Schwarzenberg si vezme rumunské Romy na zámek Orlík

Autor: Odjinud | Publikováno: 3.9.2010 | Rubrika: Politika
Schwarzenberg

 

Tak takovou hrdinskou nabídku od džentlmena bych čekal po jeho kritice francouzského prezidenta za deportaci rumunských Romů. Jenže ono se to z těch paláců tak krásně radí, když o problémech slyší jen od Kocábů a jemu podobných.

„To, jak prezident Sarkozy vyhošťuje rumunské občany, je proti duchu a stanovám EU. Mírně řečeno, když se na to díváte, nelze se ubránit podezření, že v tom hrají roli taky rasistické pohledy.“ To je věta z úst ministra zahraničí České republiky na adresu postupu Francie v tom, jak se rozhodla chránit své zájmy. Zároveň zkritizoval ostatní ministerské kolegy v členských státech, že při projednávání postupu v takových otázkách „nechávají za dveřmi nové země EU, včetně Česka“.

Obhájci Evropské unie se nám snaží vysvětlit, že naše obavy o ztráty suverenity členských států jsou liché a zbytečné. Unie je plná svobody a rozhodování členských států jsou prý stále suverénní. Na druhém konci těchto tvrzení však stojí fakta. Jedním z nich je skutečnost, že pravidla Unie jsou nadřazená zákonům členských států. Pokud ty nejsou v souladu, musí je státy upravit do unijní podoby. Druhým faktem je systematická snaha o zasahování do rozhodování členských států v řadě oblastí. Jednou z nich jsou imigranti. Schizofrenní politika v oblasti imigrace se projevuje tím, že na půdě Unie vyzývají národní politici k pseudohumanismu a integraci, zatímco po návratu domů, při konfrontaci s tvrdou realitou, připravují klasické deportace, kterým říkají vznešeněji „repatriace“.

Aktuální postup Francie kritizuje Evropská komise i Rada Evropy. Osmnáct „nezávislých expertů“ z výboru OSN dokonce vyzvalo francouzskou vládu, aby se snažila největší etnickou menšinu v EU, Romy, integrovat. Zděšení jsou prý zejména evropští socialisté. Všichni přitom přehlíží neoddiskutovatelnou skutečnost, že právě dosavadní snahy o integraci jsou jediným a pravým důvodem současného stavu, který postupně graduje.

Když už se korektní politici dopouštějí kritiky, měli by přijít s návrhem jak jinak tento problém řešit. Integrace se projevila jako řešení špatné. Vnesla ještě více nesnášenlivosti mezi lidi, přitvrzuje násilí na obou stranách a stojí neuvěřitelné peníze, které se nikdy nevrátí. Společenský přínos je nulový. Když kritizují nějaké rozhodnutí vlády jiné země, o které nás přesvědčují, že i v EU je stále státem suverénním (jaký to paradox), měli nabídnout alternativu. Nejlepším příkladem ostatním je vlastní iniciativa a položení důkazů na stůl. Navrhuji tedy panu Karlu Schwarzenbergovi, aby nabídl Sarkozymu zámek Orlík a okolní lesy a polnosti, a postaral se na vlastní náklady o rumunské Romy. A až je naučí chápat souvislosti pojmu „soužití s ostatními“ a všechny z toho plynoucí práva a povinnosti, pak ať zavolá. Stejný postup navrhuji každému politikovi a úředníkovi z Bruselu. Integrovat neintegrovatelné je totiž stejné, jako topit v kotli pětitisícovkami. Stačí, že s nimi v Unii topíme při podpoře slunečníků a větrníků.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

9234 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění