ČSSD hnědne aneb trocha rasismu pro voliče

Autor: Odjinud | Publikováno: 20.9.2010 | Rubrika: Politika
ČSSD

ČSSD se opět pokouší nechutnými volebními hesly a bildboardy vetřít do mysli potenciálních voličů. Je až nechutné jakým krokem se chce přiblížit vítězství ve volbách. Na severu žije mnoho nepřizpůsobivých obyvatel menšiny, to je přeci nádherná šance využít toto vše ve volební kampani.  Strana, jež se honosí přízviskem sociální, se takto chová nesociálně. Je to pouho pouhé podbízení se voliči.

Dnes je to tato skupina lidí a příště to můžou být důchodci nebo zdravotně postižení. Je mi z toho nechutně zle jak ČSSD hnědne. Ano, problém na severu Čech s menšinami existuje a je velmi závažný, ale politická strana přeci nemůže toto vše znásilňovat a využívat ve svých volebních kampaních.

Kdy potom bude rasismus přípustný? Na billboardech nevadí, tam je to OK? A jinde se nesmí projevovat? Opět tu existují dvojí pravidla pro jednoho a druhého? Copak si tato politická strana neuvědomuje, že samotné problematice, o kterou se opírají místní volební slogany jen ubližuje a způsobuje zbytečnou nenávist, se kterou se nedá řešit vůbec nic. Demokracie zde opět dostává přes zadek. Odkud čerpají mostečtí sociální demokraté? Je to z knihy Mein Kampf?

Hesla o jednom národě mi připomínají norimberské proslovy Adolfa Hitlera. S tímto se nemůžu ani omylem ztotožňovat a stydím se, že levicová strana používá takové praktiky a způsoby. Copak se ztratila politická soudnost  a alespoň pocit politické zodpovědnosti za své kroky? To chce místní ČSSD vyhrát jen a jen tím, že bude útočit na ty nejnižší pudy jakými je rasismus? Kam až bude schopna klesnout kvůli vítězství?

Proč politikové, když měli možnost se nesnažili ve svém volebním období něco dělat s onou menšinovou problematikou? Je jednoduché prohlašovat:"Jeden stát, jedna pravidla." Ještě tam chybí dodat cosi o jednom lidu a bude to úplné. Nepokřikují toto náhodou ti ubožáci z Dělnické strany? Možná od nich se páni skoro radní inspirovali. To si prosím milá ČSSD raději zůstaňte u těch kondomů, tam alespoň neútočíte na notu nebezpečného rasismu.

To si opravdu myslíte, že vám někdo uvěří, na takováto hesla naletí a půjde k volebním urnám volit někoho, kdo měl dávno možnost řešit menšinovou otázku citlivou cestou? Sami kritizujete druhé a děláte totéž. Dočkáme se také hnědého zhmotnění ve formě hnědě oděných fanatiků korzujících městy ve jménu voleb? Tím byste také ukázali ostrým způsobem na problematiku. Jen tím světu a lidem říkáte, že řešit nechcete vůbec nic.

Pokud si jakákoli politická strana začne zahrávat s nacionalismem a rasismem je to neklamný náznak toho, že není něco v pořádku. Čím více takových projevů bude, tím více nemocná bude ta česká společnost. Ve mně osobně toto vzbuzuje spíš nechuť jít volit. Nejsem zkrátka ochotný snášet takovéto politické excesy. Kam se poděla inteligentní, společensky únosná a citlivá volební kampaň? Bohužel už dávno není. Hrubost politikaření a borcení základních mantinelů umožňují politické straně při kampani zhnědnout.

Jen se tak v duchu ptám kdo bude příště na politickém hledáčku? Budou to zdravotně postižení, budou to důchodci? Kam až přijde další volební kampaň? Páni politikové je mi z vás nechutno. Obávám se, že zde vidíme začátky konce sociální demokracie. Pokud bude tato strana takto pokračovat, možná by bylo nejlepší vytvořit stranu novou a pohřbít ČSSD do věčných politických lovišť.

Jiří Hrebenar
Publikováno na serveru hrebenar.blog.idnes.cz 
Zveřejněno s laskavým svolením autora 

5046 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Babiš pro PL: Koněv? Je to jinak. Rusko zpět do hry. Nový úder neziskovkám. Bakalova sekta. Vzkaz Petříčkovi
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění