Lidé ovce jsou, pane Paroubku!

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 29.9.2010 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

 

Sám to víte moc dobře a využíváte toho, ba až zneužíváte ve všech předvolebních kampaních.

Politická zombie Jiří Paroubek se opět včera připomněla na odborářské demonstraci. Expremiér a exšéf socialistů neopomněl o své podpoře se socialisty spolupracujících a socialisty řízených odborů informovat na svém blogu v emočním článečku.

Prý se ukázala síla organizací zaměstnanců, jakými odbory jsou. Jak vidno oněch zhruba 40000 demonstrantů nikde nechybělo a jediné co se narušilo byla městská doprava ať už veřejná či individuální. Kromě toho došlo k narušení pořádku a škodě na majetku (u demonstrujících policistů to zní jako špatný vtip), kdy se demonstranti vlomili do budovy Ministerstva vnitra.

Bývalý šéf z Hybernské se dále zmiňuje o tom, jak se bavil se dvěma policisty a jeden prý ve volbách volil správně a druhý špatně. Možná že ten druhý nedal volební lístek do obálky, a tak byl jeho hlas neplatný. Jinak nelze v souvislosti s volbami mluvit o správnosti či špatnosti volby.

Podle Jiřího Paroubka prý demonstrantům nešlo jen o jejich mzdy, ale o celkové pojetí státu. A o co jiného, proboha, demonstrantům šlo, když ne o platy? Demonstrovalo se proti snížení mezd, které za socialistů rostly na úkor zadlužení státu. Je zajímavé, že každý chápe nutnost šetření, aby se náš stát nedostal do pozice Řecka, ale nikdo nechce pochopit, proč se musí šetřit právě u něj a ne jen u jiných.
 

Čtěte rovněž článek
Vzpomněl jsem si na Masaryka a šel demonstrovat, píše Paroubek
na zprávy.idnes.cz


Jen letošní rok bude náš stát platit na úrocích ze zadlužení 60 miliard korun. Na této částce má nadpoloviční podíl strana sídlící v Lidovém domě. ČSSD za dobu svých vlád zadlužila stát více než 600 miliardami korun, které doslova protekly mezi prsty a nebyl z nich téměř žádný užitek.

Stejně jako nemůže ČSSD za povodně, zrovna tak nemůže ODS za světovou krizi. Co se však nedá přehlédnout a odpustit je fakt, že při sedmiprocentním růstu HDP a o 60 miliard vyšším příjmu státní kasy oproti roku předchozímu dokázal finanční amatér Sobotka probendit dalších 100 miliard.

Lidé prý nejsou ovce, říká Jiří Paroubek. Jsou a vy to, pane poslanče, moc dobře víte. Sám toho před volbami využíváte a zneužíváte. Zrovna tak přímo ve vašem včerejším článku. Prezident republiky prý zlehčil přístup odborů. Václav Klaus jen prohlásil, že nynější škrty jsou důsledkem rozhazovačné politiky.

Podle pana Paroubka předseda Senátu Přemysl Sobotka zpochybnil mentální úroveň demonstrantů. Ten ale přitom reagoval na vniknutí demonstrantů do budovy Ministerstva vnitra: "Pokud je pravda, že tito demonstranti jsou z řad policie a hasičů, jde o šokující zprávu. Respektuji právo vyjádřit demonstrací svůj postoj a názor, ale naprosto odmítám, aby se demokratický institut demonstrace změnil v příležitost ničit. To jsou již kriminální delikty, které nemohou být tolerovány. Obrazy rabujících policistů a hasičů jejich zájmům nepomohou a obrátí se proti nim."

Kdo tedy koho považuje za tupé ovce, pane Paroubku? Nejste to náhodou právě vy, doufajíc, že právě vaši voliči budou věřit každému blábolu, který z vás vypadne a nezjistí si skutečnost? Nejsou snad ovcemi ti pedagogové, kteří se bouří proti snížení svých platů, ač jejich platy jako jediným vzrostou?

Právě socialisté spoléhají na své ovce, které s klidem odkývají všechno a věří socialistickým fantasmagoriím o tom, že stačí využít pár miliard ze zisku ČEZ a vybrat necelých pět miliard progresívním zdaněním bohatších a bude skvěle. Ano, tito lidé jsou ovcemi, protože si pořád myslí, že se stát musí nutně starat za ně a že stát je tu od toho, aby odíral úspěšné a finančně podporoval neschopné.

Vy jste svůj boj prohrál, pane poslanče. Váš čas skončil už s rokem 1989, akorát jste to nezaregistroval. Zneužíváte právě toho, že voliči levice jsou z valné části těmi závistivými ovcemi. Je to sotva pár dní, kdy jste začal přesvědčovat právě ony nemyslící voliče, že vy s komunisty nepečete, že to měl být jen klacek na Kalouska. Přitom na restauraci komunistů a jejich znovu vynesení k moci pracujete už několik let, vlastně od svého nečekaného přístupu k moci.

Je to zhruba tři měsíce, co jste složil funkci v Lidovém domě. Bude-li to pokračovat takovým tempem dál, dozvíme se před Vánoci, že jste byl celý život antikomunistou a možná i disidentem, i když jste za minulého režimu s komunisty velice dobře spolupracoval a dostal se na post, kam se nekomunista prakticky dostat nemohl.

Sám tvrdíte, že je šetřit zapotřebí, ale přitom chcete dál rozhazovat plnými hrstmi ať už nesmyslným rozhazováním krajských financí nebo akcemi typu třináctý důchod či pastelkovným. Co byste si ale při své inteligenci uvědomit měl je fakt, že nebýt socialistického velkolepého rozhazování v letech tučných, nemuselo by být škrtání v dobách tenkých tak důrazné.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

10387 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníkyMístopředseda ČSSD Veselý o Zemanově milosti pro Babiše: Tak proto před ním vždycky změkne jak máslo...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění