svým zájmům podpořila v senátních volbách na ostravsku socialistu Maštalíře právě proti své bývalé člence Janáčkové. A to přesto, že její vítězství by pravici přineslo dva hlasy v Senátu.

Kvůli tomu přijde třeba Přemysl Sobotka o křeslo předsedy. Ne, že by je tento pokrytec zasloužil, ale když to srovnáme, že by druhou nejvyšší funkci ve státě mohla obsadit třeba Gajdůšková...nedostává se mi slov. Nakonec i Škromach by byl dobrý reprezentant vinného sklípku, ale státu?

Bylo dobře, když někdo v Senátu narušoval tu hyperkorektní atmosféru. Nemůžeme se divit, že tato situace tam člověka staví do role jakéhosi kverulanta a pomalu extrémisty. Nemůžeme se divit, že jako starostka, obklíčená cikánskými problémy, nešla pro slovo daleko. Nakonec nevěděla, že byla cílem provokace a nahrávek.

Pokud mohu ze zpráv a z internetu soudit, občané v jejím obvodu docela její práci oceňovali. Navíc mám rád lidi, kteří mluví jak myslí. Tlučhubové s diplomatickým slovníkem, opatrníci a chameleóni typu P. Sobotky ještě žádný problém nevyřešili; pouze svou kariéru.

Navíc Janáčková nekandidovala na žádnou vedoucí funkci. Když si uvědomím, že do Senátu se dostal takový Štětina, tak mi osobně tam bude Janáčková chybět. A bude chybět jako hlas hlavně těm, co se v Česku vydávají za pravici. A to raději nebudu komentovat, kdo se místo ní do Senátu dostal.

I ten Nečas pochopil, že ODS Janáčkovou v Senátu potřebuje. To, že musel stáhnout ocas mezi nohy, svědčí o tom, jak je to ve skutečnosti s vnitřní změnou ODS.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

6419 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění