Co ví Vesecká?

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 13.10.2010 | Rubrika: Politika
pospisil

 

Není to přece normální. Ten nekonečný příběh bezvýsledného odvolávání musí mít přece své pozadí.

Kredit vlády tím velmi trpí, protože padla tak tvrdá slova (John, Pospíšil), že je nelze vzít zpět. A přitom skutek utek.

Nejvíce by se blamovaly Věci veřejné spolu se svým předsedou, ale Pospíšil je také pro srandu králíkům. Už za Topolánka bylo zřejmé, že mu jde Vesecká proti srsti, ale tehdy se nezachoval jako chlap a svému předsedovi se nepostavil. Nyní už to má rozměr frašky.

Státní zastupitelství tím musí být ochromeno, když pod její šéfkou se tak dlouho houpe židle. Čili nejde už jen o kredit vlády, ale i kredit orgánu činného v trestním řízení, což je vzhledem k proklamovaným ambicím vlády, jež si dala do štítu boj proti korupci, neakceptovatelné.

Rubikon byl překročen a Vesecká MUSÍ být odvolána. Důvodů je několik:

1) Je nepochybné, že za minulé vlády se nechovala jako nezávislé rameno státu, ale jako poskok vlády. Její kroky uvnitř státního zastupitelství v kauze Čunek ji měly stát hlavu, a to bez ohledu na to, jestli se definitivně prokáže, zda se jednalo o „justiční mafii“. A nesmíme zapomenout, že po Topolánkovi šla na ruku i Pecinovi.

2) Vesecká ztratila kredit navenek. Z objektivních důvodů nemůže dobře vykonávat svou funkci, když se otevřeně hovoří, že stejně bude do konce roku odvolána. Ale proč proboha ten odklad? Situace už je neúnosná bez ohledu na to, zda Vesecká odvolání zaslouží, či ne. Přece každého šéfa by v takové situaci neúměrně zatěžovala osobní situace na úkor té profesionální.

3) Vesecká ztratila autoritu a respekt svých podřízených na státním zastupitelství. Nejde už jen o hradeckou petici, kterou podepsala více než stovka státních zástupců, ale i o kritiku ze strany Unie státních zástupců. Kritizována je zejména její personální politika. Situace Vesecké jako nejvyšší státní zástupkyně je prostě neudržitelná.

A tak se ptám: Tohle vláda nevidí? Uvědomuje si to pan „slušný“ Nečas? O jaké čachry tady zase jde?

Velice mě zneklidnilo, když jsem se dočetl, že Veseckou prý mají držet lidé jako Bendl, Šnajdr a Tluchoř. Samotná jména leccos naznačují, pokud se týká másla na hlavě. Pokud ale tato klika opravdu má takovou moc, že blokuje odvolání Vesecké, tak jak je to ve skutečnosti s tou protikmotrovskou očistou ODS?

A situace může být ještě horší. Vesecká může ze svého působení mít pár politiků, kteří kolegiálně a recipročně vždy zametají vlastní kauzy pod koberec, v hrsti.

14532 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění