Jen ať se Sarkozy a Schwarzenberg požerou

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 1.9.2010 | Rubrika: Politika
Schwarzenberg

 

Na čí straně je pravda? To je irelevantní otázka! Ani jeden nemá nárok na kladnou odpověď.

Oba jsou odpovědní za to, kam až se Evropská unie dostala. Stala se absurdní clonou, za níž jde jen o reminiscenci historických mocenských zájmů. Že to generuje zakomplexované a nebezpečné hyperambiciózní ztřeštěnce typu Sarkozyho, je zákonité. Stejně nevyhnutelné je v tomto prostředí i to, že vylézají Kocábové a jiné byrokratické parazitní kreatury.

Proto mě nechává chladným vášnivé hodnocení, zda je Sarkozy rasista nebo Schwarzenberg ultrakorektní bloud. O to vůbec nejde. Jeden si hraje na Napoleona a druhý by rád vrátil zašlou slávu Karla I. Filipa ze Schwarzenberku, který v bitvě u Lipska (1813) stál na straně vítězů právě proti Napoleonovi. Češi ani Cikáni v tomto dilematu nehrají žádnou roli.

Sarkozy to nejlépe dokumentuje tím, že arogantně řada členských států EU včetně Česka nedostala pozvání na ministerské setkání, jehož tématem mají být deportace Romů z Francie, i když třeba právě Schwarzenberg má být v té době v Paříži; staré známé „o nás bez nás“.

Vždyť už Chirac říkal, že jsme propásli svou příležitost mlčet. O mnohém svědčí také to, že východoevropští diplomaté jsou ignorováni v diplomacii EU (ze 115 evropských vyslanců v zahraničí, kteří tam reprezentují sedmadvacetičlennou EU, jsou jen dva ze zemí bývalého východního bloku). A Schwarzenberg jde tomu usilovně naproti a hodlá dále rozkládat nezávislou českou diplomacii rušením dalších zastoupení. Už vidím, jak francouzský nebo německý diplomat se třeba v Kongu nebo ve Venezuele (mimochodem ropné velmoci) pere za české zájmy.

Takže Sarkozy i Schwarzenberg jsou stejnou pohromou pro suverenitu našeho státu. Schwarzenbergův výpad je jen bouří ve sklenici vody. Oba jsou pragmatici. Jeden si buduje image velkorysého aristokrata a druhý ve volbách bude potřebovat dojem rázného vůdce.

Přesto tyto konflikty, z nichž důležitější již proběhly (zde a zde), jsou předzvěstí neodvratného konce EU. Kéž by tomu bylo dříve než později.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

6940 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění