Schwarzenberg si vezme rumunské Romy na zámek Orlík

Autor: Odjinud | Publikováno: 3.9.2010 | Rubrika: Politika
Schwarzenberg

 

Tak takovou hrdinskou nabídku od džentlmena bych čekal po jeho kritice francouzského prezidenta za deportaci rumunských Romů. Jenže ono se to z těch paláců tak krásně radí, když o problémech slyší jen od Kocábů a jemu podobných.

„To, jak prezident Sarkozy vyhošťuje rumunské občany, je proti duchu a stanovám EU. Mírně řečeno, když se na to díváte, nelze se ubránit podezření, že v tom hrají roli taky rasistické pohledy.“ To je věta z úst ministra zahraničí České republiky na adresu postupu Francie v tom, jak se rozhodla chránit své zájmy. Zároveň zkritizoval ostatní ministerské kolegy v členských státech, že při projednávání postupu v takových otázkách „nechávají za dveřmi nové země EU, včetně Česka“.

Obhájci Evropské unie se nám snaží vysvětlit, že naše obavy o ztráty suverenity členských států jsou liché a zbytečné. Unie je plná svobody a rozhodování členských států jsou prý stále suverénní. Na druhém konci těchto tvrzení však stojí fakta. Jedním z nich je skutečnost, že pravidla Unie jsou nadřazená zákonům členských států. Pokud ty nejsou v souladu, musí je státy upravit do unijní podoby. Druhým faktem je systematická snaha o zasahování do rozhodování členských států v řadě oblastí. Jednou z nich jsou imigranti. Schizofrenní politika v oblasti imigrace se projevuje tím, že na půdě Unie vyzývají národní politici k pseudohumanismu a integraci, zatímco po návratu domů, při konfrontaci s tvrdou realitou, připravují klasické deportace, kterým říkají vznešeněji „repatriace“.

Aktuální postup Francie kritizuje Evropská komise i Rada Evropy. Osmnáct „nezávislých expertů“ z výboru OSN dokonce vyzvalo francouzskou vládu, aby se snažila největší etnickou menšinu v EU, Romy, integrovat. Zděšení jsou prý zejména evropští socialisté. Všichni přitom přehlíží neoddiskutovatelnou skutečnost, že právě dosavadní snahy o integraci jsou jediným a pravým důvodem současného stavu, který postupně graduje.

Když už se korektní politici dopouštějí kritiky, měli by přijít s návrhem jak jinak tento problém řešit. Integrace se projevila jako řešení špatné. Vnesla ještě více nesnášenlivosti mezi lidi, přitvrzuje násilí na obou stranách a stojí neuvěřitelné peníze, které se nikdy nevrátí. Společenský přínos je nulový. Když kritizují nějaké rozhodnutí vlády jiné země, o které nás přesvědčují, že i v EU je stále státem suverénním (jaký to paradox), měli nabídnout alternativu. Nejlepším příkladem ostatním je vlastní iniciativa a položení důkazů na stůl. Navrhuji tedy panu Karlu Schwarzenbergovi, aby nabídl Sarkozymu zámek Orlík a okolní lesy a polnosti, a postaral se na vlastní náklady o rumunské Romy. A až je naučí chápat souvislosti pojmu „soužití s ostatními“ a všechny z toho plynoucí práva a povinnosti, pak ať zavolá. Stejný postup navrhuji každému politikovi a úředníkovi z Bruselu. Integrovat neintegrovatelné je totiž stejné, jako topit v kotli pětitisícovkami. Stačí, že s nimi v Unii topíme při podpoře slunečníků a větrníků.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

9863 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění