Odboráři v Česku stejní jako v Řecku

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 22.9.2010 | Rubrika: Politika
stavka_ucitele

 

Tak nám odboráři podpořeni socialistickými politiky opět zabouřili. Znovu se ukazuje, že odbory jsou "pátou kolonou" našich levičáků.

Před pár týdny jsme mohli sledovat, jak se bouří řečtí odboráři proti snaze tamní vlády snížit státní deficit, aby se podařilo odvrátit bankrot státních financí. Jako by nedokázali pochopit, že v případě bankrotu přijdou všichni totálně zkrátka. Něco podobného jsme mohli sledovat dnes v Praze.

Na demonstraci dorazilo na 40000 nespokojenců, podpořených socialisty a komunisty. Nelíbí se jim, že stát právě aby se vyhnul problémům, které potkaly Řecko musí šetřit. A, bohužel, to lze pouze několika způsoby. Snížením výdajů a zvýšením příjmů. Jinými slovy, stát nesmí tak utrácet a k tomu musí zvednout daně.

Nespokojené státní zaměstnance chápu. Komu by se líbilo, kdyby za ním přišel zaměstnavatel a řekl mu, že dostane menší výplatu? Věřím tomu, že mnoho státních zaměstnanců pracuje poctivě a chce za svou práci poctivou odměnu. Na druhou stranu mají státní zaměstnanci jistotu, že svou výplatu dostanou a že o svou práci jen tak nepřijdou.

Co už chápu podstatně méně je snaha některých odborů na současné situaci ještě vydělat a vydírat stát, aby bylo některým profesím přidáno na úroveň platů v západních státech Evropy. Plánovaná nová pravidla mají přispět k tomu, aby ti, kteří odvádějí nadprůměrnou práci byli také nadprůměrně zaplaceni. Jenže to je zjevně oním kamenem úrazu. Oni by totiž ti, kteří pracují podprůměrně dostali méně než dnes a právě tito zaměstnanci bývají nejhlučnější.

Demonstraci podpořili čelní představitelé ČSSD Zaorálek, Sobotka a o comeback se snažící Paroubek. Již včera zaznívaly hlasy z řad ČSSD, že by se nemuselo vůbec škrtat, že by stačilo obrat bohaté a zvýšit daně podnikům a podnikatelům.

Inu, klasický socialistický postoj. Úspěch se musí potrestat, je-li úspěšný někdo mimo vlastní stranu. Odboráři by si měli uvědomit, že současné škrty jsou důsledkem právě socialistické rozhazovačné politiky. Světová krize jen urychlila nevyhnutelné.

Pokud by se pokračovalo ve stejných kolejích, tak by i za růstu HDP došlo k situaci, kdy by další utrácení bylo neúnosné. Šlo by jen o otázku času. Socialisté za svých vlád navýšili mandatorní výdaje na takovou úroveň, že každá další vláda je nucena stát dál zadlužovat bez ohledu na to, zda si to stát může nebo nemůže dovolit.

Lubomír Zaorálek na demonstraci prohlásil: "Význam tato demonstrace určitě má. Současná vláda si uvědomí, že lidé si to líbit nenechají." Hlavně že si lidé a státní zaměstnanci nechali líbit, když jejich platy a prebendy za socialistů rostly na úkor státního dluhu. Vždyť jen Bohuslav Sobotka zadlužil stát 423 miliardami korun.

Pokud bychom k tomu připočítali i finance, které do státního rozpočtu přitekly oproti roku předchozímu navíc a které rovněž padly ve výdajích, tak Bohuslav Sobotka udělal sekeru 667 miliard. Je nutné si uvědomit, že tyto dluhy vznikaly v době, kdy HDP rostlo až o 7% ročně.

Odbory jsou již delší dobu řízeny socialisty a tvoří nátlakovou skupinu ČSSD. Dokud si členové odborů neuvědomí, že nelze stále dokola používat paroubkovské heslo "dluhy se neplatí", pak budou stále dokola skákat na špek odborářským bossům, jejichž pravé koordinační centrum sídlí v Lidovém domě.

Za zamyšlení stojí i fakt, že odbory prezentují pouhých 10% zaměstnanců v České republice. A co všichni ti zaměstnanci v nestátní sféře nebo stojících mimo odbory (dobře vím, že obory mohou zastupovat i neodboráře)? Ti nemají nikoho, kdo by šel křičet na náměstí a nátlakem se domáhat dalšího žití na dluh.

Je před volbami, a tak si socialisté s komunisty přihřívají polívčičku a snaží se sebrat protestní hlasy. Státní zaměstnanci si nechtějí nechat sáhnout na peněženku. Je to pochopitelné, ale zároveň poněkud krátkozraké. Také se může snadno stát, že místo výplaty si půjdou pro dávky v nezaměstnanosti.

No a pokud se náhodou stane, že se za čtyři roky dostane k moci opět ČSSD, mohou se těšit na další hýření na dluh. Vždyť přeci soudruh a přítel Paroubek říkal 'dluhy se neplatí'. Ale to by se mohli dnešní demonstranti pozeptat v Řecku, zda tomu tak skutečně je.

Poznámka: Demonstrující policisté a hasiči se vlomili do budovy Ministerstva vnitra, poškodili bezpečnostní rám a nastrkali pod kola vozidel zaměstnanců rozbité lahve. Horší než fotbaloví výtržníci.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

8114 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Za Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíte

euPortal.cz

Václav Moravec se v České televizi zachoval jako totální prase. Podívejte seHanebné selhání ODS. Zradila sama sebe

Eurabia.cz

Francouzští intelektuálové sepsali apel proti proislámské cenzuře v Rakousku již podpořil Evropský soud pro lidská právaŠéf ODS vyhodil Václava Klause ml. a pochvalně se vyjádřil o sprostém a vulgárním ODSakovi Novotném

FreeGlobe.cz

Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomový

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátiloŠmírovali mě a napráskali Chovancovi. A já myslím, že to bylo tak... Plukovník vydal svědectví a FOTO
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění