ČSSD vůbec nic nepochopila

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 8.10.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

 

Když ČSSD zaznamenala v parlamentních volbách tzv. Jyrrhovo vítězství, byl to silný signál, který ale tato nejsilnější levicová strana ignoruje. Bohudík, chce se mi dodat.

ČSSD se potácí doslova v bezvládí. Dočasný šéf Bohuslav Sobotka se sice snaží navodit dojem skutečného lídra a místy se mu daří vystupovat jako odhodlaný šéf, ale maskuje se tím jen totální bezradnost, kterou trpí jak jeho strana, tak on sám.

Předchozí volební kampaň ČSSD totálně vyčerpala. Jak po stránce invence, tak po stránce finanční. Socialistům chybí nápady, ale především přesvědčivost a věrohodnost. Stokrát mohou příznivci oranžových tento fakt popírat, ale nic s tím nenadělají.

Zatímco hlavní politický oponent oranžových prošel zemětřesením, které smetlo spoustu zavedených jmen mimo parlamentní lavice a Petru Nečasovi se podařilo nastartovat obrodný proces, ČSSD zatím na podobný vývoj jen čeká a pokud k němu dojde, tak nejdříve na jaře příštího roku.

V právě probíhající předvolební kampani opakují socialisté neúspěšné triky z voleb již proběhnuvších. Totální neschopnost vymyslet něco nového, přesvědčivého a především věrohodného je evidentně nad síly současného vedení socialistů. Svou roli v tom nepochybně hraje nedostatek financí, ale i za málo peněz se dá hrát kvalitní muzika.

To ale není případ socialistů. Ti nadále pokračují v kampani tak, jak byli zvyklí za Paroubka. Můžeme tak vidět obehranou negativní kampaň, opět přehršel slibů, byť zahalených do sloganů, co Praha potřebuje, navozujíc dojem, že to vše ČSSD zařídí, aniž by bylo jasné, kde na všechny slibované projekty vezme peníze. K tomu se přidá kampaň s manželkou a miminem v náručí, už jen chybí slogan o splnění snů našich dětí. Nebo senátorským kandidátem slibované státem garantované důchody, což už dávno existuje a voliči by byli překvapeni, co jim je vlastně slibováno.

ČSSD znovu (pokolikáte už?) zkouší obelhat voliče, že se v komunálních volbách, ve volbách do třetiny Senátu a na pražskou radnici bude hlasovat o vládě. Jak jinak si vysvětlit slogan "Hlasujte proti bezohledné vládě"? Možná by měl někdo Bohuslavu Sobotkovi a jeho volebnímu manažerovi taktně říct, že o vládě se hlasovalo už v červnu a že tedy jejich kampaň míří špatným směrem.

Místní zastupitelstva, třetina Senátu a ani pražský magistrát neovlivní chod vlády. Navíc v Praze nemají socialisté šanci. V Praze je největší procento vzdělaných lidí, kteří inklinují k pravicovému vidění světa a s větším vzděláním si lidé více uvědomují nereálnost levičáckých slibů a nemožnost věčného žití na dluh.

Tvrdí-li socialisté ve své kampani, že lze v místních volbách hlasovat proti vládě, zcela bezostyšně lžou, ba co víc, lžou si do vlastní kapsy, protože se může jimi budovaná lež obrátit proti nim samotným, až někdy v budoucnu zasednou ve Strakově akademii. Ale to je problém socialistů, který mne absolutně netíží.

Na jednu stranu jsem rád, že socialisté prokazují svou dlouhodobou neschopnost, prokazují, že nejsou schopni konstruktivních kroků a prokazují kádrovou bídu své strany. Alespoň konečně bude moci dojít k realizaci nutných reforem.

Na druhou stranu rád nejsem, protože v zemi musí být i silná levicová strana, která ctí demokracii, je soudná a konstruktivní. Kvůli vysokému podílu bývalých komunistů v ČSSD včetně nejužšího vedení je dnes ČSSD jen takovým komunistickým béčkem, v podstatě ČSSD prezentuje i svými vazbami na komunisty to, co by mohl volně vzato znamenat socialismus s lidskou tváří v osmašedesátém. Zkrátka komunisty light, a to rozhodně dobře není.

ČSSD se po nevýhře v parlamentních volbách vůbec nepoučila, neprošla katarzí a nenašla odvahu cokoli změnit. Buďme proto rádi, že se nedostala k moci a že nemůže stát ničit svou megalomanií a zhlédnutím se v dluzích.

8504 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustává

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění