Falešné a pozdní Kalouskovo skřípění zubů nad Lisabonem

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 10.9.2010 | Rubrika: Politika
Kalousek

 

Proč by měl hergot suverénní stát ve svobodné Evropě zavádět vnitřní pravidla, která nepotřebuje a přímo nechce? Odpověď je dvojí: (1) Nejsme suverénní stát. (2) Nejsme ve svobodné Evropě, nýbrž v EU.

Kdo nás do této fatální situace přivedl? Nebyl mezi těmi vlastizrádci náhodou také tehdy lidovecký Kalousek?

Nyní Miroslav Kalousek, prý „za skřípění zubů“, souhlasil se zřízením evropského finančního dohledu, tedy tří institucí, které budou dohlížet v členských zemích na banky, pojišťovny a burzy bez ohledu na jejich duplicitní a redundantní charakter. Prý si tak chystá prostor pro příští důležitější NE.

Jenže naše NE si už můžeme strčit po “Lisabonu“ za klobouk, najde-li se příslušná většina pro ANO. A je třeba se znovu zeptat, kdo nás zbavil práva veta, které před „Lisabonem“ aspoň formálně platilo a jistilo naši suverenitu.

Kalousek ten oportunismus vysvětluje jako kompromis, ač prý vyjádřil výhrady. Mohl s nimi jít rovnou na lampárnu. Nechtěl prý držet ztracenou vartu. Ano, po „Lisabonu“ je naše svrchovanost ZTRACENA.

Podle Kalouska prý důležitější bude naše neústupnost v otázce bankovních daní a poplatků. Naše neústupnost, pokud k ní vůbec dojde, může být snadno převálcována, i když to našim občanům ještě zdraží bankovní služby. O další administrativě, kterou si taky zaplatíme, nemluvě. Kdo nás uvrtal do nedávno ještě nemyslitelné situace, že nám zvenčí bude někdo dekretovat daně?

A to ještě není všechno. V září má být na stole nehorázný návrh nové eurodaně, která by měla „evropské občany“ zatěžovat už pro rozpočtová léta 2014-20. Evropská komise chce získat právo nejen diktovat evropské zákonodárství, ale také stanovovat a přímo vybírat daně od občanů členských zemí. Tím by bylo dovršeno budování evropského superstátu.

Prý dělená suverenita. Pche! Houby s octem! Jde jen o plíživou anexi salámovou metodou. A začíná se mi zdát, že ten salám se krájí nad očekávání rychle. A proč by ne? Hejly nachytali na „Lisabon“.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

6439 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění