Jen ať se Sarkozy a Schwarzenberg požerou

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 1.9.2010 | Rubrika: Politika
Schwarzenberg

 

Na čí straně je pravda? To je irelevantní otázka! Ani jeden nemá nárok na kladnou odpověď.

Oba jsou odpovědní za to, kam až se Evropská unie dostala. Stala se absurdní clonou, za níž jde jen o reminiscenci historických mocenských zájmů. Že to generuje zakomplexované a nebezpečné hyperambiciózní ztřeštěnce typu Sarkozyho, je zákonité. Stejně nevyhnutelné je v tomto prostředí i to, že vylézají Kocábové a jiné byrokratické parazitní kreatury.

Proto mě nechává chladným vášnivé hodnocení, zda je Sarkozy rasista nebo Schwarzenberg ultrakorektní bloud. O to vůbec nejde. Jeden si hraje na Napoleona a druhý by rád vrátil zašlou slávu Karla I. Filipa ze Schwarzenberku, který v bitvě u Lipska (1813) stál na straně vítězů právě proti Napoleonovi. Češi ani Cikáni v tomto dilematu nehrají žádnou roli.

Sarkozy to nejlépe dokumentuje tím, že arogantně řada členských států EU včetně Česka nedostala pozvání na ministerské setkání, jehož tématem mají být deportace Romů z Francie, i když třeba právě Schwarzenberg má být v té době v Paříži; staré známé „o nás bez nás“.

Vždyť už Chirac říkal, že jsme propásli svou příležitost mlčet. O mnohém svědčí také to, že východoevropští diplomaté jsou ignorováni v diplomacii EU (ze 115 evropských vyslanců v zahraničí, kteří tam reprezentují sedmadvacetičlennou EU, jsou jen dva ze zemí bývalého východního bloku). A Schwarzenberg jde tomu usilovně naproti a hodlá dále rozkládat nezávislou českou diplomacii rušením dalších zastoupení. Už vidím, jak francouzský nebo německý diplomat se třeba v Kongu nebo ve Venezuele (mimochodem ropné velmoci) pere za české zájmy.

Takže Sarkozy i Schwarzenberg jsou stejnou pohromou pro suverenitu našeho státu. Schwarzenbergův výpad je jen bouří ve sklenici vody. Oba jsou pragmatici. Jeden si buduje image velkorysého aristokrata a druhý ve volbách bude potřebovat dojem rázného vůdce.

Přesto tyto konflikty, z nichž důležitější již proběhly (zde a zde), jsou předzvěstí neodvratného konce EU. Kéž by tomu bylo dříve než později.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

7399 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění