Co se nesmí říkat nahlas aneb o politické korektnosti

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 27.8.2010 | Rubrika: Politika
joch

 

Tak jsem včera koukal na Hyde park, kde exceloval pronásledovaný Roman Joch. V porovnání s vystoupením jedné z jeho "pronásledovatelek" nevím odkud se vynořivší (pouze jediný odkaz nějak k zeleným poděsům v Googlu) Terezy Stoeckelové bylo jeho vystoupení hotový balzám na moji duši. Však také 69% hlasujících diváků v jeho prospěch o něčem vypovídá. A tak si dovolím malinkou úvahu na téma politické korektnosti.

Romská otázka, gay-lesbická orientace,  militantní islám, palestinští teroristé. Cokoliv řeknete nebo napíšete mimo mainstreamový proud levicově-salonních pseudointelektuálů na toto téma z vás ihned udělá xenofoba, homofoba, rasistu. Dnes je moderní pohybovat se výhradně v mezích politické korektnosti, což je prostý eufemizmus pro pozitivní diskriminaci.

Bohužel, této módní vlně podléhají politici, novináři i pedagogové. To, že se jedná o umělý problém, který majorita nepřijímá svědčí desítky zrušených diskuzí pod články na daná témata. A do toho mumraje přichází jako zjevení "sui generis" Roman Joch, odmítající projevy a činy pozitivní diskriminace. Konzervativec odmítající průlom do standardizovaného politického myšlení, do konzervativního jazykového výraziva, do ustálených společenských úzů. A ihned se ozývá onen výše zmíněný ryk, v němž zaniká to podstatné.

Pozitivní diskriminace je pseudohumanistická infekce, projevující se například vyhýbání se „rasistickým či sexistickým“ výrazům, podporou multikulturalismu, pokusy o zavádění kvót do přirozeného výběrového cyklu.

"Jejím cílem je vytvoření „jediného přípustného a správného“ stanoviska. Je to myšlenková tyranie vůči normální většině, fungující tak, že předstírá ohleduplnost a soucitnou laskavost vůči všem možným nenormálním menšinám, které vnímá jako tak či onak znevýhodněné, a musí je proto zvýhodnit,“ píše například známý publicista Benjamin Kuras. „Těch si dokáže navymýšlet tolik, až z nich udělá privilegovanou většinu a z normální většiny znevýhodněnou menšinu".

Politická korektnost dnešních našich dnů, již nerozlučně spjatá s pozitivní diskriminací zachvátila prostřednictvím mnoha nelogických nařízení Evropské unie celou kontinentální Evropu a došla svého vrcholu například úředně zaprotokolovaným popíráním spojení mezi islámskými teroristy, islámem a islamismem. Jsme svědky extrémního prosazovaní těchto levicových fenoménů omezujících osobní svobody napříč celou společností a deformujících skutečnost.

Tato infekce postihuje každého v jeho každodenním životě. Současní propagátoři pozitivní diskriminace, mluvčí politické korektnosti, různí samozvaní levicoví pseudointelektuální bojovníci za jakási nadstandardní práva menšin všeho druhu, feministky, sexuální devianti, ti všichni usilují o cenzuru, omezení svobody projevu a myšlení, o úplné vytlačení „nekorektních“ pojmů ze slovníků a mluvy, o odstranění tradičních označení, o cílené popírání přirozených typických rozdílů mezi rasami a etniky, mezi mužem a ženou, zdravým a postiženým, mladým a starým… atd., což nastoluje atmosféru strachu se těmito typovými charakteristikami vůbec zabývat.

Mnoho z těchto názorů lze označit za agresivní, demagogické a mnohdy hraničící s militantismem – například hnutí zvýhodňující homosexuální menšinu oproti většině heterosexuální, feministická (gender) hnutí a propagátoři multikulturalismu a nebezpečného míšení ras, zastánci neuvěřitelných práv zvířat… atd. Pozitivní diskriminace a politická korektnost doprovází jako přívěšek i další ultralevicové „ideály“ a stala se zbraní militantních ekologistů, aktivistů NGO-ismu, humanrightismu a trvale udržitelného rozvoje.

A tak zaplať pánbůh za zjevení naší politické scény pana Romana Jocha.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

10899 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Takovéto perverzní knihy pohádek pro děti doopravdy existujíAndrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopí

Eurabia.cz

Okamura vyzval českou policií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimůPrezident Zeman: „Proč útočí Turci na Kurdy? No protože jsou faktickými spojenci Islámského státu"

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnostiJ. X. Doležal se na Primě utrhl ze řetězu: Ať EU zakáže ještě kladiva. Pak škrabky na brambory, když tím dostanete do krku, jste mrtvej. Šroubováky. Kravaty taky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění