Obdivovatel Stalina Havel: Klaus škodí Česku

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 7.10.2010 | Rubrika: Politika
CSSD_Titanic

 

Europoslanec,socialista a obdivovatel Stalina Jiří Havel tvrdě napadl prezidenta Klause, že prý škodí České republice a má pro pozici země hodnotu trnové koruny.

Co si tedy prezident Klaus dovolil říct tak špatného, že se na něj naši socialističtí europoslanci vrhli jako vosy na sladké? Pouze to, že není příznivcem globálního vládnutí. To je myšlenka, se kterou se dle mého názoru ztotožní prakticky všichni obyvatelé Evropy, pokud by se jich eurobyrokraté uvolili zeptat.

Upřímně řečeno, nechápu, proč se našim socialistům tak líbí, že by byla jedna centrální evropská vláda, na níž by naše země měla pramalý podíl a ještě menší vliv. Snad jen to, že bruselská byrokracie je v rukou lidí, kteří zde zavádí systém snad ještě horší, než byl v RVHP a jejichž cílem je unifikace a nesmírné přerozdělování.

Václav Klaus není žádnou trnovou korunou, jak se snaží namluvit socialističtí europoslanci, ale spíše trnem v oku. Prozatím všechna jeho varování související s vývojem EU se ukázala být pravdivými a to je možná  ten hlavní důvod, proč ho Brusel považuje za "potížistu".

Je smutné, že EU, která vznikla jako spolek vzájemně spolupracujících svébytných a samostatných států uhnula od demokratičnosti a v současné době postupuje pouze po své vlastní linii nestojíc o žádnou jinou odpověď než souhlas, po linii nařízení, příkazů, zákazů a objeví-li se nesouhlasný hlas, tak cestou různých typů represálií jako například pokut.

Nedávný příklad Slovenska je více než výmluvný. Slovensko se svéprávně rozhodlo nepodpořit těžce vlastní vinou zadlužené Řecko. Na to, aby Slovensko mohlo Řecku pomoci, muselo by se samo zadlužit, a to, ať se na mne nikdo nezlobí, je nesmyslné a naprosto nesolidární.

Řecko samo sklouzlo do problémů a nevidím jedidůvod, proč by na to měly doplácet jiné státy jen proto, že jsou ve stejném spolku. Ano, tentokrát šlo o pomoc jen států v eurozóně, ale Brusel už prohlásil, že napříště budou muset pomoci všechny státy EU.

Jiří Havel, zanícený obdivovatel stalinovského řešení ekonomiky vyčítá prezidentu Klausovi kupónovou privatizaci: "Umožnilo se tak rozkradení rozsáhlých objemů veřejného majetku stejně jako soukromých privatizačních investic. Pro zahraniční investory byl Václav Klaus personifikací katastrofy."Opírá se přitom o nositele Nobelovy ceny Stiglitze.

Jenže ani sám Stiglitz nemusel řešit přechod od socialismu ke kapitalismu. V té době to nikdo na světě předtím nedokázal a nebyly s tím žádné zkušenosti. Můžeme Václavu Klausovi stokrát vyčítat, že si na kupónové privatizaci namastili kapsy různí podvodníci, ale toho hlavního cíle, urychleně převést státní majetek do soukromých rukou tak, aby to pro obyvatele nemělo  extrémní dopad, bylo dosaženo.

Ve všech okolních státech transformace ekonomiky prošla pouze s velkými problémy, leckdy s hyperinflací a s velkým dopadem na obyvatele. Východní Německo dodnes i přes spoustu nalitých miliard zaostává za západní částí. Upřímně, je jen dobře, že transformaci neprováděli naši socialisté, to by ještě dnes existovaly prodělečené státní podniky s neprodejným zbožím a ekonomická situace by vzhledem ke kušenostem se socialistickým hospodařením byla ještě dodnes rozvrácená.

Není náhodou, že tento výpad přichází pár dní před volbami, kdy se ČSSD zoufale snaží urvat procenta navíc a dofá, že tento atak vyburcuje onu naivní a nepřemýšlející část společnosti, aby dala svůj hlas socialistům jen proto, že to někdo "tomu Klausovi tak nandal". Smutné. Dvakrát smutné proto, že ČSSD po parlamentních volbách vůbec nic nepochopila.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8394 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidalZahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění