Exprimátor Jan Kasl je „na dlažbě“ a na „drogách“!

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 13.5.2005 | Rubrika: HotNews

Droga! Politika je pro ně droga! Pro politiky, samozřejmě. A ani Jan Kasl není výjimkou, ač by jí zřejmě rád byl – alespoň před veřejností. Bývalému pražskému primátorovi zachutnala kašička z korýtka natolik, že nyní střeží telefonické hovory a lejstra jiné političce – Janě Hybáškové, toho času europoslankyni – coby, světe, drž se, její… asistent! Kdo by to ovšem nebral za 7000 eur měsíčně! Ale přesto je to pořádný kariérní sešup, skoro až na dlažbu, vždyť poslancům většinou asistují obyčejní študáci nebo, v horším případě, potomci politikových donátorů, pro něž výrazivo „zlatá mládež“ padne jako buřinka panu Tau.

Proč to tedy Kasl dělá? Má to zapotřebí? Droga je droga! Pořád tak má na dohled ta vábivá korýtka, přece! Dokonce s vidinou návratu k nim, opět a zas v plné polní poslanecké.

Jan Kasl je typem politika, který to koulí s médii. Umí se zalíbit. A patrně zvláště mladým novinářkám, které spíše než na názory hledí na značku kolínské a na cenovku, jež se zjevuje v blízkosti drinku či vytříbeného pokrmu, na nějž jsou s grácií pozvány. A Jana Hybášková má zřejmě obdobné návyky. S Kaslem ji navíc pojí i politicko-ideové souznění a adorace „vysmívaných pidistraniček“, konkrétně Zielencovy Strany nezávislých, s nimiž Kaslovi Evropští demokraté spolukandidovali pod kódovým označením SNK-ED při loňských eurovolbách.

Kolem Kasla se ovšem motá více dívek a žen, pánové jen blednou závistí. Další z nich je – bude to nuda – … samotná manželka Terezie. Ač si jí Kasl namluvil ještě coby ženáč v manželství s o stupeň nižším pořadovým číslem, Terezii to nikterak neubírá na vůli po vkladech do společného života. S vervou sobě vlastní – a s nedbáním pojmu „střet zájmů“ – rozjela před pár lety na vlastní triko a zcela jistě i bez poradenské činnosti svého chotě Nadaci Ferdinanda Peroutky. Ta údajně školila novináře a poskytovala vybraným pisálkům servis.

Vida, a máme tu další důvod, proč některá média v jisté době nasazovala Kaslovi svatozář. No psali byste „ošklivě“ o komsi, jehož žena vám zajišťuje „servis“? Naštěstí se Peroutkova nadace rozplynula tak rychle, jak se objevila. Proč asi?

Exprimátor Kasl je jen dalším z řady těch, kteří, zdá se, politiku vidí jen jako budování určité image, jako permanentní přetvářku směrem k veřejnosti. „Na poradách výkonné rady jsem jej za těch pár let neslyšel promluvit, nikdy nemluvil, jen si dělal zápisky. A mlčel,“ zavzpomínal před časem na Kasla jeho exkolega z ODS Petr Nečas.

Je dobře, že ODS opouštějí tito, někdo by možná řekl, „budižkničemové a nemakačenkové“. Droga je prostě droga, a tak to Kaslové a jim podobní zkouší jinde. Kde? Kde to jde! Jednou v europarlamentu coby asistenti, podruhé při námluvách s ortodoxními levičáky ze strany Zelených.

I taková je politika v jejich podání: jednou levice, poté pravice, hlavně, že máme tu svoji drogu…

11124 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

A Petříček mlčí! Tereza Spencerová žaluje Západ za jatka, o kterých se mlčí. Jde i o Trumpa. A o vásPlukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbit
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění