Štve vás vláda? Uleví se vám, když si poslechnete nějakého socana

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 27.9.2010 | Rubrika: Politika
Nečas Petr

 

Čemu jsme po volbách unikli, se mi vybavilo, když jsem chytil konec debaty Martina Kocourka (ODS) s Milanem Urbanem (ČSSD) v Otázkách Václava Moravce.

Probíralo se zdražení elektřiny, a to nejen domácnostem, které má podle Energetického regulačního úřadu činit vzhledem k podpoře fotovolvatických (solárních) elektráren až 14%. To má pochopitelně multiplikační efekt a ekonomiku to tvrdě zasáhne.

Stávající vláda s důsledky neuvážených zákonů tvrdě bojuje a snaží se nárůst ceny snížit na 10% . Problém je v tom, že se výkupní cena elektřiny nesmí dle zákona snížit o více než 5% ročně. Samozřejmě není možné uplatnit nějaké retroaktivní recepty a riskovat předem prohrané arbitráže.

Drzost Milana Urbana neznala mezí. On, který zločinně zpackaný zákon předkládal a hlasoval pro něj spolu s ostatními socany, zelenými, lidovci (styďte se Kalousku) a komunisty, si dovolil kritizovat své nástupce za přílišný nárůst ceny! To skutečně volalo do nebes! Na místě ho měl sežehnout blesk o síle výkonu všech předražených solárních elektráren. Místo toho ve studiu jen zhasla světla, ale i to bylo signifikantní.

Když mu to vzhledem k jeho provokacím Kocourek připomněl, Urban řekl: „Ano, tento zákon vznikl za mého ministrování, ale my jsme neměli jinou možnost. Vznikl v době obrovské propagandy alternativních zdrojů energie. Viníkem je bruselský diktát, který nás nutil do zelené Evropy. Jestli si někdo myslí, že zelené zdroje do budoucna nahradí stávají zdroje energie, tak já tedy ne."

Za tohleto farizejství by měl Urban po zbytek svého života splácet způsobené škody. Zaprvé, kdo celou tu dobu šel včele všech eurohujerů? Zadruhé, kdo tady ještě zpřísňoval evropanské nesmysly (viz třeba balení koblihů)? A zatřetí, když někdo skočí v nějakém kolektivním amoku do studny, je to pro něj omluva? Na zodpovědných místech prostě nestačí říci, že jsme byli blbí kolektivně, a proto za nic nemůžeme.

Urban se měl už tehdy jako ministr průmyslu stavět – hlavně v našich zeměpisných šířkách – proti nestabilní sluneční enetgetice a podporovat tu jadernou. To by ovšem nesměl být euroservilní. To by ovšem musel myslet na občany, kterými se zaklíná, nejen na svou ničím nepodloženou kariéru.

Nejvíce skandální je, že zvláště u enegií se často růst ceny obhajuje situací na trhu a tržními cenami. Jak s tím jde proboha dohromady, že vláda klientelisticky něco slíbí, parlament schválí a občané to mají uhradit? A zase jde o miliardy, které chybějí vždy jenom proto, že je někdo bez zodpovědnosti za způsobené škody prošustroval (viz také zde).

Dnešní vláda mě nenaplňuje žádnou radostí. Schází tam zejména reflexe, co už nás stála dnešní podoba EU. Ale když pak člověk vidí na obrazovce takového Urbana nebo jemu podobné, tak shledá, že to mohlo dopadnout mnohem hůř.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8278 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaEvropská unie je diktát a tyranie!

Eurabia.cz

Anketa: Jak jste vnímali na ČT moderování Z. Tvarůžkové o Rusech ve Vrběticích?Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto se s informacemi nenakládá. Jestli to chtějí vyhrotit, tak to fakt není sranda, obává se generál BlaškoPříběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění