ČSSD znovu v destruktivních kolejích

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 20.10.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

ČSSD se tváří, že s odchodem Jiřího Paroubka změnila styl. Zdání klame, je to pořád ten starý destruktivní přístup ke všemu, co vzejde od politických oponentů.

Když ODS přišla s tak zvanou nulovou tolerancí, křičela celá ČSSD jako trpící a raněné zvíře. Skutečnost byla taková, že ODS ve 40% případů hlasovala pro návrhy ČSSD. Socialisté se s vyhlášením nulové tolerance vůbec nenamáhali a rovnou ji převedli v realitu, kdy prakticky ze zásady hlasovali téměř vždy proti návrhům ODS.

Socialisté stále ohlupují voliče, že volbami do místních zastupitelstev nebo do Senátu lze změnit vládní politiku. Existuje docela velké procento lidí, kteří to Lidovému domu věří a kteří nejsou schopni rozumět rozlišnostem ve volbách. Projevilo se to už v krajských volbách, kdy ČSSD zvítězila díky třicetikorunám u lékaře.

I kdyby nakrásně ČSSD získala potřebný počet senátorů k dovršení většiny, vládní kroky to nezmění a jediné, čeho může ČSSD dosáhnout je znepříjemnění a zpomalení nutných reforem, protože by Sněmovna musela Senát opakovaně přehlasovávat.

Bohužel, jsou oblasti, kdy je nutný souhlas Senátu a právě v těchto okamžicích může ČSSD v případě většiny křesel v této komoře Parlamentu naplno rozjet svou destruktivní metodu a torpédovat důležitá rozhodnutí a kroky, jako například závazky České republiky vůči NATO na zahraničních misích a podobně.

Úřadující zastupující šéf socialistů Sobotka už oznámil, že jakmile ČSSD získá v Senátu většinu, bude okamžitě hlasovat proti vládě a Sněmovně. Není to nic nového, ČSSD ráda bortí a ničí jako za dob Jiřího Paroubka a jen velice málokdy dokáže něco vytvořit.

Pokud už ĆSSD něco vytvoří, je to většinou naprosto nepoužitelný zmetek. Nechápu postoj socialistů, s jakým odhodláním jsou ochotni dělat mezinárodní ostudu, ať už šlo o svržení vlády v době našeho předsednictví EU nebo avizované obstrukce ohledně zahraničních misí.

Stejně tak volání socialistů po odstoupení kohokoli při jakékoli příležitosti. "Získali jsme 4584 mandátů a posílili o 252, zatímco ODS jich 1 900 ztratila," zdůvodňuje Bohuslav Sobotka své volání po tom, aby ODS opustila radnice.

Je pravda, že ODS ztratila mnoho mandátů, ale ODS získala 5112 mandátů a je zde ještě TOP09, která získala 1509 mandátů. Jde o klasický krok socialistů, kteří informují veřejnost v duchu sovětských novin referujících o souboji USA - SSSR stylem: Sovětský svaz druhý, Američané předposlední.

Člověk by řekl, že se ČSSD na parlamentních volbách mohla poučit. Jak vidno, nedošlo k tomu a ČSSD ani dnes není schopna ničeho jiného než destrukce. Reformy jsou pro náš zadlužený stát skutečnou nutností a chce-li ČSSD ničit snahu omezit zadlužování, které ona sama (a především Bohuslav Sobotka) tak krásně nastartovala, pak by rozumný volič neměl socialistům dávat hlas.

Ještě před pár lety se snažila ČSSD vyburcovat voliče před druhým kolem voleb do Senátu způsobem "všichni proti ODS". Dnes se to socialistům může vrátit jako bumerang. A při jejich přístupu k reformám, k našim mezinárodním a spojeneckým závazkům by si nic jiného nezasloužili.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

11177 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nechtějí Evropu, nechtějí Západ. A mají funkce, jak je to možné? Bakalův novinář zděšen v ČTKarty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění