Havlův neomarxismus

Autor: Odjinud | Publikováno: 16.9.2010 | Rubrika: Politika
Havel

Boj neomarxistů u nás především havlistů (česká frakce pseudointelektuálního neomarxismu) za novou tvář světa, světa kde „utlačované“ skupiny lidí získají tzv. „patřičné místo“, kde anormality jako homosexualita budou přirozenosti a kde se příroda bude po desetiletích špinavého nekontrolovatelného ekonomického a vědeckého pokroku opět „zdravě zelenat“, začíná viditelně přiostřovat.

Infiltrace veřejných předně mediálně vlivných institucí a organizací lidmi, kteří ideově jsou zařaditelní po bok našeho bývalého prezidenta Václava Havla, probíhá nyní bez jakéhokoli předstírání ideové nezávislosti. Trend obsazovat mediálně vlivné pozice těmi (například ČT) jenž podporují jejich vizi a neomarxistické hodnoty, vytváří na poli svobodného státu bitevní vřavu mezi zastánci svobod a levicovými idealisty typu Havla.

„Svobodu zřídkakdy ztrácíme celou najednou.“

– David Hume

Havlisté se na tomto válečném poli již několik desetiletí pohybují a to velmi sofistikovaně, své představy prosazují v podobách, jež většinová společnost nemá vědomý um správně identifikovat, natož je jakkoli konfrontovat. Jejich ideové přesvědčení a rostoucí vzájemná podpora vlivnými pozicemi jim dává sílu činit čím dál razantnější, viditelnější snahy o transformaci současného společenského uspořádaní do jejich ideově vysněné podoby.  S neotřesným přesvědčením pracují na prosazování svých minoritních elitářských představ o budoucí tváři světa a to bez viditelné starosti o jakékoli lidské svobody, které jim pro tento cíl překážejí.

„Pro levici je nejhorší, když jsou lidé bohatí a nezávislí. Levice je nejraději, když všechny věci může pro lidi dělat sama, ovšem za peníze těchto lidí.“

– Roger Douglas

Paradoxně po svobodách a humanitě tito lidé hlasitě volají, jeli třeba zavést pomocnou ruku dle jejích ideového soudu utiskovaným (potřebným). Žádají či ospravedlňují pro ně legislativní privilegia a společenské výhody na úkor spravedlivé rovnosti všech.

„Co jiného je ctnost, nežli svobodná volba toho, co je dobré?“

– Alexis de Tocqueville

Naopak často svobody předefinovávájí, upravují či bagatelizují, je-li jejích zájmem prosazování například pacifistických či globalizačních části jejích světonázorů. Klasickým příkladem je snaha o schválení zákazu nošení zbraní nebo snaha o centralizaci mocí do moci jedné – té správné.

Jako funkční nástroje jím v této věci účinně slouží především lidské obavy, obavy o životní prostředí, obavy z terorismu, nemocí, nebezpečných idejí a tak dále, které vedou k dobrovolnému odevzdávání práv a svobod či příjímání různých regulací a směrnic.

Je velmi alarmující skutečnost, že pro prosazení a aplikování svých idejí tito lidé nevyužívají zdravou politickou soutěž ale uchvatitelské rafinované procedury, hraničící s mnohými právy svobodné společnosti. Ono tvářit se jako demokrat, neznamená jim být.

„Funkcí intelektuála je obracet pozornost k zastíraným skutečnostem“

— Sighard Neckel

Tomáš Kupec
Publikováno s laskavým svolením autora.
Zveřejněno na serveru tomaskupec.blog.idnes.cz.

6974 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s Ruskem„Trapná nenávist k Rusku.“ Klaus účtuje za Vrbětice: Kdo z toho těží
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění