Úřednický mor

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 30.8.2010 | Rubrika: Politika
Vlajka - Česká Republika

Z úřednického povolání placeného z děravé státní kasy se pomalu, ale jistě stává rakovina společnosti. Počet zbytečných panáků s hodně hlubokou kapsou, kteří si myslí, že jsou naprosto nepostradatelní a hlavně nepostižitelní, se zvyšuje raketovým tempem a při tom jejich činnost občanům životy rozhodně neulehčuje, ba naopak.

Existuje samozřejmě pár čestných vyjímek, většinou sedící na přetížených přepážkách, vykonávajících černou byrokratickou robotu, kterou jim vymýšlejí výše postavení bossové ksnadnějšímu ovládání a šikanování “prostého lidu”. Jistě i za dveřmi luxusních kanceláří se občas najde i bílá ovce, která to snad myslí dobře a snaží se svůj výkon optimalizovat ve prospěch jí svěřené odpovědnosti. Bohužel se zdá, že takových ubývá a hlavní zábavou úřednického aparátu se stalo tunelování státního rozpočtu ve prospěch spřátelených firem, vždy zcela evidentně podpořené napěchovanou obálkou do správných rukou razítkujícího démona.

Drzost samozvaných mesiášů státní správy začíná přesahovat všechny meze. Nejde jen o nějaké zalévání kytek, malování chodeb, mytí aut nebo nákup bonbónů na ministerstvu dopravy, či desetimiliónový byt z poslaneckých náhrad ekologického guru křesťanské strany. Zarážející je řešení těchto a stovek podobných kauz.

Nestane se vůbec nic. Ačkoliv se tímto způsobem prohospodařují milióny, dnes už možná miliardy korun a my každou chvíli vidíme naříkajícího ministra financí, který třesoucím se hlasem vysvětluje občanům výši zadlužení státní kasy, nedostatek financí na to či ono a žádajícího další a další peníze vydělané daňovými poplatníky, nikde neuslyšíte ani zmínku o tom, že by byl popohnán k odpovědnosti byť jediný státní úředník, který svojí “chybou” prošustroval balík, který poctivý tvůrce hodnot odíraný pomocí státního výpalného někdy nevydělá za celý život.

Ať si říká o ministru Bártovi kdo chce, co chce, ať si vytváří spekulace o jeho firmě, ať se mu kdosi vysmívá za jeho rétorický projev, já mám pocit, že jeho současná činnost má konečně správný smysl. Kéž by však měla opravdu také nějaké konkrétní výsledky a byla varováním pro všechny ty parazity, kteří si myslí, že stát je dojná kráva a daňový poplatník jen idiot na placení. Že je to bohužel ještě dlouhá cesta dokazuje zpráva o jím propuštěných zkorumpovaných panácích, kteří místo ve vyšetřovací vazbě skončili na vyhřátých křeslech ministerstva zemědělství. Dělají si z nás srandu?

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz 

7311 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Babiš pro PL: Koněv? Je to jinak. Rusko zpět do hry. Nový úder neziskovkám. Bakalova sekta. Vzkaz Petříčkovi
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění