ČSSD znovu v destruktivních kolejích

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 20.10.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

ČSSD se tváří, že s odchodem Jiřího Paroubka změnila styl. Zdání klame, je to pořád ten starý destruktivní přístup ke všemu, co vzejde od politických oponentů.

Když ODS přišla s tak zvanou nulovou tolerancí, křičela celá ČSSD jako trpící a raněné zvíře. Skutečnost byla taková, že ODS ve 40% případů hlasovala pro návrhy ČSSD. Socialisté se s vyhlášením nulové tolerance vůbec nenamáhali a rovnou ji převedli v realitu, kdy prakticky ze zásady hlasovali téměř vždy proti návrhům ODS.

Socialisté stále ohlupují voliče, že volbami do místních zastupitelstev nebo do Senátu lze změnit vládní politiku. Existuje docela velké procento lidí, kteří to Lidovému domu věří a kteří nejsou schopni rozumět rozlišnostem ve volbách. Projevilo se to už v krajských volbách, kdy ČSSD zvítězila díky třicetikorunám u lékaře.

I kdyby nakrásně ČSSD získala potřebný počet senátorů k dovršení většiny, vládní kroky to nezmění a jediné, čeho může ČSSD dosáhnout je znepříjemnění a zpomalení nutných reforem, protože by Sněmovna musela Senát opakovaně přehlasovávat.

Bohužel, jsou oblasti, kdy je nutný souhlas Senátu a právě v těchto okamžicích může ČSSD v případě většiny křesel v této komoře Parlamentu naplno rozjet svou destruktivní metodu a torpédovat důležitá rozhodnutí a kroky, jako například závazky České republiky vůči NATO na zahraničních misích a podobně.

Úřadující zastupující šéf socialistů Sobotka už oznámil, že jakmile ČSSD získá v Senátu většinu, bude okamžitě hlasovat proti vládě a Sněmovně. Není to nic nového, ČSSD ráda bortí a ničí jako za dob Jiřího Paroubka a jen velice málokdy dokáže něco vytvořit.

Pokud už ĆSSD něco vytvoří, je to většinou naprosto nepoužitelný zmetek. Nechápu postoj socialistů, s jakým odhodláním jsou ochotni dělat mezinárodní ostudu, ať už šlo o svržení vlády v době našeho předsednictví EU nebo avizované obstrukce ohledně zahraničních misí.

Stejně tak volání socialistů po odstoupení kohokoli při jakékoli příležitosti. "Získali jsme 4584 mandátů a posílili o 252, zatímco ODS jich 1 900 ztratila," zdůvodňuje Bohuslav Sobotka své volání po tom, aby ODS opustila radnice.

Je pravda, že ODS ztratila mnoho mandátů, ale ODS získala 5112 mandátů a je zde ještě TOP09, která získala 1509 mandátů. Jde o klasický krok socialistů, kteří informují veřejnost v duchu sovětských novin referujících o souboji USA - SSSR stylem: Sovětský svaz druhý, Američané předposlední.

Člověk by řekl, že se ČSSD na parlamentních volbách mohla poučit. Jak vidno, nedošlo k tomu a ČSSD ani dnes není schopna ničeho jiného než destrukce. Reformy jsou pro náš zadlužený stát skutečnou nutností a chce-li ČSSD ničit snahu omezit zadlužování, které ona sama (a především Bohuslav Sobotka) tak krásně nastartovala, pak by rozumný volič neměl socialistům dávat hlas.

Ještě před pár lety se snažila ČSSD vyburcovat voliče před druhým kolem voleb do Senátu způsobem "všichni proti ODS". Dnes se to socialistům může vrátit jako bumerang. A při jejich přístupu k reformám, k našim mezinárodním a spojeneckým závazkům by si nic jiného nezasloužili.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

10568 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Primář: Lidi už nejsou stádo. Nevěří televizi, zjišťují si sami. Prezident podle vzhledu? To ne
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění